100% pewne badania genetyczne na ojcostwo – dyskretnie, wygodnie, dla ojca i dziecka

Badania genetyczne na ojcostwo pozwalają pozbyć się wątpliwości, podjąć odpowiednie decyzje czy rozwiązać sytuację prawną rodziny. W Geneticus zrobisz je w sposób całkowicie pewny (na 24 markerach DNA, dlatego udział matki nie jest wymagany), a do tego – w 100% dyskretnie. Możesz wybrać anonimowy test na ojcostwo lub zrobić go z danymi osobowymi na wyniku (dzięki czemu będzie bardziej wiarygodny np. dla sądu). ✅ Co ważne: do wykonania badania ojcostwa nie potrzeba pisemnej zgody matki dziecka!

Badania genetyczne na ojcostwo – tego dowiesz się z artykułu:

Jak zrobić testy genetyczne na ojcostwo?

Zatem jak zrobić testy genetyczne na ojcostwo? Najprostszym sposobem jest zamówienie zestawu do pobrania próbek na dowolny adres (kurierem, do paczkomatu, do punktu, pocztą) i pobranie próbek w domu, a potem odesłanie bezpłatnym kurierem do laboratorium. Dzięki temu całe badanie na ojcostwo można wykonać w dogodnym dla siebie momencie i bardzo wygodnie.

Można również umówić się na pobranie próbek w placówce (wystarczy skontaktować się z naszym konsultantem, który znajdzie najbliższą przychodnię i wszystko zorganizuje). Dostępne są ponadto pobrania w domu przez pielęgniarki mobilne.


Jakie czynniki są ważne przy wyborze testu genetycznego na ojcostwo?

Aby test genetyczny na ojcostwo zagwarantował wiarygodny rezultat, warto wybrać wiarygodne laboratorium. Chociaż obecnie coraz więcej firm oferuje testy ojcostwa za 500 złotych, nie warto kierować się wyłącznie niską ceną. Zwróć uwagę na:

  • możliwość umieszczenia danych osobowych na wyniku – to sprawia, że jest on bardziej wiarygodny dla sądu czy matki dziecka;
  • analiza 24 markerów DNA – dzięki czemu można uzyskać pewny wynik, zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, nawet przy badaniu tylko ojca i dziecka;
  • doświadczenie w badaniach DNA – tanie firmy nie mają doświadczenia, certyfikatów i często pracują na niesprawdzonych odczynnikach. Tymczasem w przypadku badań DNA szczególnie ważne są doświadczenie i specjalizacja w genetyce, a Geneticus specjalizuje się WYŁĄCZNIE w testach genetycznych;
  • certyfikaty – przede wszystkim ISFG i Gednap, które świadczą o wysokiej jakości analiz i niezależności w działaniu;
  • dyskrecja – bardzo ważne, aby laboratorium miało wdrożone procedury bezpieczeństwa i dyskrecji, aby nikt niepowołany nie dowiedział się o badaniu. Poczytaj więcej o dyskrecji w Geneticus…

Dlaczego warto zrobić badania genetyczne na ojcostwo?

Najważniejsze korzyści z wykonania badania genetycznego na ojcostwo:

  • odzyskanie spokoju na zawszebadanie ojcostwa wystarczy zrobić raz w życiu (oczywiście jeśli wybierzesz wiarygodne laboratorium), co pozwoli pozbyć się wątpliwości i cieszyć się pewnością.
  • uzyskanie dowodu dla sądu – wynik badania genetycznego na ojcostwo przydaje się w wielu sprawach sądowych, szczególnie o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa. Wiele osób wykonuje badania jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie, co nierzadko skraca całą procedurę i pozwala oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
  • poprawa relacji w rodzinie – upewnienie się co do ojcostwa to dla wielu rodzin okazja do poprawy rodzinnych relacji, co jest szczególnie ważne dla dziecka. Aby prawidłowo się rozwijać, potrzebuje ono pewności co do swojej tożsamości.

Ciekawy artykuł: Ile kosztuje test na ojcostwo?

Jakie próbki nadają się do testów genetycznych na ojcostwo?

Do testów genetycznych na ojcostwo nadają się naprawdę różne próbki. Nie ma potrzeby pobierania krwi – wystarczą wymazy z wewnętrznej strony policzka lub próbki dyskretne. Z powodzeniem możesz przekazać np. szczoteczkę do zębów, smoczek, włosy z cebulkami, maszynkę do golenia, kubek, chusteczkę z katarem, gumę do żucia czy nawet patyczek z loda. Pewność wszystkich próbek jest taka sama. Wybierz takie próbki, jakie najłatwiej Ci zebrać!

Ile kosztują badania genetyczne na ojcostwo?

Badania ojcostwa w Geneticus charakteryzują się wysokim stosunkiem ceny do jakości – to jedne z najtańszych badań na rynku, które jednocześnie wykonywane są w doświadczonym i certyfikowanym laboratorium na 24 markerach DNA.

✅ Pełny cennik zobaczysz tutaj: TEST NA OJCOSTWO CENA


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
5/5 - (1 głosów / głosy)

opinieopinie

5/5 - (1 głosów / głosy)

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (1 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: