Zdrada emocjonalna – czym jest i jak ją sprawdzić?

Zdrada nigdy nie jest łatwym przeżyciem. Najczęstszą formą zdrady poza zdradą fizyczną jest właśnie zdrada emocjonalna. Między nimi jest jednak bardzo cienka granica. Czym jest zdrada emocjonalna i jak ją sprawdzić? Podpowiadamy w niniejszym tekście!

Tego dowiesz się z artykułu:

Sygnały zdrady emocjonalnej – na jakie zachowania zwracać uwagę?

Zdrada emocjonalna test – jak sprawdzić wierność partnera?

Zdrada emocjonalna – test gwarantujący wiele korzyści

Sygnały zdrady emocjonalnej – na jakie zachowania zwracać uwagę?

Zacznijmy od tego czym jest zdrada emocjonalna. Jako główne kryterium różnicujące pojęcia – zdrada emocjonalna i zdrada fizyczna jest to, czy doszło do stosunku seksualnego. Wiele również zależy od samych osób zaangażowanych – granica co może zostać uznane za zdradę emocjonalną w zależności od osoby może się przesuwać. Zdrada emocjonalna najprościej ujmując, to bycie nielojalnym w stosunku do swojego partnera. Co można rozumieć za bycie nielojalnym? Okazywanie troski i zainteresowania drugiej osobie, poświęcanie jej czasu i uwagi kosztem dotychczasowego partnera – a to wszystko w tajemnicy przed aktualnym partnerem bądź partnerką [1].

Niestety takie sytuacje bardzo często nie kończą się tylko na wyżej wspomnianych gestach. Z tego miejsca niewiele dzieli do wylądowania w łóżku.

Chcąc uniknąć tego typu sytuacji warto zwrócić uwagę na pewne znaki, a mianowicie sygnały zdrady emocjonalnej. Jak je rozpoznać? Czego one dotyczą?

Najczęściej są to zmiany w dotychczasowym zachowaniu naszej drugiej połówki, często niepodyktowane żadnym konkretnym wydarzeniem, o którym moglibyśmy wiedzieć.

Można również zadać sobie kilka pytań – jeżeli na któreś z nich możesz odpowiedzieć twierdząco, wtedy można przypuszczać że zdrada emocjonalna może mieć miejsce.

 • Czy uważasz, że Twoja druga połówka zbyt wiele czasu spędza na telefonie wymieniając wiadomości?
 • Czy masz przeczucie, że Twoja partnerka coś przed Tobą ukrywa?
 • Czy Twoja partnerka wypowiada się w pozytywnym tonie o innych mężczyznach, jednocześnie będąc krytyczna wobec Ciebie?
 • Czy Twoja partnerka nosi telefon przy sobie, tak aby nie dostał się on w Twoje ręce?
 • Czy Twoja druga połówka nie dzieli się już z Tobą swoimi problemami, nie zwierza Ci się, a oparcia szuka w innym miejscu [2]?
 • Czy coraz częściej słyszysz narzekania na temat Waszego związku?
 • Czy Twoja partnerka poświęca Ci coraz mniej czasu, a coraz częściej wychodzi ze znajomymi lub później wraca z pracy?

Bardzo często bywa tak, że zdrada emocjonalna jest jedynie etapem poprzedzającym zdradę fizyczną.

Zdrada emocjonalna test – jak sprawdzić wierność partnera

Zdrada emocjonalna, test w jej kierunku można wykonać w każdej chwili. Wystarczy jedynie zabezpieczyć odpowiednią próbkę.

Cały proces testu na zdradę emocjonalną opiera się na dwóch fazach:

 • detekcja nasienia – tutaj zostanie sprawdzone, czy na przesłanym materiale znajdują się ślady nasienia;
 • analiza porównawczamożna ją przeprowadzić jedynie w sytuacji, gdy w ramach detekcji nasienia uzyskano wynik pozytywny. W tym celu wykorzystuje się profile genetyczne – jeden z nich wyodrębniany jest z próbki, na której wykryto nasienie, a kolejny w zależności od Pacjenta zlecającego badanie. Najczęściej bywa to próbka od samego zleceniodawcy – profil genetyczny uzyskany w ten sposób pozwala na potwierdzenie lub wykluczenie siebie [3].

Takie badanie gwarantuje dostarczenie pewnej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – czy doszło do zdrady.

Zdrada emocjonalna, test wykonasz z dowolnego miejsca w kraju – wystarczy wysłać próbki do laboratorium. Wynik badania można uzyskać nawet w 24h! Koszt badania przyspieszonego (detekcja nasienia – express) to 450zł! Badanie standardowe z wynikiem do 72h wykonasz w kwocie 350zł. Uzyskując pozytywny wynik detekcji nasienia i chcąc ustalić profile genetyczne celem wykonania analizy porównawczej, należy przygotować się na wydatek 750zł za jeden profil.

Zdrada emocjonalna – test gwarantujący wiele korzyści

Osobom podejrzewającym, że są zdradzane bardzo często towarzyszą wahania nastrojów. Do tego dochodzi stres i niepewność. Zdrada emocjonalna – test pozwoli na uzyskanie pewnej informacji, dzięki której zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości.

Jakie korzyści gwarantuje test na zdradę emocjonalną?

 1. Dowód wstępny dla sądu – jeżeli do zdrady dochodzi w sformalizowanym związku, wynik takiego badania może posłużyć jako jeden z dowodów, dzięki którym możemy ubiegać się np. o rozwód
 2. Oszczędność czasu i pieniędzytest zdrady bardzo często przeciwstawiany jest usługom detektywistycznym – oba rozwiązania są najczęściej wykorzystywane, jeżeli chcemy sprawdzić wierność partnera. Test zdrady jest szybki i tani – detekcja nasienia to koszt od 350zł, a pełne badanie wraz z uzyskaniem profili genetycznych zamknie się w kwocie 1850zł. Jeżeli chodzi o pomoc detektywistyczną – kwoty pobierane za dzień czynności operacyjnych nie raz opiewają na kwoty sięgające 1000zł [4].
 3. Dyskrecja – o badaniu wiesz tylko i wyłącznie Ty, żadne bliskie osoby nie będą miały o niczym pojęcia. Laboratorium Geneticus stosuje wewnętrzne procedury bezpieczeństwa – nawet przy kontakcie z Pacjentem! Udzielenie informacji na temat badania wiąże się z podaniem hasła bezpieczeństwa, które można ustalić wypełniając odpowiednią rubrykę w formularzu zlecenia badania. Ponadto Pacjent przypisany jest do jednego konsultanta – tak aby czuł się swobodnie i przede wszystkim dyskretnie.

Sygnały zdrady emocjonalnej to wystarczający powód, aby wykonać test zdrady. Między zdradą fizyczną, a emocjonalną istnieje bardzo cienka granica – nigdy nie możemy mieć pewności czy nie doszło do „czegoś więcej”. Zdrada emocjonalna – test możesz wykonać w dowolnej chwili. Skontaktuj się z nami, zbierz i zabezpiecz próbki i wyślij je do laboratorium. To takie proste!

Źródła:

 1. https://psychocare.pl/zdrada-emocjonalna-jak-ja-rozpoznac/
 2. https://www.elle.pl/artykul/zdrada-emocjonalna-meza-lub-zony-jak-sobie-poradzic-zycie-po-zdradzie-emocjonalnej
 3. https://www.geneticus.pl/badania-dna/test-zdrady/
 4. https://pewnytato.pl/zrob-test-zdrady-poradnik-pacjenta/

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (1 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: