Jak poznać zdradę? 💔

Zdrada to jeden z najczęstszych powodów rozpadu związku. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której podejrzewasz partnerkę o zdradę – przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz mieć całkowitą pewność 🎯 Jak poznać zdradę? Oprócz zauważenia objawów zdrady i szczerej rozmowy pomocne może być badanie na zdradę.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak poznać zdradę? Najczęstsze objawy

Przed podjęciem dalszych kroków, najlepiej partnerkę po prostu poobserwować. Chociaż różnimy się między sobą, oznaki zdrady często bywają u wielu osób podobne. Do najczęściej występujących można zaliczyć:

  • większe zainteresowanie partnerem (w celu zatarcia śladów) lub wręcz przeciwnie – całkowity brak zainteresowania;
  • mniejsza ochota na bliskość fizyczną, w tym seks;
  • zakup nowych ubrań, bielizny, nowy wygląd (np. inna fryzura);
  • zwiększenie dbania o siebie, np. rozpoczęcie ćwiczeń na siłowni, strojenie się;
  • nadmierna ochrona prywatności, np. założenie nowego hasła w telefonie/komputerze;
  • coraz większa ilość czasu spędzana poza domem.

Poczytaj też: Jakie są najczęstsze oznaki zdrady żony?

Jak poznać zdradę? Szczera rozmowa

Aby poznać zdradę, nierzadko wystarczy z partnerką porozmawiać ✅ Zdarza się, że bliska osoba wyznaje prawdę pod wpływem chwili i emocji. A jeśli do tego nie dojdzie – masz szansę rozpoznać kłamstwo dzięki dziwnemu zachowaniu.

W końcu masz świadomość, jak partnerka zachowuje się podczas mówienia prawdy. Przykładem może być mruganie: jeśli wiesz, że nigdy nadmiernie nie mruga, a w czasie rozmowy o zdradzie zaczyna to robić, może to być oznaką stresu oraz kłamstwa. Do innych sposobów na rozpoznanie kłamstwa podczas rozmowy jest np. zauważenie długiego kontaktu wzrokowego czy bardzo szczegółowego opisu sytuacji.

Jak poznać zdradę? Badanie w laboratorium

Jak poznać zdradę i zyskać namacalny dowód? Jednym ze sposobów jest też badanie w laboratorium – test na zdradę. To badanie możesz wykonać, jeśli np. na bieliźnie czy ubraniach partnerki zauważysz ślady przypominające nasienie.

Gdy wyślesz próbki do laboratorium, zostanie ustalone, czy to rzeczywiście sperma. W przypadku potwierdzenia, masz szansę rozszerzyć badanie o analizę porównawczą – może to być wymaz z policzka od Ciebie, który zostanie porównany z DNA ze spermy. To z kolei da Ci informację, czy nasienie należało do Ciebie czy może do kochanka.

⏩ Dowiedz się więcej: Test zdrady – sprawdź, jak zrobić test na zdradę i udowodnić niewierność

Data publikacji: , Aktualizacja: