Czy można zrobić test na ojcostwo bez wiedzy matki?

Masz wątpliwości, czy dziecko, które uważasz za swoje, naprawdę pochodzi od Ciebie? Aby pozbyć się wszelkich podejrzeń, najlepiej przeprowadzić badania DNA. Jak to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta – wykonać dyskretny test na ojcostwo bez wiedzy matki!

Tego dowiesz się z artykułu:

Wykonaj test na ojcostwo bez wiedzy matki, by pozbyć się wątpliwości

Jak zrobić badania DNA bez zgody matki

Kiedy test na ojcostwo bez zgody matki nie jest możliwy?

Jest wiele sytuacji, kiedy mogą pojawić się całkowicie zrozumiałe wątpliwości dotyczące ojcostwa – sugerują je, chociażby podejrzenia aktualnej lub byłej partnerki o zdradę. Rodzą się wtedy dręczące myśli, które tylko wzmagają niepewność. Rozsądnym rozwiązaniem jest wykonanie testu DNA, który daje jednoznaczny i pewny wynik. Wielu mężczyzn przyznaje, że zrealizowanie badań na ojcostwo to jedna z najlepszych decyzji w życiu!

Wykonaj test na ojcostwo bez wiedzy matki, by pozbyć się wątpliwości!

Mężczyźni, którym bardzo zależy na dyskrecji, zastanawiają się, czy można wykonać test na ojcostwo bez zgody matki. Jest to jak najbardziej możliwe!

Testy na ojcostwo bez udziału matki, wykonane na 24 markerach DNA pozwalają jednoznacznie zaprzeczyć (na 100%)  lub potwierdzić (na ponad 99,9999%) biologiczne pokrewieństwo. Otrzymane wyniki są w pełni wiarygodne, gdyż podlegają rekomendacjom Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii [1].

Co więcej, cała procedura badania – od pierwszego kontaktu, przez całą realizację zlecenia i wydanie wyniku przebiega dyskretnie, z pełnym bezpieczeństwem danych osobowych. Możliwe jest nawet przeprowadzenie całkiem anonimowego testu. Nie ma więc żadnych obaw, że ktoś trzeci lub niepowołany, np. matka dziecka, dowie się o wykonywanym badaniu! [4].

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa
test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa

Jak zrobić badania DNA bez zgody matki?

Zatem jak zrobić badania DNA bez wiedzy matki? Do przeprowadzenia badania wystarczą tylko pobrane próbki od ojca i dziecka (np. smoczek, sztućce, maszynka do golenia, wymaz z policzka, nadgryzione ciastko) [2]. Wykonanie analizy 24 markerów DNA (uznawanej za złoty standard) tylko z udziałem ojca i dziecka zapewnia otrzymanie wiarygodnego oraz pewnego wyniku [1].

Kiedy test na ojcostwo bez zgody matki nie jest możliwy?

Test na ojcostwo bez zgody matki nie może być przeprowadzony w sądowym teście na ojcostwo, którego wykonanie wymaga obecności trzech osób. Przy okazji badań dla sądu przeprowadza się dodatkowo badanie na macierzyństwo, które wyklucza sytuację, gdzie dziecko mogło zostać podmienione od razu po narodzinach [3].

Obecność matki podczas badania jest również konieczna, gdy istnieje ryzyko, że ojcem dziecka może być jeden z dwóch blisko spokrewnionych ze sobą mężczyzn, np. ojciec i syn, dwóch braci. Materiał genetyczny takich osób jest zwykle zbliżony, co może utrudnić jednoznaczne wskazanie ojca dziecka. Jednak istnieją sytuację, gdy zamiast materiału od matki, do badania włącza się próbki obu mężczyzn [1].

Ponadto, gdy u dziecka lub domniemanego ojca rozpoznana zostaje mutacja genetyczna, by otrzymać w pełni wiarygodny wynik, zaleca się również pobrać próbki pochodzące od matki dziecka [3].

Źródła:

  1. https://centrumdna.pl/test-na-ojcostwo-bez-udzialu-matki/
  2. https://www.testdna.pl/czy-zgoda-matki-jest-potrzebna-aby-sadowy-test-na-ojcostwo-mogl-sie-odbyc/
  3. https://www.eurogen.pl/test-na-ojcostwo-bez-matki/
  4. https://www.testdna.pl/czy-test-na-ojcostwo-jest-dyskretny/

Test na ojcostwo – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje test na ojcostwo? Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki? Kiedy można zrobić test na ojcostwo? Między innymi na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w tym artykule. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu

💵 Ile kosztuje test na ojcostwo?

Cena testów na ojcostwo mieści się w przedziale 600zł-7000zł. W zależności od rodzaju badania. Więcej informacji znajdziesz w cenniku.

🧬 Na czym polega test na ojcostwo?

Test na ojcostwo polega na ustaleniu profili genetycznych badanych osób, a następnie ich porównaniu. W ten sposób jesteśmy w stanie wykazać czy ojcostwo jest potwierdzone lub wykluczone.

 Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo możesz wykonać w dowolnym momencie. Więcej informacji -> kiedy można zrobić test na ojcostwo?

📞 Jak zamówić test na ojcostwo?

💻 On-line przez sklep internetowywybierz badanie

 Telefonicznie 575 347 086 7 dni w tygodniu!

📨 Mailowo: kontakt@geneticus.pl

👥 Na dyskretnym czacienapisz

🧏‍♀️ Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki?

Tak, jest możliwość zrobienia testu na ojcostwo bez zgody matki. Jest to możliwe dzięki analizie na 24 markerach DNA – taki szeroki zakres badania pozwala wydać pewny i jednoznaczny wynik testu na ojcostwo, gdy bierze w nim udział domniemany ojciec wraz z dzieckiem.

 Czy test na ojcostwo jest wiarygodny?

Test na ojcostwo to najbardziej wiarygodny sposób na ustalenie ojcostwa. Żadna inna metoda nie jest w stanie dostarczyć tak pewnej i jednoznacznej informacji jak wynik testu na ojcostwo. W Geneticus wydajemy wynik potwierdzający ojcostwo z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem 99,9999%, a wykluczający w 100%.

 Jak się robi test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to proste i bezbolesne badanie. Można je zrealizować w kilku krokach np.

  1. Umawiasz badanie w placówce lub zamawiasz zestaw do domu
  2. Przychodzisz do placówki na pobranie lub wysyłasz próbki – wymazy lub mikroślady
  3. Czekasz na wynik

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: