Od czego może zależeć cena testu na ojcostwo?
Test ojcostwa cena to kwestia nurtująca wiele osób. Okazuje się jednak, że badania DNA nie są drogie i z tego też powodu popularność testów wzrasta. Są one wykorzystywane do celów prywatnych, ale również jako dowód w sprawach sądowych o ustalenie opieki nad dzieckiem czy wyznaczenia alimentów.
Jaka jest cena testu na ojcostwo z włosa?
Kiedy cena testu na ojcostwo jest wysoka?
Test na ojcostwo – cena w punkcie pobrań może być wyższa od zamówienia zestawu do domu?
Testy na ojcostwo cena – kiedy można rozłożyć na raty?
Jaka jest cena testu na ojcostwo z włosa?
Test na ojcostwo wykonywany na podstawie analizy materiału genetycznego z włosa to tzw. test na ojcostwo z mikrośladów. Cena takiej analizy DNA jest wyższa niż w przypadku wymazu pobranego z policzka. Cenniki laboratoriów są różne, jednak cena testu na ojcostwo z włosa to wydatek sięgający około 700-800 złotych.
Kiedy cena testu na ojcostwo jest wysoka?
Cenę testu na ojcostwo można uznać za wysoką, jeśli jakość badania jest nieadekwatna do zapłaconej kwoty. Tanie badania często zawierają tzw. ukryte koszty, natomiast badania w standardowej cenie powinny zawierać analizę 24 markerów genetycznych, interpretację wyniku czy powtórną analizę próbek w razie pojawienia się nieprawidłowości. Jeśli za np. 700 złotych w cenie testu nie ma analizy 24 markerów, cena jest zbyt wysoka i lepiej będzie poszukać innej oferty.
Test na ojcostwo – cena w punkcie pobrań może być wyższa od zamówienia zestawu do domu?
Bardzo często cena pobrania próbki w punkcie laboratorium jest wyższa od tej, którą zapłacimy pobierając materiał w domu. Wynika to z konieczności opłacenia personelu medycznego i materiałów medycznych, zużytych w punkcie pobrań. Samodzielne odebranie zestawu do pobrań i pozyskanie wymazu z wewnętrznej części policzka pozwala na obniżenie ceny badania ojcostwa.
Testy na ojcostwo cena – kiedy można rozłożyć na raty?
Coraz częściej opłatę z tytułu wykonania badań genetycznych na ojcostwo, rozkłada się na raty. Jest to ukłon w kierunku klienta oraz jego potrzeb. W szczególności dotyczy to badań, które kosztują wyższe kwoty niż standardowy wymaz. Warto zapytać w konkretnym laboratorium o możliwość skorzystania z rozłożenia płatności na raty, zanim zdecydujemy się na wykonanie badania.
Data publikacji: , Aktualizacja: