Ile kosztuje test na ojcostwo?

Sprawdź, co jest najważniejsze i na co zwrócić uwagę ✅

Pytanie „ile kosztuje test na ojcostwo?” zadaje sobie wiele osób. Nic dziwnego – cena badania genetycznego jest jednym z ważniejszych elementów, na które zwracamy uwagę przy wyborze. Czy bardzo tani test na ojcostwo jest jednak równie pewny jak ten droższy? Co ma wpływ na cenę testu na ojcostwo i na co zwrócić uwagę? Ile kosztuje test DNA na ojcostwo w wiarygodnym laboratorium? Sprawdź!

Tego dowiesz się z artykułu:

Co wpływa na cenę testu DNA na ojcostwo?

To, ile kosztują testy DNA na ojcostwo, zależy od wielu elementów. Przy wyborze badania warto kierować się kilkoma bardzo ważnymi czynnikami. Dzięki temu wybierzesz badanie, które pozwoli Ci uzyskać jednoznaczny wynik na zawsze – bez wątpliwości. Wielu Pacjentów zgłasza się do nas już z wynikiem analizy za 400-500 złotych, która wcale ich nie uspokoiła.

ile kosztuje test na ojcostwo, ile kosztują testy na ojcostwo, ile kosztuje test dna na ojcostwo
ile kosztuje test na ojcostwo, ile kosztują testy na ojcostwo, ile kosztuje test dna na ojcostwo

✅ Doświadczenie laboratorium w testach DNA

Testy na ojcostwo z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem, a to powoduje, że coraz więcej firm chce je wykonywać. Bardzo często zdarza się jednak, że są to zwykłe laboratoria analityczne.

Nie mają one DOŚWIADCZENIA w realizacji badań DNA, więc nie zawsze niska cena idzie w parze z wysoką jakością…

Coraz częściej zgłaszają się do nas pacjenci, którzy wykonali już raz badanie na ojcostwo w innym laboratorium, jednak wynik budzi ich wątpliwości. Jeśli test na ojcostwo zostanie przeprowadzony w placówce wiarygodnej – nie trzeba go nigdy powtarzać. Warto więc od razu wybrać tak, żeby wynik był całkowicie pewny.

✅ Certyfikaty i udział w kontrolach

Uzyskane certyfikaty (np. Gednap i ISFG) są potwierdzeniem wiarygodności i rzetelności analiz oraz najwyższej jakości przeprowadzanych testów. Kontrole (zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne) pozwalają ponadto wyeliminować jakiekolwiek błędy i zapewnić całkowicie pewny wynik. Pamiętaj, że certyfikaty muszą być zdobywane regularnie i odnawiane cyklicznie!

✅ Analiza 24 markerów DNA

Wiele tanich badań opiera się na analizie 16 markerów DNA. Tymczasem badanie aż 24 charakterystycznych miejsc u ojca i dziecka pozwala wydać jednoznaczny wynik nawet bez udziału matki. Badanie mniejszej liczby markerów może w takiej sytuacji nie wystarczyć (na rynku znajdziesz badania na 16-21 markerach – to za mało).

✅ Pełna dyskrecja na każdym etapie badania

Dla wielu osób dyskrecja przy wykonywaniu testu na ojcostwo jest bardzo ważna. Nic dziwnego! Wyobraź sobie bowiem, że ktoś niepowołany dowiaduje się o badaniu… W Geneticus masz zapewnioną pełną dyskrecję:

  • tylko kontakt zwrotny na dane pozostawione w formularzu zlecenia badania,
  • możliwość wybrania dyskretnej przesyłki (bez oznakowań laboratorium),
  • możliwość wykonania badania anonimowo.

✅ Profile genetyczne na wyniku

Są one tak naprawdę dowodem, że test na ojcostwo w ogóle się odbył. Profil genetyczny jest dla każdego z nas unikalny (oprócz bliźniąt jednojajowych), dlatego potocznie mówi się na niego „genetyczny odcisk palca”. Taki profil jest wyróżnikiem każdej osoby.

✅ Dane osobowe na wyniku

Bardzo tanie badania DNA na ojcostwo nie zawierają na wyniku danych osobowych – mimo tego, że są wykonywane na wymazach z policzka. Być może teraz wydaje Ci się, że wcale ich nie potrzebujesz…

Wyobraź sobie jednak, że test wyklucza ojcostwo. Co wtedy? Pewnie chciałbyś zrobić coś z wynikiem, np. pokazać matce dziecka czy udać się z nim do sądu. Jeśli na Twoim rezultacie będą dane osobowe, będzie on dla osób trzecich po prostu bardziej wiarygodny.

Ile kosztują testy na ojcostwo? CENNIK

♦ ZOBACZ NASZ CENNIK ♦

Jak zrobić test na ojcostwo? Krok po kroku

  1. Zamów test na ojcostwo telefonicznie, online lub na czacie.
  2. Pobierz próbki i wypełnij formularz.
  3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem lub zanieś na pocztę albo do punktu.
  4. Oczekuj na wynik testu ojcostwa, który wyślemy na wskazany adres. Możemy Ci go również przekazać on-line.

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Data publikacji: , Aktualizacja: