Jak działa test na wierność?

Gdy podejrzewa się swojego partnera czy partnerkę o zdradę 💔, warto wykonać szybki i prosty test wierności 🧪. Jak działa test na wierność? Wystarczy przekazać do laboratorium próbki (np. bielizny 🩱 czy pościeli 🛌), które pozwolą na wykonanie badania biochemicznego i genetycznego. Takie rozwiązanie umożliwia sprawdzenie, czy na badanym materiale znajduje się nasienie, a jeśli tak to również ustalenie do kogo należy.

Tego dowiesz się z artykułu:

Czym jest test na wierność?

Test na wierność to skuteczna metoda sprawdzająca, czy druga połówka dopuściła się zdrady. Zalecany jest do wykonania w przypadku pojawienia się objawów niewierności w związku.

Tester wierności wykrywa ślady nasienia na wszelakich próbkach, typu pościel, bielizna, ubranie, chusteczka, a następnie przy pomocy badań DNA 🧬 pozwala na identyfikację osoby, od której pochodzi.

Jak działa test na wierność?

Wiele osób zastanawia się, jak działa test na wierność. Otóż całą procedurę testu dzieli się na dwa etapy.

➡ Pierwszy etap testu wierności to sprawdzenie, czy na próbkach przekazanych do laboratorium znajdują się ślady nasienia. Wykonuje się badanie biochemiczne 👨‍🔬, które wykrywa specyficzne dla spermy białko. Daje to pewność, że jeśli takie ślady są, na pewno zostaną rozpoznane i oznaczone jako nasienie.

➡ Drugi etap testu na wierność to ustalenie profilu genetycznego osoby, do której należy wykryte nasienie. Następnie przeprowadza się analizę porównawczą 📊 – profil ten kontrastuje się z profilem uzyskanym z innej próbki, np. szczoteczki do zębów 🪥, użytej chusteczki higienicznej (z wydzieliną z nosa), włosa z cebulką, maszynki do golenia 🪒, niedopałka papierosa 🚬 czy standardowego wymazu z policzka. W przypadku, gdy w ramach badania stwierdzana jest niezgodność między profilami wtedy mamy dowód, że próbki należą do dwóch różnych osób – co jest jednoznaczne z udowodnieniem zdrady 💔.

Tester wierności – skuteczność i wyniki

Tester wierności to najlepszy i najszybszy sposób na sprawdzenie, czy partner jest wierny. Wykonując go, zaoszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze 💸, w przeciwieństwie do korzystania np. z usług detektywistycznych 🕵.

Wyniki badań DNA otrzymane na podstawie testu na wierność często wykorzystuje się w sądzie jako materiał dowodowy w sprawach rozwodowych 👨‍⚖. To na ich podstawie małżeństwo może zostać unieważnione, gdyż jednoznacznie wskazują, że jedna ze stron utrzymywała pozamałżeńskie kontakty seksualne. Dodatkowo przeprowadzenie testu wierności wpływa na skrócenie czasu rozprawy, gdyż sąd korzystając z pewnych dowodów, może zrezygnować z analizy innych, takich jak zdjęcia, smsy, listy, zeznania świadków. Ponadto przedstawienie wyników badań DNA oszczędza odpowiedzi na wiele osobistych pytań, które często wiążą się z dodatkowym stresem i negatywnymi emocjami.

Najczęściej zadawane pytania – test na wierność

 Czym jest test zdrady?

Test zdrady to dyskretne badanie, które polega na ustaleniu czy na danym materiale znajdują się ślady nasienia. Celem wykrycia nasienia bada się obecność antygenu swoistego dla sterczowa (PSA), to dzięki niemu jesteśmy w stanie zidentyfikować czy dana plama jest spermą.

💰 Ile kosztuje test zdrady?

Test zdrady, którego celem jest wykrycie nasienia zawiera się w kwocie 250zł. Badanie zdrady można odpłatnie rozszerzyć o ustalenie profili genetycznych. Sprawdź cennik!

🏥 Gdzie można zrobić test zdrady?

🏠 W DOMU:

  • próbki możesz zebrać samodzielnie, zamawiając wcześniej badanie. Wypełniasz formularz, a następnie wysyłasz próbki na adres laboratorium i czekasz na wynik!

🏥 W PLACÓWCE MEDYCZNEJ W CAŁEJ POLSCE

Możesz również dostarczyć próbki bezpośrednio do placówki! Materiał zostanie odebrany, a wtedy pozostaje już tylko oczekiwanie na wynik.

Uzyskaj więcej informacji:

📞 Telefonicznie 575347086 7 dni w tygodniu

💬 Na dyskretnym czacienapisz

 Na czym polega test zdrady?

Test zdrady polega na sprawdzeniu, czy dostarczona próbka zawiera ślady spermy. W laboratorium dokonywana jest analiza, która sprawdza zawartość antygenu właściwego dla stercza na wskazanym materiale.

🔍 Jak wykryć zdradę?

Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie testu zdrady w renomowanym laboratorium. Badanie genetyczne jednoznaczne potwierdzi czy nasz partner/partnerka dopuściła się zdrady.

opinieopinie


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

Data publikacji: , Aktualizacja: