Test na ojcostwo ✅ 100% pewny, dyskretny, 24 markery DNA, z gwarancją (tylko ojciec i dziecko!)

Test ojcostwa – zrób i pozbądź się wątpliwości na zawsze ⭐

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwaTest na ojcostwo można wykonać szybko i prosto, pobierając od ojca i dziecka wymaz z policzka lub dowolną inną próbkę, np. włosy, szczoteczkę do zębów, gumę do żucia itp. Test ojcostwa jest bezbolesny. Co bardzo ważne test na ojcostwo można u nas wykonać bez pisemnej zgody matki – wystarczy zgoda jednego prawnego opiekuna ✅ Pewny test na ojcostwo zrobisz samodzielnie w domu lub w jednej z przychodni. Wybierz wygodne dla siebie rozwiązanie!

Test na ojcostwo – najważniejsze informacje:

Dlaczego warto zrobić test na ojcostwo w Geneticus?

 • Pewny wynik – dzięki analizie aż 24 miejsc na DNA nasze testy na ojcostwo są w 100% pewne.  Tak duża ilość badanych miejsc jest szczególnie ważna, jeśli test na ojcostwo wykonujesz bez udziału matki!
 • Dane uczestników testu na wyniku (ojca i dziecka) – to znacznie zwiększa wiarygodność wyniku, dlatego zawsze sprawdź, czy laboratorium takie dane umieszcza! O tym, dlaczego test na ojcostwo bez danych osobowych ma niższą wartość dowodową przeczytasz tutaj…
 • Szybka realizacja, wysyłka zestawu w 24 h – zestaw do pobrania próbek wysyłamy natychmiast. Jeśli zamówienie na test na ojcostwo zostanie złożone do godziny 13.00, zostanie on nadany jeszcze w tym samym dniu.
 • Wygoda i bezpłatny odbiór próbek kurierem – test na ojcostwo w Geneticus jest bardzo prosty i wygodny: próbki odbieramy od Ciebie kurierem, wynik możesz odebrać online, logując się na naszej stronie internetowej, dajemy Ci wiele możliwości dostawy zestawu – do domu, paczkomatu, punkty Access Point itp. Wszystko na wyciągnięcie ręki.
 • Bezpłatna wysyłka zestawu.
 • Wysyłka w wygodny sposób – kurierem, do paczkomatu, do punktu Access Point, pocztą. Wybierz dogodną formę dla siebie!
 • Dyskrecja i anonimowość – wykonaj test na ojcostwo z gwarancją dyskrecji na każdym etapie. Dyskretna wysyłka i płatność bez śladów na koncie.
 • Płatność w dwóch ratach – najpierw zamów zestaw, a za analizę do testu na ojcostwo możesz zapłacić dopiero, gdy kurier odbierze od Ciebie próbki!
 • Pomoc na infolinii i na bezpłatnym czacie 7 dni w tygodniu.
 • Polskie, certyfikowane laboratorium specjalizujące się WYŁĄCZNIE w testach na ojcostwo już od wielu lat.

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa
test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwaTest na ojcostwo – na co zwrócić uwagę przy wyborze

1.Test na ojcostwo – tylko z pisemną zgodą matki!

Zdarza się, że laboratorium badań DNA przeprowadza testy na ojcostwo tylko i wyłącznie wówczas, gdy pacjent posiada pisemną zgodę matki na jego wykonanie. Większość mężczyzn natomiast chciałoby przeprowadzić taki test ojcostwa dyskretnie. Dopiero wówczas, gdy wynik wykaże wykluczenie ojcostwa, chcieliby go pokazać matce. To zupełnie zrozumiałe.

⏩ W naszym laboratorium mogą Państwo wykonać test na ojcostwo tylko na podstawie próbki pobranej od ojca i dziecka. Nie wymagamy również osobnej pisemnej zgody matki, dzięki czemu mogą Państwo zachować pełną dyskrecję.

2. Dane osób uczestników testu na wyniku

Testy na ojcostwo do celów prywatnych może również dostarczyć Państwu dowód, którym w przyszłości będą Państwo chcieli okazać się np. w sądzie czy prokuraturze. Warto zastanowić się, co jeśli wynik wykaże zaprzeczenie ojcostwa? Taki wynik może stanowić dowód dla prokuratury np. w trakcie sprawy o zaprzestanie niesłusznego płacenia alimentów czy na rozprawie rozwodowej.

Niestety nie każdy test na ojcostwo może zostać wykorzystany jako wiarygodny dowód. Dlaczego? Zdarza się, że laboratorium wykonuje testy ojcostwa tylko anonimowo. Na wyniku nie ma wówczas żadnych danych uczestników testu. Zamiast tego widnieje tylko „próbka A”, „próbka B”. Taki wynik może więc dotyczyć tak naprawdę każdego. Dlatego nie jest to wiarygodny dowód w sprawie. Warto na to zwrócić uwagę. Dowiedz się więcej na temat tego, dlaczego dane osób badanych na wynikach testów na ojcostwo są tak bardzo ważne >>

3. Doświadczenie i certyfikacja laboratorium badań DNA

Ponieważ testy na ojcostwo są coraz bardziej popularne, znajdziemy je w ofercie wielu laboratoriów analitycznych, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu badań DNA. Pacjenci są kuszeni niską ceną, za którą nie idzie jakość – testy na ojcostwo wykonywane są m.in na „domowej” roboty odczynnikach, bez certyfikatów itp. To wszystko wpływa na pewność i powtarzalność uzyskiwanych wyników.

⏩ Coraz częściej w naszym laboratorium wykonują testy na ojcostwo pacjenci, którzy już mają wynik z innego laboratorium, jednak ze względu na swoje wątpliwości chcą go powtórzyć.

Test ojcostwa to badanie, które wykonuje się raz na całe życie i jeśli przeprowadzamy go w rzetelnym laboratorium, nie trzeba go nigdy powtarzać. Dlatego zanim zlecisz wykonanie testu na ojcostwo poproś laboratorium o przesłanie aktualnych certyfikatów. Nasze aktualne certyfikaty znajdą Państwo tutaj>>

Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z naszego laboratorium. W taki właśnie sposób wykonujemy testy na ojcostwo.

3. Test na ojcostwo na 24 markerach DNA

Analiza 24 markerów DNA to złoty standard, który zapewnia jednoznaczny wynik nawet wtedy, gdy w testach na ojcostwo uczestniczą tylko dziecko i mężczyzna. To pozwala wydać wynik, który wyklucza ojcostwo z prawdopodobieństwem 100% albo potwierdza je z prawdopodobieństwem, co najmniej 99,9999%. To wynik zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. 

Tylko takie wyniki uznawane są za pewne i jednoznaczne – wyniki z niższym prawdopodobieństwem mogą zostać podważone!

4. Test na ojcostwo – zadbamy o Twoją dyskrecję i poufność danych osobowych

Wykonując u nas test na ojcostwo, masz pewność, że na każdym etapie Twoje dane są całkowicie bezpieczne, ściśle chronione i wykorzystywane tylko na potrzeby konkretnego testu. Zawsze wykorzystujemy określone procedury i szanujemy Twoje decyzje. Nigdy w pierwszym kontakcie nie przekazujemy żadnych informacji o teście, zawsze oddzwaniamy do zleceniodawcy na numer podany na formularzu. Istotne jest również potwierdzenie hasła bezpieczeństwa.

Wynik testu DNA na ojcostwo przekażemy elektronicznie (dostęp do panelu pacjenta) lub / oraz listownie.

Zestawy przesyłamy w dyskretny sposób – bez pieczątek i danych laboratorium. Umożliwiamy również dyskretne formy płatności – bez śladów na koncie!

Ile kosztują testy na ojcostwo?

Cena testu na ojcostwo w Polsce waha się od około 600 zł to nawet 7 000 zł. W naszym laboratorium mogą Państwo wykonać pewny test na ojcostwo już za 687 zł. Jest to najniższa cena na rynku, biorąc pod uwagę jakość oraz gwarancję!

>> ZOBACZ NASZ CENNIK <<

Jakie próbki nadają się do testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo mogą Państwo wykonać tak naprawdę na podstawie każdej próbki. Oprócz wymazów z policzka mogą to być dowolne przedmioty z DNA badanych osób. Mogą Państwo przekazać do testu np. włosy z cebulkami, plamy krwi, szczoteczkę do zębów, chusteczkę z katarem, filtr z papierosa, puszkę po napoju, maszynkę do golenia, smoczek, słomkę od napoju, gryzaczek i wiele innych próbek.

⏩ Każda próbka jest tak samo pewna – bez względu na to, na jaką się zdecydujesz. Analizowane fragmenty DNA są niezmienne i identyczne w każdej komórce ludzkiego ciała. Pamiętaj jednak, aby przekazać próbki, które należą rzeczywiście do właściwych osób.

Na wybraną próbkę dajemy Państwu gwarancję – jeśli nie będzie się ona nadawała do analizy, mogą Państwo przesłać dodatkową całkowicie bezpłatnie!

Jak szybko zrobić test na ojcostwo?

 1. Zamów test na ojcostwo telefonicznie, online lub na czacie.
 2. Pobierz próbki i wypełnij formularz. Możesz również pobrać próbki bez zestawu!
 3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem lub zanieś na pocztę albo do punktu.
 4. Oczekuj na wynik testu ojcostwa, który wyślemy na wskazany adres. Możemy Ci go również przekazać on-line.

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa

Aby zrobić test na ojcostwo, możesz również umówić się do jednej z ponad 250 przychodni lub umówić wizytę pielęgniarki domowej. Zadzwoń do nas i umów pobranie przez personel medyczny!

Czy test na ojcostwo da się zrobić w domu?

Tak – jak najbardziej, test na ojcostwo wykonasz również w domu. Możesz to zrobić na 3 różne wygodne i bezpieczne sposoby:

zamówienie zestawu pod wskazany adres

pobranie próbek bez zestawu (dyskretnych lub wymazów na patyczki kosmetyczne)

umówienie wizyty pielęgniarki mobilnej, która przyjedzie do domu

Całkowicie bezkontaktowe i bezpieczne rozwiązania są dostępne także na kwarantannie!

Czy test na ojcostwo da się zrobić dyskretnie?

Oczywiście! Test na ojcostwo zrobisz całkowicie dyskretnie. Dyskrecja zachowana jest na każdym etapie:

 • do wykonania badania można przekazać próbki dyskretne, takie jak smoczek, niedopałek papierosa, szczoteczka do zębów,
 • test może być wykonany anonimowo – bez danych osobowych uczestników,
 • do wykonania badania z danymi wystarczy pisemna zgoda jednego prawnego opiekuna,
 • pewny wynik uzyskasz nawet przy udziale tylko ojca i dziecka,
 • wysyłka zestawu i wyniku może być nadana bez danych i pieczątek laboratorium (nadawcą jest jeden z pracowników laboratorium – imię i nazwisko),
 • nigdy nie udzielamy informacji o badaniu bez dopytania o hasło bezpieczeństwa/numer pesel zleceniodawcy,
 • kontaktujemy się tylko na dane podane w formularzu zlecenia badania.

Na czym polega test na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest badaniem genetycznym. Jego istotą jest ustalenie profili genetycznych badanych osób oraz późniejsze ich porównanie. Każdy z nas ma unikalny profil genetyczny (oprócz bliźniaków jednojajowych), który dziedziczymy w połowie po mamie i w połowie po tacie. Porównanie profili pozwala jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo.

🎯 Na rynku możesz znaleźć tańsze badania badające 16 lub 21 markerów – to może być za mało, aby uzyskać pewny wynik przy udziale tylko ojca i dziecka. Złotym standardem są obecnie 24 markery DNA –  czyli tyle, ile badamy w Geneticus.

Ile trwa zrobienie testu na ojcostwo?

Wykonanie testu (od momentu zamówienia zestawu/umówienia wizyty do otrzymania wyniku) jest tak naprawdę bardzo szybkie. Na wizytę w przychodni czy w domu umawiamy z dnia na dzień, często nawet tego samego dnia i bez kolejek. Zestaw w przypadku złożenia do 14:30 wysyłamy jeszcze tego samego dnia, a przy zamówieniu w weekendy i święta oraz po 14:30 kolejnego dnia roboczego. Najczęściej jest u Pacjenta w ciągu 1-2 dni.

Czas oczekiwania na wynik wynosi:

 • 5 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium – gdy od wszystkich uczestników badane są wymazy z policzka;
 • 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium – gdy od minimum jednego uczestnika badana jest próbka dyskretna.

Kiedy warto zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo warto wykonać przede wszystkim, gdy chcesz:

⭐ rozwiać wątpliwości – np. związane z plotkami, brakiem podobieństwa, podejrzeniem zdrady czy niezgadzającą się grupą krwi;

⭐ podjąć odpowiednią decyzję – np. przed uznaniem ojcostwa w USC czy rozwodem;

⭐ uzyskać wynik do sądu – np. do sprawy o zaprzeczenie ojcostwa;

⭐ naprawić relacje w rodzinie – które są naderwane przez niepewność co do ojcostwa.

Czy wynik testu na ojcostwo można wykorzystać w sądzie?

Wielu naszych Pacjentów wykorzystuje wyniki badań DNA w sądzie – szczególnie wyniki z danymi osobowymi są dla sądu bardziej wiarygodne. U nas wynik badania z danymi możesz uzyskać nawet bez pisemnej zgody matki (na formularzu wystarczy podpis jednego prawnego opiekuna).

⭐ Test na ojcostwo warto zrobić jeszcze przed rozprawą i udać się na nią już z gotowym wynikiem. Dlaczego?

 • Masz szansę oszczędzić czas i nerwy – sądy często przystają na taki wynik i nierzadko pozwala to zakończyć sprawę na pierwszej rozprawie. Sam z siebie rzadko zleca badania, a częściej bazuje na takich dowodach jak zdjęcia, sms-y, zeznania świadków, co trwa o wiele dłużej.
 • Możesz oszczędzić pieniądze – nie tylko te, które zostałyby wydane na kolejne rozprawy, ale również na wykonanie badania. Jak to możliwe? Jeśli sąd zleci badania, najczęściej nie zapłaci za nie – koszty i tak ponoszą strony. A co więcej, sądy zwykle zlecają o wiele droższe badania.
 • Możesz zrobić badanie w wygodny dla siebie sposób – jeśli to sąd skieruje Cię na badania, wybierze termin i miejsce niekoniecznie wygodne dla Ciebie, najczęściej w godzinach porannych. Robiąc badanie wcześniej, masz szansę wykonania go tak, jak Ci wygodnie.

Czy da się zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Tak – test na ojcostwo zrobisz już od 8 tygodnia ciąży. To badanie, które pozwoli Ci uzyskać jednoznaczną informację co do ojcostwa na całe życie już na tak wczesnym etapie. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie spokoju i przygotowanie się do narodzin bez zbędnego stresu.

Poczytaj więcej: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! Sprawdź!

Badanie na etapie ciąży decyduje się wykonać wielu przyszłych rodziców, dla których pewność co do ojcostwa jest istotna jeszcze przed narodzinami. Uzyskanie wyniku pozwala przede wszystkim:

 • odzyskać spokój i cieszyć się ciążą
 • zadbać o prawne i finansowe aspekty całej rodziny (np. uznanie ojcostwa na etapie ciąży).

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
4.5/5 - (53 votes)

opinieopinie

4.5/5 - (53 votes)

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

4.5/5 - (53 votes)
Data publikacji: , Aktualizacja: