Tani test DNA na ojcostwo – szybko, pewnie i dyskretnie

Test DNA na ojcostwo można wykonać szybko, prosto i bez wychodzenia z domu ✅ Wynik – niezależnie od tego, jakie materiały DNA dostarczysz do badania ojcostwa – jest pewny i jednoznaczny. Wystarczy pobrać próbki od dziecka i domniemanego ojca za pomocą zamówionego wcześniej zestawu. Zestaw wysyłamy dyskretnym kurierem, pocztą na dowolnie wskazany adres (domowy, zaufanej osoby czy zakładu pracy) lub nawet do paczkomatu.

Przesyłka może być w formie dyskretnej, bez danych laboratorium. Nadawcą jest wówczas osoba prywatna i nikt nie będzie mógł domyślić się, co zawiera koperta. Pobrane próbki wystarczy zapakować do koperty zwrotnej i odesłać do laboratorium wraz z formularzem zlecenia testu na ojcostwo. Zachowana jest pełna dyskrecja na każdym etapie testów DNA na ojcostwo.

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy testy DNA na ojcostwo są pewne?

Pewny wynik testu DNA na ojcostwo to taki, kiedy potwierdzenie ojcostwa wydawane jest z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%. Takie rekomendacje daje Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii. I taki wynik uzyskasz w Geneticus.

To polskie laboratorium, które od wielu lat specjalizuje się w testach na ojcostwo. Regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym, dzięki czemu posiada m.in. uznawane na całym świecie certyfikaty GEDNAP i ISFG. To potwierdza jakość przeprowadzanych analiz. Tani test DNA na ojcostwo w Geneticus jest więc równocześnie pewny i jednoznaczny. Więcej o laboratorium…

⏩ Dzięki analizie 24 markerów DNA pewny rezultat uzyskasz nawet w sytuacji, gdy w badaniu na ojcostwo wezmą udział tylko ojciec i dziecko. Nie ma więc potrzeby, aby w badaniu uczestniczyła mama dziecka.

Dlaczego badania genetyczne są pewne? Polegają na analizie fragmentów DNA, które są niezmienne. Ustalone profile genetyczne („genetyczne odciski palca”, unikalne dla każdego) są ze sobą porównywane.

Jak wygląda wynik testu DNA na ojcostwo?

Sam wynik testu DNA na ojcostwo powinien zawierać:

  • Profile genetyczne  – dzięki temu masz pewność, że test DNA na ojcostwo zostało rzetelnie wykonane. Na wyniku znajdują się też m.in. jego słowna interpretacja, opis wykorzystanej metody oraz pieczątki i podpisy osób wykonujących badanie. Co ważne, wynik testu DNA na ojcostwo zawsze jest w języku polskim.
  • Dane osobowe – na wyniku mogą znaleźć się dane osobowe uczestników. Taki rezultat badania DNA na ojcostwo można przedstawić drugiej stronie, a także wykorzystać w sądzie, np. w sprawach o ustalenie ojcostwa czy alimenty. Sąd przychylniej patrzy na wyniki z danymi osobowymi. Poczytaj więcej: Dane osobowe na wyniku testu na ojcostwo?

Interpretacja wyniku potwierdzającego ojcostwo:

„Prawdopodobieństwo biologicznego ojcostwa wynosi powyżej 99,9999%, w związku z tym ojcostwo badanego domniemanego ojca w stosunku do badanego dziecka zostało praktycznie potwierdzone”.

Interpretacja wyniku wykluczającego ojcostwa:

„Biologiczne ojcostwo badanego domniemanego ojca wobec badanego dziecka zostało w 100% wykluczone”.

Czy testy DNA na ojcostwo są dyskretne?

⏩ Bardzo istotne jest, aby na każdym etapie testów DNA na ojcostwo zadbać o dyskrecję i aby dane były całkowicie bezpieczne, ściśle chronione i wykorzystywane tylko na potrzeby konkretnego badania. Nie chcesz chyba, aby ktoś niepowołany dowiedział się o teście ojcostwa?

Zawsze wykorzystujemy ściśle określone procedury. Nigdy w pierwszym kontakcie nie przekazujemy żadnych informacji o badaniu ojcostwa, zawsze oddzwaniamy do zleceniodawcy na numer podany na formularzu. Wszelkie informacje przekazujemy po potwierdzeniu hasła.

Poczytaj więcej o dyskrecji: Dyskretny test ojcostwa – gwarancja 100% dyskrecji

Możesz również wybrać dyskretną przesyłkę zestawu i wyniku – bez logo, pieczątek czy oznakowań laboratorium, dzięki czemu nikt nie domyśli się, co zawiera przesyłka. Jeśli chcesz, możesz wybrać anonimowe test DNA na ojcostwo – bez danych osobowych uczestników.

Jakie próbki można pobrać do testu DNA na ojcostwo?

Testy DNA na ojcostwo są proste do przeprowadzenia. Można dostarczyć  zarówno wymazy z policzka, jak i inne materiały DNA. Chodzi tutaj o mikroślady czyli np. o włosy z cebulkami, plamy krwi, szczoteczkę do zębów, chusteczkę z katarem, filtr z papierosa, puszkę po napoju, maszynkę do golenia, smoczek, słomkę od napoju, gryzaczek i wiele innych próbek.

Każda próbka DNA jest tak samo pewna – bez względu na to, jaką zdobędziesz. Badane fragmenty DNA są niezmienne i identyczne w każdej komórce ludzkiego ciała. Wybierz więc to, co najłatwiej Ci zebrać!

test DNA na ojcostwo cena, tani test DNA na ojcostwo

Jaka jest cena testu DNA na ojcostwo?

♦ ZOBACZ CENNIK TESTÓW NA OJCOSTWO ♦

Cena najtańszego testu DNA na ojcostwo z wymazów z policzka dla dwóch osób wynosi 737 zł. Jest to cena, która zawiera analizę 24 markerów, bezpłatnego kuriera po próbki, a także wysyłkę zestawu lub wyniku na dowolnie wskazany adres i/lub online.

Można również wykonać rozszerzony test DNA na ojcostwo za 827 zł. Różnica jest niewielka, a dodatkowo zyskujesz gwarancję na jedną próbkę (gdyby któraś okazała się niewystarczająca, drugą możesz przesłać bezpłatnie).

To bardzo ważne w sytuacji, gdy kontakt z badanymi osobami jest utrudniony i przez to trudno pozyskać próbki do badań. Gdy nadarzy się odpowiednia okazja, wtedy można pobrać więcej próbek i wysłać więcej niż jedną – na wypadek, gdyby ta z jakichś względów nie nadawała się do analizy. Wtedy diagności natychmiast przejdą do analizowania kolejnej próbki – bez dodatkowych opłat.


Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
Data publikacji: , Aktualizacja: