Anonimowy test na ojcostwo – 100% dyskrecja i anonimowość

Anonimowy test na ojcostwo może zlecić praktycznie każdy – na wyniku nie będą widniały dane osobowe uczestników badania DNA na ojcostwo. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek, który wysyłamy kurierem lub do paczkomatu. Koperta wysyłkowa również będzie dyskretna, co oznacza, że nie pojawią się na niej dane laboratorium, tylko imię i nazwisko osoby prywatnej (naszego pracownika).

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega anonimowy test na ojcostwo?

Zlecenie anonimowego testu na ojcostwo to:

  • Dyskretna wysyłka zestawu do badania DNA bez danych laboratorium.
  • Brak danych osób badanych na wyniku (próbki oznaczone będą jako „domniemany ojciec” i „dziecko”).
  • Możliwość dostarczenia każdej próbki, np. wymazów, maszynki do golenia, smoczka.

Na wyniku badania anonimowego pojawią się:

  • Dane osoby zlecającej test (nie trzeba podawać danych osób badanych).
  • Profile genetyczne uczestników testu – są dowodem z wykonanego badania ojcostwa.
  • Słowna interpretacja wyniku (potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa).
  • Podpisy i pieczątki osób wykonujących i zatwierdzających test.

Więcej o wyniku badania na ojcostwo…

Czy anonimowy test na ojcostwo jest pewny?

Tak – wynik anonimowego badania na ojcostwo jest pewny. Dane osobowe nie są potrzebne, aby laboratorium mogło sklasyfikować zlecenie. Każda próbka i każde zlecenie otrzymują bowiem unikalne numery. I to na ich podstawie wiadomo, co to za badanie. Nie ma więc mowy o żadnej pomyłce, ponieważ procedury bezpieczeństwa są bardzo szczelne.

Geneticus posiada ponadto doświadczenie w badaniach DNA, liczne certyfikaty (m.in. ISFG i GEDNAP), a każda analiza wykonywana jest na 24 markerach DNA.

Czy warto zrobić test na ojcostwo z danymi osobowymi?

Niektórzy nasi Pacjenci nie chcą, aby na wyniku znajdowały się dane uczestników testu ojcostwa i nie ma w tym nic złego. Czasami ponadto nie ma możliwości, aby badanie ojcostwa wykonać z danymi.

Jeśli jednak istnieje możliwość realizacji badania na ojcostwo z danymi uczestników – warto z niej skorzystać. Dlaczego? Chociaż mogłoby się wydawać, że nie są one potrzebne, czasami mogą być kluczowe. Na przykład w sytuacji, gdy wynik wykluczy ojcostwo i gdy pojawi się potrzeba wykorzystania dokumentu np. w sądzie. Wynik z danymi osobowymi będzie bardziej wiarygodny dla sądu, prokuratury czy drugiej strony.

Ważne! W Geneticus do testu na ojcostwo z danymi osobowymi nie wymagamy pisemnej zgody obojga rodziców. Matka nie musi ponadto brać udziału w badaniu. Wynik z danymi osobowymi jest dostępny również na próbkach dyskretnych, jeśli obie osoby/ich prawni opiekunowie podpiszą się pod swoimi danymi.

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
Data publikacji: , Aktualizacja: