Jak sprawdzić DNA domowym sposobem?

Domowy test na ojcostwo 🏠 #zostańwdomu i zyskaj pewność już TERAZ

jak sprawdzić DNA domowym sposobem, domowy test na ojcostwo, test na ojcostwo w domuWiele osób zastanawia się, czy można zrobić test na ojcostwo w domu lub innym wygodnym miejscu, bez konieczności udawania się do przychodni. Jak najbardziej – istnieje taka możliwość, badanie na ojcostwo można zrobić w domu. Nie jest to jednak badanie podobne np. do domowego testu ciążowego. Wymaga analizy w laboratorium genetycznym, dlatego próbki muszą do niego trafić. Jak sprawdzić DNA domowym sposobem? To bardzo proste i szybkie!

Domowy test na ojcostwo zrobisz również teraz – w czasie epidemii. Jest to wciąż możliwe i BEZPIECZNE. Laboratorium cały czas pracuje, odbiera próbki, terminowo wydaje wyniki. Zapewniamy bezpieczeństwo również dzięki wdrożonym procedurom. ✨ Nie czekaj – zrób bezpieczne badanie ojcostwa i ciesz się pewnością wyniku już TERAZ ✨

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak sprawdzić DNA domowym sposobem? 3 proste kroki

jak sprawdzić DNA domowym sposobem, domowy test na ojcostwo, test na ojcostwo w domu

Aby zrobić badanie ojcostwa w domu, wystarczą 3 proste kroki. To wygodny sposób, który nie wymaga wizyty w placówce.

 1. Zamów zestaw on-line lub przez telefon

Zestaw do pobrania próbek możesz zamówić telefonicznie, na czacie lub on-line. Wystarczy wybrać najbardziej komfortową formę. Co ważne:

 • wysyłka zestawu do testu ojcostwa na dowolny adres, również za granicę, jest bezpłatna
 • możesz zamówić zestaw kurierem, pocztą, do punktu UPS Access Point czy do paczkomatu
 • zestaw nadajemy już w 24 h
 • możesz wybrać przesyłkę dyskretną – bez pieczątek i danych laboratorium
 • zamówienie zestawu nie obliguje do wykonania badania na ojcostwo

Ważne! Obecnie zapewniamy dodatkowe bezpieczeństwo: możesz zamówić dostawę BEZKONTAKTOWĄ – bez bezpośredniego kontaktu z kurierem lub do paczkomatu, gdzie skrytkę otworzysz telefonem.

Ciekawy artykuł: Test na ojcostwo cena

 1. Pobierz próbki

Do badania DNA na ojcostwo możesz wykorzystać dowolne próbki – wymazy z policzka, smoczek, szklankę, słomkę, niedopałek papierosa, butelkę, maszynkę do golenia, chusteczkę z katarem i wiele innych. Co ważne:

 • w zestawie znajduje się prosta i czytelna instrukcja
 • aby uzyskać pewny wynik, wystarczą próbki od ojca i dziecka (badamy 24 markery DNA)
 1. Odbierz wynik on-line i/lub listownie

Wynik jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy ojcostwo. Co ważne:

 • wynik otrzymasz już do 5 dni roboczych (przy wymazach) lub do 10 dni roboczych (przy innych próbkach)
 • wynik możesz otrzymać z danymi osobowymi uczestników (co zwiększa jego wiarygodność) lub zrobić badanie anonimowe
 • na wyniku znajdują się profile genetyczne badanych osób, będące dowodem z wykonanego badania DNA

Jak sprawdzić DNA domowym sposobem bez zestawu?

jak sprawdzić DNA domowym sposobem, domowy test na ojcostwo, test na ojcostwo w domuTest na ojcostwo w domu możesz zrobić też bez zamawiania zestawu. Wystarczy:

1. Pobrać formularz do druku ze strony: FORMULARZE ZLECENIA BADANIA lub poprosić o wysłanie formularza na wskazany adres mailowy.

2. Zebrać próbki od wszystkich badanych osób: mogą to być wymazy pobrane na patyczki kosmetyczne (4 patyczki na osobę, obetnij bawełnianą główkę z jednej strony) lub próbki dyskretne, np. smoczek, maszynka do golenia, sztućce.

3. Spakować i opisać próbki: każdą osobno do czystej papierowej koperty, opisać np. „dziecko – chłopiec”, „domniemany ojciec”.

4. Spakować wszystko i zamówić bezpłatną etykietę: kuriera zamówisz na stronie www.geneticus.pl/kurier, a etykietę do paczkomatu telefonicznie.

5. Nadać bezkontaktowo u kuriera lub w paczkomacie.

Dlaczego warto zrobić domowy test na ojcostwo?

Domowy test na ojcostwo to bezpieczne i wygodne rozwiązanie – także w obecnej sytuacji. Zrób test na ojcostwo w domu, aby:

uzyskać całkowitą pewność TERAZ – wątpliwości co do ojcostwa nie znikają samoistnie. Może je rozwiać tylko wynik badania ojcostwa. Warto zdecydować się już teraz, nie czekając na unormowanie sytuacji. To pozwoli Ci zmniejszyć stres i cieszyć się pewnością.

zadbać o zdrowie swoje i innych – test ojcostwa zrobisz bez wychodzenia z domu, bez wizyty w przychodni. To ważne szczególnie w obecnym czasie, kiedy powinniśmy zmniejszyć swoje wyjścia do minimum.

Być może masz teraz więcej czasu? A może spędzasz go więcej z dzieckiem i łatwiej będzie Ci pobrać próbki, nawet te dyskretne? Dla wielu rodziców to dobry czas, żeby zrobić badanie DNA!

Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo w domu?

Pobranie próbek do testu DNA na ojcostwo jest proste i bezbolesne. Jeśli decydujesz się na wymazy z policzka, wystarczy wyjąć patyczki z opakowania, włożyć jednorazowe rękawiczki i jednym potrzeć lewy policzek (ok. 10 razy), a drugim – prawy. To samo należy zrobić z drugą osobą.

🍼 🚬 🍴 W przypadku próbek dyskretnych, takich jak smoczek, najlepiej spakować przedmioty pojedynczo do kopert papierowych i opisać (np. „ojciec”, „dziecko”). Jeśli przesyłasz coś, co może się stłuc – np. szklankę – spakuj to do kartonika.

Ważne! Nie pakuj próbek do woreczków foliowych, ponieważ mogą tam zapleśnieć, a wtedy nie będą nadawały się do badania.

Czy domowy test na ojcostwo jest pewny?

Tak – dzięki rygorystycznym procedurom wdrożonym w laboratorium wyniki badań są pewne i jednoznaczne – zgodne z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii (potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999% i wykluczenie z prawdopodobieństwem 100%).

Geneticus to doświadczone i certyfikowane laboratorium, które specjalizuje się w badaniach genetycznych na ojcostwo i pokrewieństwo. Analizuje ponadto aż 24 markery DNA, więc wynik jest pewny nawet przy udziale tylko ojca i dziecka.

Pamiętaj jednak, że wynik wydawany jest na podstawie dostarczonych próbek, dlatego ważne jest pobranie ich od właściwych osób.


Poczytaj więcej:


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki