Od czego zależy test na ojcostwo cena?

Jest wiele czynników, które wpływają na test na ojcostwo cena. Koszty badania są zróżnicowane, dlatego osoba zlecająca badanie powinna brać pod uwagę to, by cena badania była kompleksowa i obejmowała wszelkie opłaty. Ważne jest również dobranie badania pod względem tego, jaką próbkę można łatwo pozyskać od dziecka i domniemanego ojca. 

Test na ojcostwo cena – jakie próbki będą potrzebne?
Test na ojcostwo cena – ile zapłacimy za badanie?
Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo jest pewny?
Test na ojcostwo cena – kiedy wyniki?

Test na ojcostwo cena – jakie próbki będą potrzebne?

Test na ojcostwo cena jest najniższa w przypadku badania wykonywanego na podstawie wymazu z policzka. Jest to najczęściej wykorzystywana próbka. Badanie na ojcostwo może być wykonywane również przy wykorzystaniu tzw. mikrośladów czy próbki krwi żylnej. O wszelkich możliwościach wykonania badania osoba zlecająca analizę powinna zostać poinformowana przez laboratorium.

Test na ojcostwo cena – ile zapłacimy za badanie?

Test na ojcostwo cena wiąże się z wydatkiem, który warto ponieść dla zyskania pewności odnośnie pokrewieństwa. Najtańsze badania DNA można wykonać za 400-600 złotych. W przypadku testów na ojcostwo na podstawie mikrośladów cena wynosi 700-1200 złotych, natomiast testy na ojcostwo wykorzystywane do celów sądowych kosztują 1500-1700 złotych. Ostateczną cenę zawsze ustala laboratorium wykonujące analizę, podane koszty są orientacyjne.

Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo jest pewny?

Wynik testu na ojcostwo jest pewny i można mu zaufać. Test na ojcostwo cena powinien obejmować analizę jak największej ilości markerów DNA – wówczas wiarygodność badania to 99% dla potwierdzenia ojcostwa oraz 100% dla jego wykluczenia. Nie ma innej, równie skutecznej metody na określenie pokrewieństwa z dzieckiem.

Test na ojcostwo cena – kiedy wyniki?

Czas oczekiwania na wyniki badania na ojcostwo to zazwyczaj 5-10 dni roboczych. Czas ten jest liczony od dnia, w którym próbki trafią do analizy w placówce. Nie trzeba zgłaszać się osobiście do odbioru wyników, są one udostępniane zlecającemu w formie online. Test na ojcostwo cena nie wymaga już żadnych dopłat, osoba zlecająca badanie otrzymuje opracowany wynik, który wystarczy samodzielnie wydrukować.

Data publikacji: , Aktualizacja: