Test na ojcostwo w Niemczech

Osoby mieszkające w Niemczech 🇩🇪, chcące wykonać badanie ojcostwa nie mają tak łatwego dostępu do badań jak w Polsce. Wynika to z niemieckich przepisów prawnych. W związku z tym wiele osób mieszkających na co dzień za granicą decyduje się na skorzystanie z wysyłkowego testu na ojcostwo bezpośrednio z Polski!

Tego dowiesz się z artykułu:

Test na ojcostwo w Niemczech – jak zlecić badanie?

Test na ojcostwo Niemcy – ile czeka się na wynik?

Test na ojcostwo w Niemczech – jaki jest koszt badania?

Test na ojcostwo w Niemczech – jak zlecić badanie?

Cała procedura badania na ojcostwo jest bardzo prosta. Mieszkając w Niemczech można bardzo łatwo zlecić test na ojcostwo w Polsce. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek. Można to zrobić poprzez stronę internetową, kontaktując się telefonicznie lub mailowo. Samą opłatę za badanie można rozbić na dwie płatnościpierwszą za zestaw i drugą – w której opłacona zostaje pozostała część kwoty za badanie.

Dbając o dyskrecję naszych Pacjentów oferujemy możliwość skorzystania z opcji dyskretnej przesyłki – zestaw zostanie nadany w opakowaniu, na którym nie będzie żadnych oznaczeń laboratorium.

Co wchodzi w skład zestawu 🧰?

W zestawie znajdują się patyczki do pobrania próbek, instrukcja pobrania próbek, formularz zlecenia badania 📄, a także blankiet przelewu. Test wykonywany jest z dwóch rodzajów próbek – wymazów z policzka (które pobierzesz dzięki wymazówkom z zestawu) oraz próbek dyskretnych. Jako próbki dyskretne mogą posłużyć maszynka do golenia 🪒, szczoteczka do zębów 🪥, paznokcie, włosy z cebulkami, gryzaki, smoczki itd.

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa
test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test ojcostwa

ℹ Materiał do badań – wymazy bądź próbki dyskretne należy zabezpieczyć, pakując je do zwykłej papierowej koperty.

Test na ojcostwo Niemcy – ile czeka się na wynik?

Zlecając test na ojcostwo w Niemczech wynik otrzymujemy tak samo szybko 🕒, jak przebywając w Polsce. Badanie próbek trwa do 5 dni roboczych (w przypadku wymazów) lub do 10 dni roboczych (jeżeli jedna z próbek dostarczonych do badań jest próbką dyskretną). Natomiast wynik dostępny jest online 💻📲 po zalogowaniu się do Panelu Pacjenta, a także w formie dokumentu wysyłanego listem poleconym.

Test na ojcostwo w Niemczech – jaki jest koszt badania?

Chcąc zlecić test na ojcostwo w Niemczech trzeba przygotować się na wydatek rzędu kilkuset euro 💶. Natomiast w Polsce koszt badania 💰 zaczyna się od kwot na poziomie 500-600zł. Warto jednak pamiętać, że na ostateczną cenę testu na ojcostwo wpływa wiele czynników. Wśród nich można wyróżnić:

➕ liczba markerów DNA 🧬 (dostępne są badania na 16, 18, 21, 24 i 34 markerach);

➕  gwarancja na próbki;

➕ certyfikaty i akredytacje;

➕ czas oczekiwania na wynik 📅;

➕ odczynniki stosowane w ramach analiz;

➕ rodzaj próbek dostarczonych do badań 🧪.

Test na ojcostwo w Niemczech nie jest tak łatwo dostępny jak w Polsce. Wynika to z regulacji prawnych, w myśl których każda osoba uczestnicząca w badaniu musi wyrazić zgodę na pobranie próbek. W wielu przypadkach jest to niemożliwe, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na pełnej dyskrecji. W tej sytuacji warto skorzystać z usług polskiego 🇵🇱 laboratorium – wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek, odesłać je z powrotem i czekać na wynik 💯!

Test na ojcostwo – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje test na ojcostwo? Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki? Kiedy można zrobić test na ojcostwo? Między innymi na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w tym artykule. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu

💵 Ile kosztuje test na ojcostwo?

Cena testów na ojcostwo mieści się w przedziale 737zł-6470zł. W zależności od rodzaju badania. Więcej informacji znajdziesz w cenniku.

🧬 Na czym polega test na ojcostwo?

Test na ojcostwo polega na ustaleniu profili genetycznych badanych osób, a następnie ich porównaniu. W ten sposób jesteśmy w stanie wykazać czy ojcostwo jest potwierdzone lub wykluczone.

⏱ Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo możesz wykonać w dowolnym momencie. Więcej informacji -> kiedy można zrobić test na ojcostwo?

📞 Jak zamówić test na ojcostwo?

💻 On-line przez sklep internetowywybierz badanie

Telefonicznie 575 347 0867 dni w tygodniu!

📨 Mailowo: kontakt@geneticus.pl

👥 Na dyskretnym czacienapisz

🧏‍♀️ Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki?

Tak, jest możliwość zrobienia testu na ojcostwo bez zgody matki. Jest to możliwe dzięki analizie na 24 markerach DNA – taki szeroki zakres badania pozwala wydać pewny i jednoznaczny wynik testu na ojcostwo, gdy bierze w nim udział domniemany ojciec wraz z dzieckiem.

✅ Czy test na ojcostwo jest wiarygodny?

Test na ojcostwo to najbardziej wiarygodny sposób na ustalenie ojcostwa. Żadna inna metoda nie jest w stanie dostarczyć tak pewnej i jednoznacznej informacji jak wynik testu na ojcostwo. W Geneticus wydajemy wynik potwierdzający ojcostwo z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem 99,9999%, a wykluczający w 100%.

❓ Jak się robi test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to proste i bezbolesne badanie. Można je zrealizować w kilku krokach np.

  1. Umawiasz badanie w placówce lub zamawiasz zestaw do domu
  2. Przychodzisz do placówki na pobranie lub wysyłasz próbki – wymazy lub mikroślady
  3. Czekasz na wynik

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: