Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Wiele osób obawia się, że po ich śmierci majątek wpadnie w ręce niepowołanych osób. Często zdarza się, że wnuk okazuje się wcale nie być wnukiem, ludzie oszukują się wzajemnie… Jeśli zastanawiasz się, co zrobić przed przepisaniem spadku, by trafił on do właściwych osób, przeczytaj ten artykuł.

Tego dowiesz się z artykułu:

• Co zrobić przed przepisaniem spadku?
• Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy
• Jak sprawdzić więzy krwi?

Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Jeżeli już posiadasz wątpliwości, raczej nie znikną one same… Przeciwnie – mogą narastać, dlatego warto sprawdzić więzy krwi badaniem DNA. Takie działanie sprawi, że:

✅ pozbędziesz się wątpliwości, tym samym poczujesz się lepiej
✅ podejmiesz odpowiednie kroki prawne, jeżeli okaże się, że martwiłeś się słusznie
✅ majątek trafi we właściwe ręce

Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy

W każdej rodzinie są problemy, nawet jeżeli na pozór wszystko układa się dobrze. Oto przykłady:

• Dojrzały mężczyzna, posiadający już własne dzieci, wchodzi w nowy związek. Partnerka jest od niego dużo młodsza, zachodzi szybko w ciążę. W takiej sytuacji warto wykonać test na ojcostwo, aby nie zostawić w przyszłości starszych dzieci z problemem.

• Starsze małżeństwo odwiedza kobieta z dzieckiem. Twierdzi ona, iż jest to dziecko ich zmarłego wiele lat wcześniej syna. Zamiast snuć domysły, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z opcji badania genetycznego. To wszystko wyjaśni i ułatwi w przyszłości sprawy spadkowe.

• Starszy mężczyzna podejrzewa, że jego synowa wdała się w romans i tym samym jego wnuk nie jest jego prawdziwym wnukiem. Dodatkowo chłopiec nie przypomina wyglądem żadnego członka rodziny. Mężczyzna decyduje się na badanie DNA i od tej pory żyje spokojnie.

⏩ Poczytaj więcej: Czy badania ojcostwa da się zrealizować bez udziału ojca?

Jak sprawdzić więzy krwi?

Co zrobić przed przepisaniem spadku, aby mieć pewność, że trafi on we właściwe ręce? Sposobem, który da nam pewność co do pokrewieństwa, są badania genetyczne. W ich skład wchodzą nie tylko testy na ojcostwo, ale również badania relacji babcia-wnuczka i wiele innych.

⏩ Pobranie próbek jest bardzo łatwe i można to zrobić dyskretnie. Wystarczy pobrać materiał na przykład ze szczoteczki do zębów, smoczka, niedopałka papierosa lub maszynki do golenia. Ta banalnie prosta czynność pomoże Ci odzyskać spokój i pewność do tego, kim są członkowie Twojej rodziny.

To zaowocować może przepisaniem majątku właściwej osobie. Jeżeli w najbliższej przyszłości czeka Cię więc przepisanie komuś spadku, a wątpliwości Cię nie opuszczają, skorzystaj z możliwości nauki i wykonaj test. Da Ci on odpowiedź na frapujące pytanie i nie pozwoli, by dorobek Twojego życia trafił w niepowołane ręce. Odzyskasz spokój i radość z relacji z najbliższymi.


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: