Pakiet Pewna Mama – ustalenie ojcostwa w ciąży i test NIFTY

Nowość! Pakiet Pewna Mama to oferta dedykowana dla przyszłych mam. Dzięki niej uzyskasz kilka ważnych informacji dot. stanu zdrowia dziecka oraz kwestii ojcostwa. Pewny i jednoznaczny wynik pozwoli uzyskać spokój i uwolnić się od stresu jeszcze na etapie ciąży. Jaki jest zakres pakietu Pewna Mama? Co możesz zyskać? Dowiedz się więcej

Pakiet Pewna Mama – najważniejsze informacje:

 1. Pakiet Pewna Mama – jakie badania wchodzą w skład pakietu?
 2. Pakiet Pewna Mama – pewny i jednoznaczny wynik gwarantuje spokojną ciążę
 3. Pakiet Pewna Mama – co zyskasz?
 4. Diagnostyka prenatalna – dlaczego warto wybrać pakiet Pewna Mama?

Pakiet Pewna Mama – jakie badania wchodzą w skład pakietu?

Pakiet Pewna Mama to oferta badań dedykowana dla kobiet ciężarnych, chcących w spokoju przygotować się do nowej roli! Co wchodzi w skład badania pakietowego?

test na ojcostwo w ciąży – wykonywany w najnowocześniejszym centrum badań prenatalnych na świecie BGI DNA Service w Hong Kongu;

▶ badanie NIFTY – badanie przesiewowe płodu pod kątem wad genetycznych o bardzo szerokim zakresie (aż 70 chorób!!).

Do badania pobierane są próbki krwi 0d matki (2x 10ml), natomiast od domniemanego ojca wymaz z policzka lub próbki dyskretne (włosy z cebulkami, paznokcie, ślady nasienia)

Badania wchodzące w skład pakietu Pewna Mama można zlecić już od 10 tygodnia ciąży.

Pakiet Pewna Mama – pewny i jednoznaczny wynik gwarantuje spokojną ciążę

Badanie na ojcostwo w ciąży możliwe jest dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii sekwencjonowania nowej generacji (Next Generation Sequencing). Dzięki niej analizowanych jest aż do 16 500 markerów SNP, zamiast standardowych 24 markerów DNA w badaniach po narodzinach.

Należy nadmienić, iż w tej metodzie nie są badane standardowe markery STR, tylko markery SNP, które są zdecydowanie bardziej czułe – co gwarantuje uzyskanie pewnego i jednoznacznego wyniku badania – w przypadku potwierdzenia ojcostwa prawdopodobieństwo sięga co najmniej 99,999999%!

Próbkę do badania stanowi pobrana od matki krew z żyły odłokciowej, natomiast od domniemanego ojca wymaz z policzka lub mikroślady takie jak np. włosy z cebulkami, paznokcie, czy ślady nasienia. To powoduje, że nawet badanie w kierunku ustalenia ojcostwa na etapie ciąży można wykonać dyskretnie!

Test NIFTY to jedno z najpopularniejszych badań wykonywanych w ramach diagnostyki prenatalnej. Test NIFTY posiada bardzo szeroką walidację, co gwarantuje pewność wyniku. Ponadto na świecie wykonano już ponad 9 milionów takich badań – jest to najczęściej wykonywany test z DNA płodowego! 

Jakie choroby obejmuje test NIFTY z pakietu Pewna Mama?

 • 6 trisomii – (9., 13. (zespół Patau), 16., 18. (zespół Edwardsa), 21. (zespół Downa), 22.)
 • nieprawidłowości chromosomów płci (zespół Turnera, zespół Klinefeltera, trisomia chromosomu X, zespół Jacobsa)
 • badanie 60 mikrodelecji i mikroduplikacji
 • określenie płci (na życzenie)

Wykonania powyższych badań pozwoli przyszłej mamie uzyskać najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia dziecka, jak i kwestii ojcostwa – co umożliwi spokojne przygotowania do przywitania nowonarodzonego dziecka na świat.

Pakiet Pewna Mama – co zyskasz?

 • Dyskrecja – możesz wykonać badanie anonimowo lub z wykorzystaniem próbek dyskretnych (od domniemanego ojca).
 • Ustalenie ojcostwa i dokładny test prenatalny w jednym badaniu bez wychodzenia z domu – próbki do badań może pobrać pielęgniarka mobilna, dzięki temu przy okazji jednego pobrania masz możliwość zyskania pewnego wyniku badania na ojcostwo i sprawdzenia stanu zdrowia dziecka.
 • Niska cena – oba badania wykonasz w stałej cenie 4570zł. Gwarantujemy, że jest to cena ostateczna i nie zmieni się ona na żadnym z etapów badania. Zlecając oba badania osobno w innych laboratoriach trzeba się liczyć z wydatkiem oscylującym w granicach 8-9 tys. zł.
 • Bezpieczeństwo – zarówno test NIFTY jak i ustalenie ojcostwa w ciąży gwarantują 100% bezpieczeństwo dla nienarodzonego dziecka. Do badania pobierana jest jedynie krew od matki – jak w przypadku standardowej morfologii. Test NIFTY w żadnym wypadku nie ingeruje w bezpośrednie otoczenie płodu (tak jak dzieje się to w przypadku amniopunkcji) dlatego nie ma tutaj ryzyka poronienia.
 • Bezpłatne ubezpieczenie – test NIFTY to jedyne tak szerokie badanie prenatalne, które w swojej cenie zawiera ubezpieczenie wyniku! Ubezpieczenie dotyczy sytuacji, w których wydany został wynik fałszywie negatywny lub fałszywie pozytywny.
 • Wysoka czułość badania – test NIFTY – w przypadku trisomii 13. (zespół Patau) i 21. (zespół Downa) czułość testu wynosi powyżej 99% [1]! Z kolei prenatalny test na ojcostwo z krwi matki wyda niepodważalny wynik – w 100% wykluczający ojcostwo lub potwierdzający je na poziomie co najmniej 99.999999%.
 • Wygodne pobranie próbek do badań – przyszła mama może umówić się na pobranie krwi do badań w 1 z 250 naszych placówek w całej Polsce! Bezpłatnie możliwa jest również wizyta pielęgniarki mobilnej, która przyjedzie pod wskazany adres.
 • Szybki wynik – wynik obu badań dostępny jest w ciągu 7-12 dni od momentu dostarczenia próbek do laboratorium!
 • Szeroki zakres – pakiet Pewna Mama zawiera badanie płodu pod kątem 70 różnych chorób oraz badanie w kierunku ustalenia ojcostwa na etapie ciąży (to jedno z najwcześniej dostępnych badań na świecie!).
 • Możliwość poznania płci dziecka – na życzenie (bezpłatnie)
 • Możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty 

Diagnostyka prenatalna – dlaczego warto wybrać pakiet Pewna Mama?

Interesuje Cię możliwie najszersza diagnostyka prenatalna? Rozwiązaniem jest pakiet Pewna Mama! Wyniki badań zawartych w pakiecie Pewna Mama umożliwią przyszłej mamie spokojne przygotowanie się do nowej roli. Stres i wszelkie inne negatywne uczucia odejdą w niepamięć.

Wynik prenatalnych badań w kierunku ustalenia ojcostwa pozwoli również na zacieśnienie więzi rodzinnych.

Cały proces badania jest bardzo prosty, a badanie badanie można wykonać nawet bez wychodzenia z domu (korzystając z pomocy pielęgniarki mobilnej, która pobierze próbki do testu).  To prawdopodobnie najszersze badanie prenatalne, które można wykonać z domu!

Źródła:

1. https://badanienifty.pl/wynik-testu-nifty-pro/pewnosc/

 

Poczytaj więcej:


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Rate this page
Data publikacji: , Aktualizacja: