Badanie ojcostwa z zagranicy – testy na ojcostwo UK

W 2021 Polonia w Wielkiej Brytanii liczyła prawie 700 tys. osób [1]. Badania na ojcostwo wykonywane przez renomowane laboratoria w Wielkiej Brytanii są bardzo kosztowne. Często są to kwoty na poziomie 350-450 funtów szterlingów. Dlatego poszukując alternatywy Polacy zastanawiają się, czy mogą wykonać takie badanie w Polsce. Co prawda nie wszystkie firmy oferują taką możliwość, ale istnieją pewne laboratoria w Polsce, które realizują testy na ojcostwo z zagranicy.

Tego dowiesz się z artykułu:

Test na ojcostwo UK – jak zlecić badanie?

Testy na ojcostwo UK – jakie próbki zebrać do badań?

Badania DNA na ojcostwo w Wielkiej Brytanii – ile kosztuje badanie zlecone w Polsce?

Test na ojcostwo w Wielkiej Brytanii – jak długo czeka się na wynik?

Test na ojcostwo UK możesz zrealizować w Polsce w formie wysyłkowej – zamawiasz zestaw do pobrania próbek lub jedynie pobierasz formularz zlecenia badania i od razu wysyłasz próbki do laboratorium w Polsce. Testy na ojcostwo UK wykonasz również w trakcie wizyty w Polsce! Najbardziej doświadczone laboratoria posiadają placówki medyczne w całej Polsce, w związku z czym możesz dostarczyć próbki niemal w dowolne miejsce!

Test na ojcostwo UK – jak zlecić badanie?

Test na ojcostwo UK zlecisz w bardzo prosty sposób. W pierwszym wariancie możesz zamówić zestaw do pobrania próbek. Na życzenie zestaw nadawany jest w dyskretnej formie – bez danych i pieczątek laboratorium. W zestawie znajdują się wymazówki dla 2-4 osób, instrukcja pobrania próbek, rękawiczki, formularz zlecenia badania, a także blankiet przelewu. Aby badanie doszło do skutku wystarczy, że Pacjent pobierze wymazy, spakuje je w papierowe opakowania, z których wyjęte zostały wymazówki i odeśle je z powrotem na adres laboratorium.

Całą procedurę można przyspieszyć, pomijając wysyłkę zestawu i od razu zlecając badanie w oparcie o formularz zlecenia – dostępny na stronach internetowych lub wysłany mailowo przez konsultanta laboratorium – wystarczy że pobierzesz próbki, zabezpieczysz je do papierowych kopert i odeślesz do laboratorium – warto skorzystać z tej opcji, gdy wiemy jak pobrać próbki i zależy nam na czasie – tutaj nie trzeba czekać aż zostanie dostarczony zestaw do pobrania próbek.

Ostatnią możliwością, dzięki której zrealizujesz testy na ojcostwo UK jest osobista wizyta w placówce. W tej sytuacji możesz w spokoju zebrać jak najlepsze próbki i przechowywać je do momentu, gdy przylecisz do kraju. Próbki zabezpieczone w papierowych kopertach i przechowywane w temperaturze pokojowej nie ulegną degradacji – możesz je bez obaw oddać do badań w późniejszym terminie.

Testy na ojcostwo UK – jakie próbki zebrać do badań?

Badania na ojcostwo odbywają się głównie przy wykorzystaniu dwóch rodzajów próbek. Najczęściej są to wymazy z policzka. Ich pobranie jest banalnie proste, wystarczy przez kilkanaście sekund potrzeć patyczkiem o wewnętrzną stronę policzka. Drugim rodzajem próbek są mikroślady. Mikroślady to nic innego jak przedmioty, na których znajduje się materiał DNA osoby, którą chcemy przebadać. Jako mikroślad z pewnością sprawdzą się takie rzeczy jak: maszynka do golenia, paznokcie, wydzielina z nosa na chusteczce, szczoteczka do zębów, smoczek, gryzak, słomka po napoju, maseczka, sztućce po jedzeniu, włosy z cebulkami itp. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy wykonać badanie w sposób dyskretny!

