Czy małżeństwo po zdradzie może dalej trwać?

Małżeństwo po zdradzie nigdy nie wygląda tak samo. Większość związków niestety się rozpada, jednak są również takie, które mimo bolesnych doświadczeń nie kończą się rozstaniem. Ludzie zdradzają od zawsze, tak naprawdę nigdy nie można być pewnym drugiej osoby. Małżeństwo to poważny związek, dla ludzi wierzących jest to obietnica składana przed Bogiem. Dlatego pojawiają się właśnie pytania: czy małżeństwo po zdradzie może trwać nadal? Jak wybaczyć? W jaki sposób sprawdzić, czy partner zdradził? – odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Tego dowiesz się z artykułu:

Dlaczego zdradzamy?

Powodów, dla których dochodzi do zdrady, może być wiele. Najczęściej jest to znudzenie partnerem, chęć zemsty, chwilowe zauroczenie, niemożność opanowania się. Warto również wziąć pod uwagę czynniki, które są związane z moralnością.

Każdy ma bowiem nieco inne zasady moralne, nie wszyscy postrzegają zdradę tak samo. Dla jednych filtr to już zdrada, a dla innych jest to dopiero seks. Czynników może więc być wiele, tak naprawdę nigdy nie ma pewności, czy druga osoba jest szczera i wierna.

⏩ Jedną z podstaw miłości i udanego związku jest zaufanie. Niestety nie każdemu można zaufać, dlatego zawsze należy zachować czujność. Nawet jeśli wydaje Ci się, że partner lub partnerka to najlepsza i najbardziej uczciwa osoba, możesz się mylić.

Jeśli jednak nie ma niepokojących oznak, które mogą wskazywać na niewierność, nie warto popadać w paranoję. Jeśli bowiem oskarżysz drugą osobę o zdradę, a okaże się, że jest Ci wierna, na pewno poczuje się bardzo skrzywdzona. Kiedy można mieć powody do niepokoju? Kiedy zauważasz, że partner albo partnerka:

Nie rozstaje się z telefonem. Zabiera smartfona nawet do toalety, a gdy chcesz skorzystać z urządzenia, reaguje nerwowo i niechętnie.
Zaczyna przesadnie dbać o siebie – ubiera się inaczej, nagle zmienia kolor włosów i zaczyna uprawiać sport.
Nagle przestaje być Tobą zainteresowana/y, jest niechętna/y i obojętna/y albo wręcz przeciwnie, bardziej niż dotychczas zabiega o Twoją obecność i spędzanie razem czasu.
Z konta znikają regularnie pieniądze, co druga osoba tłumaczy mało wiarygodnie.

Pamiętaj jednak, że czasami sytuacja może wyglądać inaczej, niż to odbierasz. Dlatego sprawdzaj swoje podejrzenia i rozmawiajcie, to klucz do udanego związku.

Czy małżeństwo po zdradzie może dalej trwać?

W większości przypadków, osoba zdradzona, mimo negatywnych i bolesnych uczuć, zastanawia się nad sensem trwania związku. Każdy człowiek ma zdolność do przebaczania, ale musi być świadomy tego, że prawdopodobnie do końca życia negatywne uczucia będą wracać. Nie da się bowiem wyprzeć z pamięci tak bardzo bolesnych wydarzeń. Można jednak spróbować wybaczyć.

⏩ Pamiętaj, że żaden związek nie jest idealny. Jesteśmy przecież tylko ludźmi, niestety czasami zdarzają się potknięcia i krzywda osób, które są bliskie. Nie ma jednak usprawiedliwienia dla zdrady, o czym także warto pamiętać. Nie ma także miejsc na obwinianie się, jeśli druga osoba obiecuje Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, nie powinna Cię zdradzać. Nie warto także udawać, że nic się nie stało.

Najpierw musisz zapytać siebie, czy chcesz dać kolejną szansę partnerowi i waszemu związkowi. Jeśli chcesz spróbować, najważniejsza jest szczera rozmowa z drugą osobą. Niech powie dlaczego zdradziła i co według niej da szansę waszemu związkowi. Najrozsądniejszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Dzięki terapii przepracujecie wszystko wspólnie i być może będzie szansa na to, aby Wasz związek trwał nadal.

Sytuacje są jednak różne, tak samo jak różni są ludzie.

Jak sprawdzić czy doszło do zdrady?

Moment, w którym zaczynają się podejrzenia o zdradzie ukochanej osoby, jest bardzo trudny. Nie warto jednak zwlekać, a zacząć działać. Jeśli osoba ukrywa przed nami fakt zdrady i rozmowy nie pomagają, wtedy można wziąć sprawy we własne ręce. Jest kilka sposobów na to, aby sprawdzić, czy doszło do zdrady.

Jednym z nich jest test zdrady. To sposób dla mężczyzn, którzy podejrzewają partnerkę o niewierność. Jeśli zauważysz ślady spermy na przykład na bieliźnie kobiety, możesz ją przekazać do laboratorium. Tam sprawdzą, czy materiał to rzeczywiście nasienie. Następnie możesz przesłać próbkę porównawczą (np. wymaz z policzka od siebie), aby ustalić, czy nasienie należało do Ciebie czy może do kochanka. To najlepszy sposób, aby w sposób pewny i dyskretny ustalić, czy nasza partnerka jest wierna.

To doskonałe rozwiązanie jeśli zależy nam na dyskrecji. Ponadto dokument jakim jest wynik testu zdrady z powodzeniem wykorzystywany jest jako dowód w sądzie np. w sprawach rozwodowych.

Innym sposobem jest wynajęcie detektywa, który dzięki swoim technikom i doświadczeniu dostarczy wiarygodnych dowodów na zdradę albo wierność drugiej osoby. Można także samodzielnie przeprowadzić śledztwo.

📍 Poczytaj więcej: Test zdrady – sprawdź, jak zrobić test na zdradę i udowodnić niewierność

Data publikacji: , Aktualizacja: