Jak sprawdzić DNA domowym sposobem?

Domowy test na ojcostwo 🏠 Zyskaj pewność już TERAZ wygodnie i dyskretnie

jak sprawdzić DNA domowym sposobem, domowy test na ojcostwoWiele osób zastanawia się, czy można zrobić test na ojcostwo w domu lub innym wygodnym miejscu, bez konieczności udawania się do przychodni. Jak najbardziej – istnieje taka możliwość, badanie na ojcostwo można zrobić w domu. Nie jest to jednak badanie podobne np. do domowego testu ciążowego. Wymaga analizy w laboratorium genetycznym, dlatego próbki muszą do niego trafić. Jak sprawdzić DNA domowym sposobem? To bardzo proste i szybkie!

 ✨Nie czekaj – zrób wygodne badanie ojcostwa i ciesz się pewnością wyniku już TERAZ ✨ Badanie zrobisz wygodnie i dyskretnie (wystarczą próbki ojca i dziecka – bez udziału matki).

Oprócz wymazów z policzka możesz przesłać też takie materiały jak włosy, smoczek, szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa i wiele innych.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak sprawdzić DNA domowym sposobem? 3 proste kroki

jak sprawdzić DNA domowym sposobem
jak sprawdzić DNA domowym sposobem

Aby zrobić badanie ojcostwa w domu, wystarczą 3 proste kroki. To wygodny sposób, który nie wymaga wizyty w placówce.

 1. Zamów zestaw on-line lub przez telefon

Zestaw do pobrania próbek możesz zamówić telefonicznie, na czacie lub on-line. Wystarczy wybrać najbardziej komfortową formę. Co ważne:

 • wysyłka zestawu do testu ojcostwa na dowolny adres, również za granicę, jest bezpłatna
 • możesz zamówić zestaw kurierem, pocztą, do punktu UPS Access Point czy do paczkomatu
 • zestaw nadajemy już w 24 h
 • możesz wybrać przesyłkę dyskretną – bez pieczątek i danych laboratorium
 • zamówienie zestawu nie obliguje do wykonania badania na ojcostwo

Ważne! Obecnie zapewniamy dodatkowe bezpieczeństwo: możesz zamówić dostawę BEZKONTAKTOWĄ – bez bezpośredniego kontaktu z kurierem lub do paczkomatu, gdzie skrytkę otworzysz telefonem.

Ciekawy artykuł: Test na ojcostwo cena

 1. Pobierz próbki

Do badania DNA na ojcostwo możesz wykorzystać dowolne próbki – wymazy z policzka, smoczek, szklankę, słomkę, niedopałek papierosa, butelkę, maszynkę do golenia, chusteczkę z katarem i wiele innych. Co ważne:

 • w zestawie znajduje się prosta i czytelna instrukcja
 • aby uzyskać pewny wynik, wystarczą próbki od ojca i dziecka (badamy 24 markery DNA)
 1. Odbierz wynik on-line (w specjalnym panelu pacjenta)  i/lub listownie

Wynik jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy ojcostwo. Co ważne:

 • wynik otrzymasz już do 5 dni roboczych (przy wymazach) lub do 10 dni roboczych (przy innych próbkach)
 • wynik możesz otrzymać z danymi osobowymi uczestników (co zwiększa jego wiarygodność) lub zrobić badanie anonimowe
 • na wyniku znajdują się profile genetyczne badanych osób, będące dowodem z wykonanego badania DNA

Czy można zrobić test na ojcostwo na kwarantannie?

Przebywasz na kwarantannie i zastanawiasz się, czy mimo tego możesz wykonać test na ojcostwo? Tak – wystarczy wybrać bezkontaktową metodę wykonania badania oraz z wynikiem dostępnym online.

⏩ Zamówienie zestawu kurierem: zamów zestaw do testu ojcostwa bezkontaktowo kurierem, pobierz próbki i wypełnij dokumenty, a następnie odeślij wszystko kurierem zwrotnym w cenie.

⏩ Pobranie próbek bez zestawu: pobierz próbki bez zestawu (wymazy na patyczki do uszu lub próbki takie jak niedopałek papierosa, maszynka do golenia). Dołącz wydrukowany i wypełniony formularz, zamów bezpłatnego kuriera.

Być może masz teraz więcej czasu? A może spędzasz go więcej z dzieckiem i łatwiej będzie Ci pobrać próbki, nawet te dyskretne? Dla wielu rodziców to dobry czas, żeby zrobić badanie DNA!

Jak sprawdzić DNA domowym sposobem bez zestawu?

jak sprawdzić DNA domowym sposobem, domowy test na ojcostwoTest na ojcostwo w domu możesz zrobić też bez zamawiania zestawu. Wystarczy:

1. Pobrać formularz do druku ze strony: FORMULARZE ZLECENIA BADANIA lub poprosić o wysłanie formularza na wskazany adres mailowy.

2. Zebrać próbki od wszystkich badanych osób: mogą to być wymazy pobrane na patyczki kosmetyczne (4 patyczki na osobę, obetnij bawełnianą główkę z jednej strony) lub próbki dyskretne, np. smoczek, maszynka do golenia, sztućce.

3. Spakować i opisać próbki: każdą osobno do czystej papierowej koperty, opisać np. „dziecko – chłopiec”, „domniemany ojciec”.

4. Spakować wszystko i zamówić bezpłatną etykietę: kuriera zamówisz na stronie www.geneticus.pl/kurier, a etykietę do paczkomatu telefonicznie.

5. Nadać bezkontaktowo u kuriera lub w paczkomacie.

Dlaczego warto zrobić domowy test na ojcostwo?

Domowy test na ojcostwo to dyskretne i wygodne rozwiązanie w każdej sytuacji. Zrób badanie na ojcostwo w domu, aby:

uzyskać całkowitą pewność TERAZ – wątpliwości co do ojcostwa nie znikają samoistnie. Może je rozwiać tylko wynik badania ojcostwa. Warto zdecydować się już teraz, nie czekając. To pozwoli Ci zmniejszyć stres i cieszyć się pewnością.

✅ zadbać o dyskrecję – jeśli chcesz wykonać test DNA dyskretnie (np. przed matką dziecka lub samym dzieckiem), w domu zrealizujesz całkowicie dyskretny test. Nie ma potrzeby pobierania wymazów z policzka – wystarczą takie materiały jak włosy, smoczek, kubek czy patyczek z lizaka.

✅ zyskać dowód do sądu – wielu naszych Pacjentów wykorzystuje w sądzie również wyniki domowych badań na ojcostwo – wynik badania DNA to dla sądu najpewniejszy dowód.

zadbać o wygodę i komfort – test ojcostwa zrobisz bez wychodzenia z domu, bez wizyty w przychodni. To ważne szczególnie dla osób, którym zależy na oszczędności czasu (nie musisz tracisz go na dotarcie do placówki) i komforcie na każdym etapie.

✅ szybko odebrać wynik on-line – otrzymasz wynik szybko i bez opóźnień, od razu będzie dostępny w panelu pacjenta, do którego tylko Ty masz dostęp.

Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo w domu?

Pobranie próbek do testu DNA na ojcostwo jest proste i bezbolesne. Jeśli decydujesz się na wymazy z policzka, wystarczy wyjąć patyczki z opakowania, włożyć jednorazowe rękawiczki i jednym potrzeć lewy policzek (ok. 10 razy), a drugim – prawy. To samo należy zrobić z drugą osobą.

🍼 🚬 🍴 W przypadku próbek dyskretnych, takich jak smoczek, najlepiej spakować przedmioty pojedynczo do kopert papierowych i opisać (np. „ojciec”, „dziecko”). Jeśli przesyłasz coś, co może się stłuc – np. szklankę – spakuj to do kartonika.

Ważne! Nie pakuj próbek do woreczków foliowych, ponieważ mogą tam zapleśnieć, a wtedy nie będą nadawały się do badania. Pamiętaj również, aby mieć pewność, że próbki pochodzą od właściwych osób.

Czy domowe badanie na ojcostwo jest bezpieczne?

Domowy test na ojcostwo zrobisz również teraz – w czasie pandemii. Jest to wciąż możliwe i BEZPIECZNE. Laboratorium cały czas pracuje, odbiera próbki, terminowo wydaje wyniki. Zapewniamy bezpieczeństwo również dzięki wdrożonym procedurom.

Samo wykonanie domowego badania na ojcostwo jest bezpieczne również pod kątem wydania wyniku – zawsze jest pewny i jednoznaczny na podstawie przesłanych próbek.

Czy domowy test na ojcostwo jest pewny?

Tak – dzięki rygorystycznym procedurom wdrożonym w laboratorium wyniki badań są pewne i jednoznaczne – zgodne z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii (potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999% i wykluczenie z prawdopodobieństwem 100%).

Geneticus to doświadczone i certyfikowane laboratorium, które specjalizuje się w badaniach genetycznych na ojcostwo i pokrewieństwo. Analizuje ponadto aż 24 markery DNA, więc wynik jest pewny nawet przy udziale tylko ojca i dziecka.

Pobranie próbek w domu jest równie pewne jak pobranie ich w przychodni – analiza w obu przypadkach jest bowiem dokładnie taka sama. Sam transport próbek również nie ma wpływu na ich jakość.

Pamiętaj jednak, że wynik wydawany jest na podstawie dostarczonych próbek, dlatego ważne jest pobranie ich od właściwych osób. Ważne również, aby próbki były odpowiednio spakowane – wymazy do kartoników, z których zostały wyjęte, a próbki dyskretne do czystych papierowych kopert. Dzięki temu znacznie zwiększysz szansę, że będą nadawały się do analizy.


Poczytaj więcej:


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
4.3/5 - (39 votes)

opinieopinie

4.3/5 - (39 votes)

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

4.3/5 - (39 votes)
Data publikacji: , Aktualizacja: