Formy wykonania testu ojcostwa

Test ojcostwa można wykonać na wiele sposobów. Już nie trzeba specjalnie jechać do wybranej placówki, aby jednoznacznie móc potwierdzić bądź wykluczyć czy istnieje biologiczne pokrewieństwo. W dzisiejszych czasach każdy może wybrać najbardziej dogodną formę, aby poddać się temu ważnemu badaniu.

Test ojcostwa – zrób w punkcie pobrań
Test ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu
Test ojcostwa – kup zestaw do testu ojcostwa w aptece
Test ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Test ojcostwa – zrób w punkcie pobrań

Test ojcostwa można przeprowadzić w punkcie pobrań. Zwykle ludzie wtedy wybierają placówkę, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Na miejscu, doświadczony personel omówi przebieg wykonywania badania DNA, począwszy od wypełnienia wymaganych formalności. Ta opcja jest ważna dla tych, którzy boją się, że mogą źle dostarczyć wymazy lub nie chcą samemu organizować tego testu na ojcostwo.

Test ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu

Wykonanie testu ojcostwa samodzielnie w domu jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą jechać do punktu pobrań. Najpierw należy zamówić zestaw zawierający wszystkie niezbędne akcesoria umożliwiające pobranie próbek genetycznego materiały zarówno od siebie, jak i od dziecka. Należy postępować zgodnie z instrukcją. Pobranie wymazu w domu jest w pełni bezpieczne i nie boli. Ostatnim etapem jest odesłanie przesyłki i oczekiwanie na wynik, bowiem laboratorium genetyczne musi zweryfikować i zbadać otrzymane próbki.

Test ojcostwa – kup zestaw do testu ojcostwa w aptece

Chcąc zrobić test ojcostwa, potrzebny zestaw można kupić w aptece. Poprzez takie rozwiązanie można w samodzielny sposób pobrać próbki. Wystarczy zamówić w aptece potrzebny zestaw, który zawiera wszystkie potrzebne akcesoria. Zwykle jeden większy zestaw pozwala na pobranie próbek od 2 do 3-4 osób. Należy pamiętać, iż zakup zestawu nie oznacza, ze badanie na ojcostwo należy obowiązkowo wykonać.

Test ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Zamiast udawać się do punktu pobrań, aby przeprowadzić test ojcostwa, można zamówić pielęgniarkę, aby to ona pobrała potrzebny wymaz – w domu. To jedno z komfortowych rozwiązań. Pielęgniarka poza tym, że pobiera próbki to dodatkowo pomaga również uzupełnić wymagane dokumenty.

 

Data publikacji: , Aktualizacja: