Czy zdrada może uratować związek?

Zdrada najczęściej powoduje ogromny kryzys w związku. Jest ona bardzo bolesnym doświadczeniem, które powoduje utratę zaufania. Dla niektórych oznacza ona skreślenie partnera i rozstanie. Są też osoby, które mimo zdrady próbują pracować nad swoim związkiem, aby go uratować. Czy jest to możliwe? Czy zdrada może uratować związek?

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak wybaczyć zdradę?
Co zrobić, jeśli podejrzewam zdradę?

Jak wybaczyć zdradę?

To, czy wybaczymy partnerowi zdradę, zależy tylko od nas. Musimy zastanowić się, czy chcemy i czy mamy siłę do pracy nad związkiem. Jeśli czujemy, że nie będziemy potrafili wybaczyć partnerowi zdrady, to nie ma w tym nic złego.

Odbudowa relacji i przywrócenie zaufania po zdradzie może trwać miesiące, a nawet lata. Praca nad związkiem powinna rozpocząć się od wybaczenia i zamknięcia poprzedniego rozdziału. Wybaczenie oczywiście nie spowoduje, że nie będziemy odczuwali już bólu, ale bez niego związek nie ruszy do przodu.

Moment dowiedzenia się o zdradzie może być bardzo bolesny, ale po długotrwałej pracy związek może stać się lepszy. Konieczne są do tego jednak siły i chęć do odbudowania związku.

Co zrobić, jeśli podejrzewam zdradę?

Przede wszystkim bardzo ważna jest szczera rozmowa. Zdarza się, że to ona pozwala sprawdzić, czy nasze podejrzenia są słuszne.

Jeśli podejrzewamy partnera o zdradę, warto także wykonać badanie, które potwierdzi lub rozwieje nasze wątpliwości. Badanie to jest testem na zdradę, podczas którego sprawdza się, czy nasienie znajduje się na konkretnej rzeczy np. bieliźnie czy pościeli.

Test ten po prostu wykrywa, czy na próbce znajduje się charakterystyczne dla nasienia białko. Do badania przekazuje się także inną próbkę np. szczoteczkę do zębów, włos z cebulką, chusteczkę higieniczną czy maszynkę do golenia.

Profil genetyczny z obu próbek zostaje porównany, dzięki czemu wiadomo, czy nasienie należało do osoby, od której pochodzi druga próbka.

Przykładowo: mąż może przekazać do badania bieliznę żony oraz wymaz ze swojego policzka, aby sprawdzić, czy nasienie należy do niego. Badanie to może być bardzo pomoce w ustaleniu, czy nasz partner dochowuje nam wierności.

Wynik badania dostarcza pewną i jednoznaczną informację – czy nasza partnerka dopuściła się zdrady. Taka wiadomość ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli na podjęcie odpowiednich decyzji życiowych. Ważne aby pamiętać, iż sądy coraz częściej biorą pod uwagę dowody jakie stanowią badania genetyczne – właśnie takie jak test zdrady, test na ojcostwo czy badania pokrewieństwa.

Data publikacji: , Aktualizacja: