Jaki jest koszt badania DNA? ➡ Sprawdź!

Zastanawiasz się, jaki jest koszt badania DNA? Nic dziwnego – cena testu na ojcostwo to jeden z ważniejszych czynników, którymi kierujemy się przy wyborze. Ale czy jest on najważniejszy? Czym różnią się bardzo tanie testy na ojcostwo od tych droższych? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Sprawdź!

Badania DNA cena – tego dowiesz się z artykułu:

Co ma wpływ na koszt badania DNA? 5 najważniejszych czynników

W internecie znajdziemy badania DNA na ojcostwo nawet za 500 złotych. Kuszą bardzo niską ceną, ale czy idzie ona w parze z jakością? Zanim wybierzesz badanie dla siebie, sprawdź:

  • czy można umieścić dane osobowe na wyniku – najtańsze laboratoria zwykle nie dają takiej możliwości. Oczywiście nie wszyscy chcą robić badanie z danymi, jednak warto mieć taką możliwość. To zwiększa wiarygodność wyniku, który można przedstawić potem np. w sądzie.

W Geneticus badanie z danymi osobowymi można zrobić, posiadając pisemną zgodę tylko jednego opiekuna prawnego, a nie obojga.

  • czy analizuje się 24 markery DNA – to szczególnie ważne, kiedy bada się tylko ojca i dziecko (badanie ojcostwa bez udziału matki). W takim przypadku badanie 16 markerów DNA mogłoby nie wystarczyć.
  • czy laboratorium specjalizuje się w badaniach DNA – coraz więcej firm wykonuje badania na ojcostwo przez pośredników. To powoduje, że wyniki mogą być mniej pewne, ponieważ test wykonywany jest w laboratorium bez doświadczeni i na niesprawdzonych odczynnikach. Geneticus specjalizuje się WYŁĄCZNIE w badaniach genetycznych.
  • czy laboratorium posiada certyfikaty – takie certyfikaty jak ISFG i Gednap świadczą o tym, że ośrodek bierze udział w zewnętrznych kontrolach i że jego praca jest sprawdzana przez inne ośrodki, co gwarantuje pewność badania ojcostwa.
  • czy zachowana jest całkowita dyskrecja – chociaż przy zlecaniu badań możesz nie zwracać na to uwagi, chyba nie chcesz, żeby ktoś niepowołany dowiedział się o wykonywanym teście ojcostwa? W Geneticus masz gwarancję 100% dyskrecji na każdym etapie badania.

Badania DNA cena – jaka jest? CENNIK

Pewny test na ojcostwo w Geneticus zrobisz już od 737 złotych. To badanie dla ojca i dziecka (bez konieczności posiadania pisemnej zgody matki) na 24 markerach DNA, w certyfikowanym i doświadczonym laboratorium na wysokiej jakości odczynnikach. W cenie masz ponadto zestaw do pobrania próbek i jego bezpłatną przesyłkę oraz bezpłatne odebranie próbek i dokumentów od Ciebie.

Zobacz cennik tutaj: TEST NA OJCOSTWO CENA

Jak zrobić badanie DNA na ojcostwo? 4 kroki

  1. Zamówienie badania ojcostwa telefonicznie, on-line bądź na czacie.
  2. Pobranie próbek i wypełnienie formularza.
  3. Odesłanie bezpłatnym kurierem próbek do laboratorium albo zaniesienie do punktu lub na pocztę.
  4. Odebranie wyniku – może przyjść pocztą i/lub zostać przekazany on-line.

Poczytaj więcej:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: