Jak sprawdzić spermę na ubraniu?

Podejrzana plama na ubraniu, bieliźnie, pościeli? Dla wielu osób może być dowodem zdrady, której dopuścił/-a się partner/-ka. Same domysły czy rozmowa nierzadko jednak nie wystarczą – potrzebne są twarde dowody. Jak sprawdzić spermę na ubraniu i co zrobić, żeby zyskać pewność co do niewierności? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak sprawdzić spermę na ubraniu?

Czasami zdarza się sytuacja, gdy partner chce sprawdzić, czy na ubraniu, bieliźnie, pościeli lub innej próbce znajduje się nasienie czy może jest to jednak inna plama przypominająca tę wydzielinę.

🎯 Jak sprawdzić spermę na ubraniu? Z pomocą przychodzą badania zdrady – których pierwszym etapem jest właśnie detekcja nasienia.

Wystarczy spakować podejrzaną próbkę i nadać ją do laboratorium wraz z formularzem zlecenia. Wysłanie próbki do laboratorium pozwala stwierdzić, czy plama rzeczywiście jest nasieniem, ponieważ analizę wykonuje doświadczony laborant. To daje z kolei szansę na uzyskanie jednoznacznej informacji, którą możne potem wykorzystać na dalszych etapach badania.

To może Cię zainteresować: Jakie są najczęstsze oznaki zdrady żony?

Na czym polega test zdrady? 💔

Test zdrady wykonywany w laboratorium genetycznym składa się z dwóch etapów:

  1. detekcja nasienia – czyli sprawdzenie, czy na przesłanej próbce rzeczywiście znajduje się sperma i wydanie wyniku potwierdzające lub wykluczającego jej zawartość na danym materiale;
  2. ustalenie i porównanie profili genetycznych – jeśli zbadana próbka to nasienie, istnieje możliwość ustalenia z niej profilu oraz porównania z próbką porównawczą. Próbką taką może być np. wymaz z policzka lub mikroślad. Najprościej dosłać swoją próbkę celem wykluczenia siebie – jeśli uzyskane profile nie pokryją się, wtedy ma się mocny dowód na to, że doszło do zdrady.

⏩ Przykładowo: mężczyzna podejrzewa swoją partnerkę o zdradę po znalezieniu bielizny z widocznymi śladami nasienia. Przesyła próbkę do laboratorium, gdzie wynik wskazuje, że to rzeczywiście sperma. Chce kontynuować analizę, dlatego dosyła próbkę DNA (wymaz z policzka) od siebie. To pozwala porównać, czy nasienie z bielizny należy do niego czy może do kochanka. Wynik to dla mężczyzny jednoznaczna informacja, czy jest zdradzany, co pozwala podjąć dalsze kroki dotyczące tej relacji.

Poczytaj więcej: Test zdrady – sprawdź, jak zrobić test na zdradę i udowodnić niewierność ✔

Dlaczego warto sprawdzić nasienie na ubraniu?

Sprawdzenie próbki pod kątem obecności nasienia to szansa na:

  • uzyskanie pewności, czy to rzeczywiście sperma – laboratorium wyda jednoznaczny wynik,
  • rozszerzenie badania o sprawdzenie, czyje to nasienie – jeśli próbka będzie zawierała nasienie, badanie będzie można rozszerzyć o analizę porównawczą,
  • uzyskanie informacji co do zdrady lub jej braku.

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Rate this page
Data publikacji: , Aktualizacja: