Jak zrobić badania na ojcostwo pewnie, szybko i dyskretnie?

badania na ojcostwo, jak zrobić badania na ojcostwo, badanie na ojcostwoBadanie ojcostwa dla własnej wiedzy jest naprawdę proste i szybkie do wykonania. Do testu wystarczą próbki od dziecka i ojca (udział matki nie jest wymagany, nie jest potrzeba również jej pisemna zgoda). ✅ Wynik badania DNA na ojcostwo jest pewny i jednoznaczny – może posłużyć jako wstępny dowód w sprawach sądowych, np. o zaprzeczenie ojcostwa, rozwód czy alimenty.

Tego dowiesz się z artykułu:


badanie ojcostwa, badania ojcostwa
badania na ojcostwo, jak zrobić badania na ojcostwo

Dlaczego warto wybrać badanie ojcostwa w Geneticus? 11 najważniejszych elementów

 1. Badanie 24 markerów DNA – zapewnia jednoznaczny rezultat również w sytuacji, gdy w teście DNA na ojcostwo nie bierze udziału matka ✅ Badanie tylko ojca i dziecka na 16-21 markerach DNA może dać niepewny wynik – wówczas byłoby konieczne włączenie próbki od matki. W licznych publikacjach podkreśla się, że test ojcostwa bez udziały matki powinien być wykonywany na liczbie markerów wyższej niż 16. Zapewniamy wynik zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
 2. Dyskrecja na każdym etapie i anonimowość – dyskretna wysyłka (możesz wybrać przesyłkę bez pieczątek laboratorium) i płatność (możliwa bez żadnych śladów), wdrożone procedury bezpieczeństwa.
 3. Dane osobowe na wyniku – jeśli robisz test na ojcostwo z wymazów, możesz wybrać wynik z danymi osobowymi. To może przydać się w sytuacji, jeśli chcesz pokazać wynik np. matce dziecka czy w sądzie. Poczytaj więcej: Dlaczego dane na wyniku mogą być kluczowe?
 4. Badanie w certyfikowanym laboratorium – na wysokiej jakości odczynnikach.
 5. Badanie ojcostwa z dowolnej próbki – badamy m.in. włosy, szczoteczkę, maszynkę do golenia, smoczek, szklankę, niedopałek papierosa czy puszkę.
 6. Szybka wysyłka zestawu do badania na ojcostwo – jeśli złożysz zamówienie do godziny 14:00, zestaw zostanie wysłany jeszcze tego samego dnia.
 7. Wysyłka zestawu na dowolny adres: kurierem, pocztą lub do paczkomatu.
 8. 0 zł za wysyłkę zestawu do badania DNA na ojcostwo oraz wyniku.
 9. Możliwość wykonania badania w dowolnym miejscu świata – zestawy wysyłamy również za granicę.
 10. Wynik do 5-10 dni roboczych – dostępny online i/lub wysłany pocztą.
 11. Indywidualna pomoc konsultantów 7 dni w tygodniu – do późnych godzin wieczornych.

Test w bardzo niskiej cenie, ale bez danych osób badanych? Przeczytaj, dlaczego dane osobowe na wyniku mogą być kluczowe…

O czym pamiętać przy wyborze badania na ojcostwo?

1. Po pierwsze: doświadczenie laboratorium

Badania na ojcostwo są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że za ich realizację zabierają się też zwykłe laboratoria analityczne, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu badań DNA. Kuszą niską ceną, która nie zawsze idzie w parze z jakością – żeby cena była niższa, badanie może być wykonane na „domowej roboty” odczynnikach, bez certyfikatów czy rygorystycznych procedur.

Zdarza się, że pacjenci decydujący się badania ojcostwa w naszym laboratorium wcześniej wykonywali test gdzieś indziej – chcą jednak powtórzyć badanie ze względu na wątpliwości co do pewności. Testów DNA na ojcostwo wykonywanych w rzetelnym laboratorium nie trzeba nigdy powtarzać.

Jeśli laboratorium nie ma doświadczenia, częściej zdarza się też, że próbki trzeba pobrać raz jeszcze, co często wiąże się z dodatkowymi opłatami, a także wydłuża czas oczekiwania na wynik.

2. Po drugie: certyfikaty i profile genetyczne na wyniku

Badania na ojcostwo są realizowane w polskim i certyfikowanym laboratorium. Masz zatem pewność, że rezultat potwierdzi lub wykluczy ojcostwo w sposób jednoznaczny.

 • Certyfikaty – Geneticus regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym. Dzięki temu posiada m.in. uznawane na całym świecie certyfikaty GEDNAP i ISFG. Potwierdzają one jakość i bezstronność analiz.
 • Profile genetyczne na wyniku – obecność profili genetycznych – które są nazywane „genetycznymi odciskami palca” – to gwarancja, że badanie ojcostwa zostało w ogóle wykonane. Co jeszcze znajduje się na wyniku? Znajdziesz tam m.in. opis wykorzystanej metody, słowną interpretację oraz podpisy i pieczątki laborantów. Wynik otrzymasz w języku polskim.

3. Po trzecie: dyskrecja i poufność danych osobowych

 • Dbamy o dyskrecję i Twoje dane osobowe na każdym etapie badania ojcostwa. Stosujemy określone procedury i szanujemy Twoje decyzje.
 • W pierwszym kontakcie nie przekazujemy informacji o badaniu, a kontaktujemy się na dane, które zostawisz w formularzu.
 • Wynik otrzymasz w wybrany sposób: on-line i/lub pocztą.
 • Możesz wybrać dyskretną przesyłkę zestawu i wyniku – bez pieczątek, logo czy oznakowań laboratorium. Możesz także wybrać badanie anonimowe.

badanie ojcostwa, badania ojcostwa

Ile kosztują badania na ojcostwo?

Jakie próbki nadają się do badania ojcostwa?

Jeśli nie przekazujesz wymazów z wewnętrznej strony policzka, badanie ojcostwa można wykonać też na podstawie innych dowolnych próbek. Do badania ojcostwa nadają się np. plamy krwi, chusteczka z katarem, puszka po napoju, włosy z cebulkami, słomka, sztućce, gryzak, smoczek, maszynka do golenia i wiele innych próbek.

Co ważne: każda próbka jest tak samo pewna. Nie ma więc znaczenia, czy będzie to wymaz, krew czy próbka dyskretna. Przekazujesz po prostu to, co najłatwiej Ci zebrać.

Jak szybko wykonać prywatne badanie ojcostwa?

 1. Zamów badanie ojcostwa telefonicznie, online lub na czacie.
 2. Pobierz próbki i wypełnij formularz.
 3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem.
 4. Oczekuj na wynik testu, który wyślemy na wskazany adres. Możemy Ci go również przekazać on-line.
badanie ojcostwa, badania ojcostwa

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

opinieopinie

Data publikacji: , Aktualizacja: