Jak można wykonać badania na ojcostwo?

Badania ojcostwa to popularna metoda na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa, która wyróżnia się wysoką skutecznością i stosunkowo niską ceną. Klienci laboratoriów mają kilka sposobów na pobranie próbek w zależności od ich preferencji czy możliwości. Podczas wybierania laboratorium warto sprawdzić, czy posiada ono elastyczną ofertę w zakresie pobrania próbek.

Badanie ojcostwa – zrób w punkcie pobrań
Badanie ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu
Badanie ojcostwa – kup zestaw do badania ojcostwa w aptece
Badanie ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Badanie ojcostwa – zrób w punkcie pobrań

Punkty pobrań są dostępne dla osób wykonujących badanie – musi się do niego zgłosić domniemany ojciec oraz dziecko w celu pobrania przez personel próbki krwi żylnej lub wymaz z wewnętrznej strony policzka. Uzyskanie próbek w wybranym punkcie jest także obowiązkowe dla badania ojcostwa wykonywanego na zlecenie sądu.

Badanie ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu

Klienci laboratoriów najczęściej wybierają opcję wykonania testu na ojcostwo w domu. W tym celu odbierają od kuriera specjalny zestaw pobraniowy, do którego dołączono instrukcję postępowania. Pobranie wymazu trwa nie dłużej niż kilka minut, można zrobić to bez ingerencji osób trzecich i następnie za pośrednictwem kuriera odesłać zabezpieczone próbki do laboratorium.

Badanie ojcostwa – kup zestaw do badania ojcostwa w aptece

Wybrane laboratoria umożliwiają kupienie zestawów pobraniowych we współpracujących z nimi aptekach. Warto wcześniej zorientować się, gdzie można znaleźć takie apteki. Po pobraniu próbek zostają one odesłane do laboratorium kurierem przez zamawiającego badanie. Opcja jest wygodna dla osób, które pracują w takich godzinach, że odbiór przesyłki kurierskiej jest dla nich utrudniony.

Badanie ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Zamiast udawać się do punktu pobrań, w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość pobrania próbek do analizy poprzez pielęgniarkę, która przyjedzie do domu. Pobieranie próbek od domniemanego ojca i dziecka odbywa się z zachowaniem zasad sanitarnych, a więc jest w pełni bezpieczne. Pobrane próbki do laboratorium przekazuje pielęgniarka, nie ma potrzeby odsyłać ich kurierem.

Data publikacji: , Aktualizacja: