Badanie DNA na ojcostwo – tanio, szybko i dyskretnie

Badania DNA na ojcostwo w NAJLEPSZEJ cenie

Badanie DNA na ojcostwo możesz zrobić naprawdę szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Rezultat – bez względu na to, jaki materiały DNA dostarczysz do testu na ojcostwo – jest pewny i jednoznaczny. Wystarczy, że pobierzesz próbki od dziecka i domniemanego ojca, wykorzystując zamówiony wcześniej zestaw. Możemy wysłać go dyskretnie na dowolny adres: kurierem, do paczkomatu czy pocztą.

Przesyłka może mieć formę dyskretną, bez danych laboratorium. Nadawcą jest wówczas osoba prywatna, dlatego nikt nie domyśli się zawartości. Pobrane próbki wystarczy zapakować i odesłać wraz z wypełnionym formularzem. Na każdym etapie badania DNA na ojcostwo zachowana jest 100% dyskrecja.

Tego dowiesz się z artykułu:

badania DNA na ojcostwo, badanie DNA na ojcostwo, badanie ojcostwa DNA
najtańsze badanie DNA na ojcostwo, najtańsze badania DNA na ojcostwo

Czy badania DNA na ojcostwo są pewne?

Pewny wynik badania DNA na ojcostwo to taki, kiedy potwierdzenie ojcostwa wydawane jest z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%. Jest to zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Taki właśnie wynik uzyskasz w Geneticus.

I to nawet przy badaniu ojcostwa tylko ojca i dziecka, ponieważ analizowane są aż 24 markery DNA. Badanie takiej liczby markerów nie wymaga udziału matki.

Badanie DNA na ojcostwo przeprowadzane jest ponadto w polskim laboratorium, które od wielu lat specjalizuje się w testach na ojcostwo. Regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym, dzięki czemu posiada m.in. uznawane na całym świecie certyfikaty GEDNAP i ISFG. To potwierdza jakość przeprowadzanych analiz. Więcej o laboratorium

Co ważne – Geneticus ma DOŚWIADCZENIE w badaniach genetycznych. Nie jest pośrednikiem, który tylko sprzedaje badania, a potem umywa ręce.

Jak wygląda rezultat badania DNA na ojcostwo?

Interpretacja wyniku potwierdzającego ojcostwo:

„Prawdopodobieństwo biologicznego ojcostwa wynosi powyżej 99,9999%, w związku z tym ojcostwo badanego domniemanego ojca w stosunku do badanego dziecka zostało praktycznie potwierdzone.”

Interpretacja wyniku wykluczającego ojcostwo:

„Biologiczne ojcostwo badanego domniemanego ojca wobec badanego dziecka zostało w 100% wykluczone.”

Co znajduje się na wyniku badania DNA na ojcostwo?

   • Profile genetyczne wszystkich uczestników – dzięki temu masz pewność, że badanie DNA na ojcostwo zostało rzetelnie wykonane i że na pewno się odbyło. Na wyniku znajdują się też m.in. jego słowna interpretacja, opis wykorzystanej metody oraz pieczątki i podpisy osób wykonujących badanie. Co ważne, wynik badania DNA na ojcostwo zawsze jest w języku polskim.
   • Dane osobowe – dane osobowe mogą znajdować się na rezultacie w przypadku badania na ojcostwo wymazach lub na mikrośladzie od dziecka (gdy ma poniżej 16 lat, a pod jego danymi podpisze się opiekun prawny). Wynik z danymi osobowymi można przedstawić drugiej stronie, a także wykorzystać w sądzie, np. w sprawach o ustalenie ojcostwa czy alimenty. Sąd przychylniej patrzy na wyniki z danymi osobowymi. Test ojcostwa można wykonać też anonimowo.

Czy badania DNA na ojcostwo są dyskretne?

tanie badanie DNA na ojcostwo, tanie badania DNA na ojcostwoTak – jeśli wybierzesz laboratorium, które dba o dyskrecję swoich Pacjentów. W Geneticus zawsze wykorzystujemy konkretnie określone procedury. Nigdy w pierwszym kontakcie nie przekazujemy żadnych informacji o badaniu DNA na ojcostwo, zawsze oddzwaniamy do zleceniodawcy na numer podany na formularzu. Wszelkie informacje przekazujemy po potwierdzeniu hasła.

Możesz również wybrać dyskretną przesyłkę zestawu i wyniku do testu DNA na ojcostwo – bez logo, pieczątek czy oznakowań laboratorium. Dzięki temu nikt nie domyśli się zawartości.

Poczytaj więcej: Dyskretny test ojcostwa – gwarancja 100% dyskrecji

Jakie próbki można pobrać do badań DNA na ojcostwo?

Do badania DNA na ojcostwo można dostarczyć zarówno wymazy z wewnętrznej strony policzka, jak i  inne materiały DNA. Nadają się np. plamy krwi, maszynka do golenia, szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa, puszka po napoju, smoczek, gryzaczek i wiele innych próbek.

Każda próbka DNA jest tak samo pewna – bez względu na to, jaką zdobędziesz.

 

tanie badanie DNA na ojcostwo, tanie badania DNA na ojcostwo

Ile kosztuje badanie DNA na ojcostwo?

Ceny badań DNA na ojcostwo w Polsce wahają się od około 600 zł to nawet 6 000 zł. W Geneticus zrobisz pewne badanie ojcostwa już za 687 zł. Jest to najniższa cena na rynku, biorąc pod uwagę jakość, certyfikaty oraz gwarancję!

>> ZOBACZ NASZ CENNIK <<


Na co zwrócić uwagę przy wyborze badań DNA na ojcostwo?

Zanim zlecisz badania DNA na ojcostwo, sprawdź przede wszystkim:

   • czy wymagana jest pisemna zgoda obojga rodziców? To ważne szczególnie w sytuacji, gdy w badaniu na ojcostwo mają brać udział tylko ojciec i dziecko. W Geneticus pisemna zgoda matki nie jest potrzebna.
   • czy laboratorium na pewno dba o dyskrecję? Czy masz pewność, że nikt niepowołany dowie się o badaniu?
   • czy laboratorium ma doświadczenie w badaniach genetycznych? Często tanie badania DNA na ojcostwo wykonywane są przez pośredników, w laboratoriach analitycznych bez certyfikatów.
   • czy na wyniku mogą być dane osobowe badanych? Najtańsze badania DNA na ojcostwo zwykle uniemożliwiają umieszczenie tych danych. To z kolei powoduje, że wynik jest mniej wiarygodny np. dla sądu.

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
Data publikacji: , Aktualizacja: