Jak zrobić test na ojcostwo szybko, pewnie i dyskretnie?

Test ojcostwa można wykonać szybko i prosto, pobierając od ojca i dziecka wymaz z policzka lub dowolną inną próbkę, np. włosy, szczoteczkę do zębów, gumę do żucia itp. Badanie jest bezbolesne. Test na ojcostwo można u nas wykonać bez pisemnej zgody matki – wystarczy zgoda jednego prawnego opiekuna.

Tego dowiesz się z artykułu:

Dlaczego warto zrobić test na ojcostwo w Geneticus?

 • Pewny wynik – dzięki analizie aż 24 miejsc na DNA nasze testy na ojcostwo są w 100% pewne.  Tak duża ilość badanych miejsc jest szczególnie ważna, jeśli test na ojcostwo wykonujesz bez udziału matki!
 • Dane osób badanych na wyniku (ojca i dziecka) – to znacznie zwiększa wiarygodność wyniku, dlatego zawsze sprawdź, czy laboratorium takie dane umieszcza! O tym, dlaczego test na ojcostwo bez danych osobowych ma niższą wartość dowodową przeczytasz tutaj…
 • Szybka realizacja – zestaw do pobrania próbek wysyłamy natychmiast. Jeśli zamówienie na test na ojcostwo zostanie złożone do godziny 13.00, zostanie on nadany jeszcze w tym samym dniu.
 • Wygoda i bezpłatny odbiór próbek kurierem – test na ojcostwo w Geneticus jest bardzo prosty i wygodny: próbki odbieramy od Ciebie kurierem, wynik możesz odebrać online, logując się na naszej stronie internetowej, dajemy Ci wiele możliwości dostawy zestawu – do domu, paczkomatu, punkty Access Point itp. Wszystko na wyciągnięcie ręki.
 • Dyskrecja i anonimowość – wykonaj test na ojcostwo z gwarancją dyskrecji na każdym etapie. Dyskretna wysyłka i płatność bez śladów na koncie.
 • Płatność w dwóch ratach – najpierw zamów zestaw, a analizę możesz opłacić dopiero, gdy kurier odbierze od Ciebie próbki!
 • Pomoc na infolinii i na bezpłatnym czacie 7 dni w tygodniu.
 • Polskie, certyfikowane laboratorium specjalizujące się WYŁĄCZNIE w testach na ojcostwo już od wielu lat.

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa

O czym pamiętać wybierając test ojcostwa?

1. Doświadczenie laboratorium w badaniach DNA

Ponieważ testy na ojcostwo są w Polsce popularne, coraz częściej wykonują je również laboratoria analityczne, które nie posiadają DOŚWIADCZENIA w przeprowadzaniu badań DNA. Pacjenci są kuszeni niską ceną, za którą nie idzie jakość – badania wykonywane są m.in na „domowej” roboty odczynnikach, bez certyfikatów itp. To wszystko wpływa na pewność i powtarzalność uzyskiwanych wyników.

Coraz częściej w naszym laboratorium wykonują testy na ojcostwo pacjenci, którzy już mają wynik z innego laboratorium, jednak ze względu na swoje wątpliwości chcą powtórzyć badanie. Test ojcostwa to badanie, które wykonuje się raz na całe życie i jeśli przeprowadzamy go w rzetelnym laboratorium nie trzeba go nigdy powtarzać.

Brak doświadczenia laboratorium powoduje również, że często próbki do badania trzeba pobierać ponownie, a to z kolei rodzi stres i wydłuża czas oczekiwania na wynik. Nierzadko też wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa

2. Testy na ojcostwo wykonywane w certyfikowanym laboratorium

Testy na ojcostwo są realizowane w polskim i certyfikowanym laboratorium. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wynik jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy ojcostwo.

Zapewniamy bezpłatną obsługę klienta 7 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych – konsultantki pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

 • Certyfikaty – Geneticus regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym, dzięki czemu posiadamy m.in. uznawane na całym świecie certyfikaty GEDNAP i ISFG. To potwierdza jakość przeprowadzanych analiz.
 • Profile genetyczne na wyniku – dzięki temu masz pewność, że test ojcostwa został wykonany. Na wyniku znajdują się też m.in. jego słowna interpretacja, opis wykorzystanej metody oraz pieczątki i podpisy osób wykonujących badanie. Co ważne, wynik zawsze jest w języku polskim.
 • Dane osobowe na wyniku – jeśli wykonujesz test na ojcostwo na podstawie wymazów z policzka, na wyniku mogą znaleźć się dane osobowe uczestników. Taki rezultat można przedstawić drugiej stronie, a także wykorzystać w sądzie, np. w sprawach o ustalenie ojcostwa czy alimenty. Sąd przychylniej patrzy na wyniki z danymi osobowymi.

3. Test na ojcostwo na 24 markerach DNA

Badanie 24 markerów DNA to największa dostępna pula na rynku, która zapewnia jednoznaczny wynik nawet wtedy, gdy w badaniu uczestniczą tylko dziecko i mężczyzna. To pozwala wydać wynik, który wyklucza ojcostwo z prawdopodobieństwem 100% albo potwierdza je z prawdopodobieństwem co najmniej 99,9999%. To wynik zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.

4. Dyskrecja i poufność danych osobowych na każdym etapie testu ojcostwa

Na każdym etapie badania dbamy o dyskrecję, a Twoje dane są całkowicie bezpieczne, ściśle chronione i wykorzystywane tylko na potrzeby konkretnego testu. Zawsze wykorzystujemy określone procedury i szanujemy Twoje decyzje. Nigdy w pierwszym kontakcie nie przekazujemy żadnych informacji o badaniu, zawsze oddzwaniamy do zleceniodawcy na numer podany na formularzu. Istotne jest również potwierdzenie hasła bezpieczeństwa.

Wynik przekazujemy w wybrany przez Ciebie sposób: mailowo i/lub przesyłką – masz możliwość wybrania dwóch sposobów.

Możesz zdecydować się też na dyskretną przesyłkę zestawu i wyniku – bez logo, pieczątek czy oznakowań laboratorium, dzięki czemu nikt nie domyśli się zawartości. Jeśli chcesz, możesz wybrać też test ojcostwa anonimowy – bez danych osobowych uczestników.

Ile kosztują testy na ojcostwo?

♦ ZOBACZ NASZ CENNIK ♦

Test na ojcostwo – najlepsze próbki

Oprócz wymazów z policzka mogą to być dowolne przedmioty z DNA badanych osób. Możesz przekazać do badania np. włosy z cebulkami, plamy krwi, szczoteczkę do zębów, chusteczkę z katarem, filtr z papierosa, puszkę po napoju, maszynkę do golenia, smoczek, słomkę od napoju, gryzaczek i wiele innych próbek.

Każda próbka jest tak samo pewna – bez względu na to, na jaką się zdecydujesz. Badane fragmenty DNA są niezmienne i identyczne w każdej komórce ludzkiego ciała.

Na wybraną próbkę otrzymasz gwarancję – jeśli nie będzie nadawała się do badania, możesz przesłać dodatkową całkowicie bezpłatnie!

Jak szybko zrobić test na ojcostwo?

 1. Zamów test na ojcostwo telefonicznie, online lub na czacie.
 2. Pobierz próbki i wypełnij formularz.
 3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem lub zanieś na pocztę albo do punktu.
 4. Oczekuj na wynik testu ojcostwa, który wyślemy na wskazany adres. Możemy Ci go również przekazać on-line.

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5 (100%) 3 głos[y]