Jakie badania DNA można zrobić w Geneticus?

badania DNA, badanie DNABadania DNA pozwalają przede wszystkim sprawdzić ojcostwo i pokrewieństwo. Są nowoczesne, dzięki czemu cechują się ogromną dokładnością i całkowitą pewnością, a ich wyniki pozwalają rozwiązać wiele rodzinnych spraw oraz pozbyć się wątpliwości przed podjęciem ważnych decyzji. Badania DNA pomagają też m.in. wykryć zdradę partnera/partnerki albo zidentyfikować ofiarę czy sprawcę.

Badania DNA – tego dowiesz się z artykułu:

Jakie badania DNA można zrobić w Geneticus?

Oferta Geneticus obejmuje wiele badań DNA – przede wszystkim tych na ojcostwo. Co możesz wykonać?

Test na ojcostwo dla ojca i dziecka – bez konieczności uzyskania pisemnej zgody od obu prawnych opiekunów. Badanie wykonywane na wymazach z policzka lub dowolnych próbkach dyskretnych (np. włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, smoczek). Analiza aż 24 markerów DNA w standardzie, co daje pewny wynik bez udziału matki.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo dla własnej wiedzy


Test na ojcostwo z pełną procedurą sądową – badanie DNA z wykorzystaniem pełnej procedury (m.in. udział matki i pobranie próbek w placówce). Do wyniku dołączona ekspertyza biegłego sądowego.

Pamiętaj! Również test na ojcostwo dla ojca i dziecka bywa bardzo często wykorzystywany w sądzie, często jest nawet wystarczający do wydania wyroku!

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo do sądu


Test na ojcostwo w ciąży – badanie DNA, które można wykonać od 8. lub 15. tygodnia ciąży. To najwcześniej dostępne badania ojcostwa, które dają równie pewny wynik jak testy po narodzinach.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test na ojcostwo w ciąży


Test zdrady – pozwala sprawdzić, czy na materiale (np. bielizna) znajduje się męskie nasienie. Później uzyskany w ten sposób profil genetyczny można porównać z inną próbką.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Test zdrady


Identyfikacja osobnicza – umożliwia ustalenie tożsamości np. ofiary wypadku czy sprawcy zbrodni. Każdy z nas ma swój unikalny profil genetyczny.

Poczytaj więcej o tym badaniu DNA: Identyfikacja osobnicza


Dlaczego warto zrobić badania DNA?

Badania DNA mają wiele korzyści:

  • pozwalają uzyskać pewny i jednoznaczny wynik, który nigdy się nie zmieni – analizowane w teście na ojcostwo fragmenty DNA są takie same przez całe życie;
  • na rezultat nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak leki, choroba czy używki;
  • wynik pomaga podjąć odpowiednie decyzje i rozwiązać sytuację rodziny (w tym prawną)
  • mogą być wykonane jeszcze przed narodzinami dziecka – pewny test na ojcostwo da się zrealizować już od 8. tygodnia ciąży;
  • można zrobić je na podstawie dowolnych próbektest DNA na ojcostwo wykonasz nie tylko na podstawie wymazów z policzka, ale też próbek dyskretnych, np. smoczek, włosy czy maszynka do golenia.

Ile kosztują badania DNA?

Aby dowiedzieć się ile kosztuje badanie na ojcostwo, odwiedź nasz >> CENNIK <<. Oferujemy jedne z najtańszych badań na rynku – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę doświadczenie, certyfikaty i wysoką jakość analiz. Najtańsze badanie z danymi osobowymi!

Jakie próbki nadają się do badań DNA?

Badania DNA na ojcostwo można zrobić na podstawie wymazów z policzka lub takich próbek jak szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy z cebulkami, chusteczka z katarem, niedopałek papierosa, gryzaczek, smoczek i wiele więcej.

Test na ojcostwo w ciąży można zrobić na podstawie próbki krwi przyszłej matki i wymazu z policzka od ojca lub płynu owodniowego i dowolnych próbek od rodziców.

Każda próbka jest tak samo pewna, ponieważ w każdej znajduje się to samo DNA. Analizowane fragmenty są ponadto niezmienne.

Jak zamówić badania DNA?

badania DNA, badanie DNA

badania DNA, badanie DNAbadania DNA, badanie DNAbadania DNA, badanie DNA


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
5/5 - (4 głosów / głosy)

opinieopinie

5/5 - (4 głosów / głosy)

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (4 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: