Czy test na ojcostwo można zrealizować mieszkając za granicą?

Tak, nawet jeśli mieszkasz za granicą, możesz wykonać pewny test na ojcostwo w polskim laboratorium i to bez konieczności przyjeżdżania do kraju. To doskonała opcja dla ludzi mieszkających w państwach takich jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania. W tych miejscach wykonywanie testów na ojcostwo jest bardzo mocno utrudnione lub nawet całkowicie zakazane.

Próbki DNA możesz pobrać sam przy pomocy specjalnego zestawu wymazówek, nadesłanego przez laboratorium z Polski. Potem wystarczy, że je odeślesz, a gdy analiza zostanie już wykonana, placówka poinformuje Cię o wyniku. Badanie ojcostwa pewnie i jednoznacznie określi, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka czy nie.

Możesz także pobrać wymazy na zwykłe patyczki kosmetyczne (do uszu) lub skorzystać z próbek dyskretnych, takich jak smoczek, włosy z cebulkami czy chusteczka z katarem.

Tego dowiesz się z artykułu:


Jak zrobić test na ojcostwo z zagranicy?

Procedura zlecenia badania DNA na ojcostwo została maksymalnie uproszczona, a wszystkie czynności związane z realizacją testu możesz wykonać nie ruszając się z kanapy. Dzięki temu odległość dzieląca Cię od laboratorium nie stanowi żadnej przeszkody.

Zestaw do pobierania próbek materiału genetycznego możesz zamówić mailem, telefonicznie lub za pośrednictwem strony www (na czacie lub przy pomocy specjalnego formularza).  Laboratorium prześle zamówiony zestaw pod adres, który wskażesz, również zagraniczny. Ponadto przesyłka nie musi być oznakowana danymi laboratorium, przez co test ojcostwa będzie dyskretny.

Pewny test na ojcostwo z zagranicy – gdziekolwiek jesteś

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Niemczech, Anglii, Holandii czy w jakimkolwiek innym miejscu na świecie, możesz wykonać badania ojcostwa, korzystając z usług polskiego laboratorium. Kiedyś odległość być może byłaby przeszkodą w wykonaniu takiego badania. Dziś w dobie Internetu i telefonu nie stanowi już najmniejszego problemu.

Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo z zagranicy?

Materiał genetyczny, który przekażesz potem do analizy pod kątem ojcostwa, możesz pobrać o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. Oczywiście najlepiej zrobić w  domu, czyli tam, gdzie czujemy się najbardziej komfortowo.

Badanie na ojcostwo zrealizujesz na podstawie wymazu z policzka, pobranego wymazówką znajdującą się w zestawie, gumy do żucia, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, włosów z cebulkami, smoczka, gryzaka, a nawet zużytego patyczka do czyszczenia uszu. Po pobraniu próbki musisz właściwie zabezpieczyć, a potem włożyć do zaadresowanej koperty zwrotnej wraz z dokumentami zlecenia badania i wysłać pocztą.

Wysyłając próbki nie martw się, że ulegną zniszczeniu. Są na tyle trwałym nośnikiem DNA, że nawet kilkudniowy transport z zagranicy nie powinien im zaszkodzić, jeśli tylko właściwie przygotujesz je do wysyłki.

Jak odebrać wynik do testu na ojcostwo z zagranicy?

Na pewno nie musisz po niego przyjeżdżać aż do Polski – laboratorium samo przekaże Ci rezultat analizy. Może to zrobić on-line i/lub listownie. Sposób w jaki chcesz uzyskać informację o tym, czy test DNA na ojcostwo dał potwierdzający czy wykluczający wynik wybierasz sam – zaznaczając interesującą Cię opcję w dokumentach zlecenia.

Poczytaj więcej: Test na ojcostwo cena

Czy trzeba zamówić zestaw do zrobienia testu na ojcostwo z zagranicy?

Nie! Tak naprawdę udostępniliśmy dla Ciebie jeszcze bardziej wygodną opcję: samodzielne pobranie próbek, wydrukowanie formularza ze strony i wysłanie wszystkiego do laboratorium.

Jeśli chcesz wykorzystać wymazy z policzka – wystarczy, że pobierzesz je na zwykłe patyczki kosmetyczne (obetnij wacik z jednej strony, pobierz po 2 wymazy od każdej z osób). Jeśli do badania przekazujesz próbki dyskretne – również one wystarczą.

Spakuj każdą ze swoich próbek osobno do czystej papierowej koperty i opisz „domniemany ojciec”, „dziecko – płeć”. Potem wystarczy ściągnąć z naszej strony [formularz zlecenia badania], wydrukować i wypełnić, a następnie odesłać do nas.

To proste i wygodne rozwiązanie – szczególnie dla osób mieszkających za granicą. Masz wiele możliwości, aby zyskać pewność, nawet jeśli nie przebywasz w Polsce!

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (1 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: