Test zdrady

Podejrzewając swojego partnera lub partnerkę o niewierność, warto wykonać szybki test zdrady. Na podstawie przekazanych próbek (np. bielizna) można wykonać badanie biochemiczne i genetyczne. Sprawdza ono, czy na badanych przedmiotach znajduje się nasienie, a jeśli tak – pozwala ustalić, do kogo należy.

  1. Test zdrady – wykrycie nasienia
  2. Test zdrady – identyfikacja osoby

test zdrady

Test zdrady – wykrycie nasienia

Pierwszym etapem testu zdrady jest sprawdzenie, czy na dostarczonych do laboratorium próbkach znajdują się ślady nasienia. Jest to badanie biochemiczne wykrywające specyficzne dla spermy białko, więc można mieć pewność, że jeśli takie ślady będą – zostaną wykryte i rozpoznane jako nasienie. Próbkami do takiego badania mogą być m.in. bielizna, pościel, ubranie czy inne elementy, na których obecny jest ten materiał.

Test zdrady – identyfikacja osoby

Jeśli na próbce zostanie wykryta sperma, laboratorium może ustalić profil genetyczny („genetyczny odcisk palca”) osoby, do której nasienie należy. Później profil ten zostaje porównany z inną przekazaną próbką – np. pochodzącą z używanej szczoteczki do zębów, używanej maszynki do golenia, włosa z cebulką czy zużytej chusteczki higienicznej (ze śladami wydzieliny). Jeśli uzyskane profile będą takie same – można mieć pewność, że jest to ta sama osoba.

Przykładowo, przekazując bieliznę żony ze śladami spermy laboratorium najpierw sprawdzi, czy znajduje się na niej nasienie. Po jego wykryciu DNA z nasienia zostanie wyizolowane, a następnie ustalony profil DNA. Do testu porównawczego można przekazać inną próbkę osoby, do której prawdopodobnie należy sperma, np. znalezione męskie włosy z cebulkami. Mąż może przekazać również swój materiał genetyczny, by sprawdzić, czy sperma nie należy do kogoś innego.

Test zdrady – pobranie próbek i wynik

Próbki do testu przesłać można pocztą lub kurierem wraz z formularzem zlecenia badania, co jest bardzo szybkie i wygodne. Wynik takiego testu może posłużyć do celów prywatnych, jednak coraz częściej staje się również dowodem w sądzie. 

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img