Badania DNA na ojcostwo w Wielkiej Brytanii – ile kosztuje badanie zlecone w Polsce?

Badania DNA na ojcostwo w Wielkiej Brytanii nie cieszą się tak dobrą renomą, jak te realizowane w Polsce. Polskie laboratoria charakteryzują się przede wszystkim wyższą jakością badań i atrakcyjniejszymi cenami. Koszt badania zależy od wielu kwestii. Wpływ na nią mają m.in. rodzaj oddanych próbek do badań, liczba markerów DNA, na których przeprowadzane jest badanie, czas oczekiwania na wynik, typ badania (np. dla wiedzy własnej albo na rozprawę sądową), gwarancja na próbki itp. W Polsce ceny testów na ojcostwo po narodzinach wahają się w kwotach od 600 do 2000zł.

Test na ojcostwo w Wielkiej Brytanii – jak długo czeka się na wynik?

Fakt przebywania za granicą nie wpływa na to, czy czas oczekiwania na wynik zostanie wydłużony. Wynik testu na ojcostwo zlecanego z Wielkiej Brytanii możesz otrzymać natychmiast w formie online. W przypadku testów realizowanych na podstawie wymazów czas oczekiwania na wynik wynosi do 5 dni roboczych, przy mikrośladach jest to natomiast od 5 do 10 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

Jeżeli przebywasz w Wielkiej Brytanii i masz wątpliwości co do ojcostwa, warto rozważyć testy na ojcostwo UK zlecone polskiemu laboratorium. W Geneticus wydajemy wyniki zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Źródła:

  1. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba-Polakow-w-Wielkiej-Brytanii-spadla-ponizej-700-tysiecy-8231058.htmlhttps://www.testdna.pl/zlecenie-testu-na-ojcostwo-przez-zagranicznego-klienta/

Test na ojcostwo – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje test na ojcostwo? Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki? Kiedy można zrobić test na ojcostwo? Między innymi na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w tym artykule. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu

💵 Ile kosztuje test na ojcostwo?

Cena testów na ojcostwo mieści się w przedziale 600zł-7000zł. W zależności od rodzaju badania. Więcej informacji znajdziesz w cenniku.

🧬 Na czym polega test na ojcostwo?

Test na ojcostwo polega na ustaleniu profili genetycznych badanych osób, a następnie ich porównaniu. W ten sposób jesteśmy w stanie wykazać czy ojcostwo jest potwierdzone lub wykluczone.

 Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo możesz wykonać w dowolnym momencie. Więcej informacji -> kiedy można zrobić test na ojcostwo?

📞 Jak zamówić test na ojcostwo?

💻 On-line przez sklep internetowywybierz badanie

 Telefonicznie 575 347 086 7 dni w tygodniu!

📨 Mailowo: kontakt@geneticus.pl

👥 Na dyskretnym czacienapisz

🧏‍♀️ Czy można zrobić test na ojcostwo bez zgody matki?

Tak, jest możliwość zrobienia testu na ojcostwo bez zgody matki. Jest to możliwe dzięki analizie na 24 markerach DNA – taki szeroki zakres badania pozwala wydać pewny i jednoznaczny wynik testu na ojcostwo, gdy bierze w nim udział domniemany ojciec wraz z dzieckiem.

 Czy test na ojcostwo jest wiarygodny?

Test na ojcostwo to najbardziej wiarygodny sposób na ustalenie ojcostwa. Żadna inna metoda nie jest w stanie dostarczyć tak pewnej i jednoznacznej informacji jak wynik testu na ojcostwo. W Geneticus wydajemy wynik potwierdzający ojcostwo z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem 99,9999%, a wykluczający w 100%.

 Jak się robi test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to proste i bezbolesne badanie. Można je zrealizować w kilku krokach np.

  1. Umawiasz badanie w placówce lub zamawiasz zestaw do domu
  2. Przychodzisz do placówki na pobranie lub wysyłasz próbki – wymazy lub mikroślady
  3. Czekasz na wynik

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: