Jakie badania DNA można zrobić w Geneticus?

badania DNA, badanie DNABadania DNA pozwalają przede wszystkim sprawdzić ojcostwo i pokrewieństwo. Są nowoczesne, dzięki czemu cechują się ogromną dokładnością i całkowitą pewnością, a ich wyniki pozwalają rozwiązać wiele rodzinnych spraw oraz pozbyć się wątpliwości przed podjęciem ważnych decyzji. Badania DNA pomagają też m.in. wykryć zdradę partnera/partnerki albo zidentyfikować ofiarę czy sprawcę.

Badania DNA – tego dowiesz się z artykułu:

Jakie badania DNA można zrobić w Geneticus?

Oferta Geneticus obejmuje wiele badań DNA – przede wszystkim tych na ojcostwo. Co możesz wykonać?

Test na ojcostwo dla ojca i dziecka – bez konieczności uzyskania pisemnej zgody od obu prawnych opiekunów. Badanie wykonywane na wymazach z policzka lub dowolnych próbkach dyskretnych (np. włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, smoczek). Analiza aż 24 markerów DNA w standardzie, co daje pewny wynik bez udziału matki.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo dla własnej wiedzy


Test na ojcostwo z pełną procedurą sądową – badanie DNA z wykorzystaniem pełnej procedury (m.in. udział matki i pobranie próbek w placówce). Do wyniku dołączona ekspertyza biegłego sądowego.

Pamiętaj! Również test na ojcostwo dla ojca i dziecka bywa bardzo często wykorzystywany w sądzie, często jest nawet wystarczający do wydania wyroku!

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo do sądu


Test na ojcostwo w ciąży – badanie DNA, które można wykonać od 8. lub 15. tygodnia ciąży. To najwcześniej dostępne badania ojcostwa, które dają równie pewny wynik jak testy po narodzinach.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo w ciąży


Test zdrady – pozwala sprawdzić, czy na materiale (np. bielizna) znajduje się męskie nasienie. Później uzyskany w ten sposób profil genetyczny można porównać z inną próbką.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test zdrady


Identyfikacja osobnicza – umożliwia ustalenie tożsamości np. ofiary wypadku czy sprawcy zbrodni. Każdy z nas ma swój unikalny profil genetyczny.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Identyfikacja osobnicza


Dlaczego warto zrobić badania DNA?

Badania DNA mają wiele korzyści:

  • pozwalają uzyskać pewny i jednoznaczny wynik, który nigdy się nie zmieni – analizowane w teście na ojcostwo fragmenty DNA są takie same przez całe życie;
  • na rezultat nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak leki, choroba czy używki;
  • wynik pomaga podjąć odpowiednie decyzje i rozwiązać sytuację rodziny (w tym prawną)
  • mogą być wykonane jeszcze przed narodzinami dziecka – pewny test na ojcostwo da się zrealizować już od 8. tygodnia ciąży;
  • można zrobić je na podstawie dowolnych próbek – test DNA na ojcostwo wykonasz nie tylko na podstawie wymazów z policzka, ale też próbek dyskretnych, np. smoczek, włosy czy maszynka do golenia.

Ile kosztują badania DNA?

Pewne badania DNA na ojcostwo zrobisz już od 687 zł – to jedna z najniższych cen na rynku, a test jest jednocześnie wiarygodny i wykonywany w certyfikowanym laboratorium.

Pełny cennik znajdziesz tutaj: TEST NA OJCOSTWO CENA

Jakie próbki nadają się do badań DNA?

Badania DNA na ojcostwo można zrobić na podstawie wymazów z policzka lub takich próbek jak szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy z cebulkami, chusteczka z katarem, niedopałek papierosa, gryzaczek, smoczek i wiele więcej.

Test na ojcostwo w ciąży można zrobić na podstawie próbki krwi przyszłej matki i wymazu z policzka od ojca lub płynu owodniowego i dowolnych próbek od rodziców.

Każda próbka jest tak samo pewna, ponieważ w każdej znajduje się to samo DNA. Analizowane fragmenty są ponadto niezmienne.

Jak zamówić badania DNA?

badania DNA, badanie DNAbadania DNA, badanie DNAbadania DNA, badanie DNA


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki