Badanie na ojcostwo cena – co warto wiedzieć?

Chcesz wykonać badanie na ojcostwo i zastanawiasz się, skąd te różnice w cenie? Znaleźć można w końcu badania nawet za 500 złotych… Chociaż niska cena kusi – czy warto decydować się na tak tani test na ojcostwo? Badanie na ojcostwo cena – od czego zależy, gdzie ją sprawdzić i czy można rozłożyć ją na raty? Sprawdź i dowiedz się więcej.

Od czego zależy cena za badanie na ojcostwo?

Wiele osób zastanawia się, od czego zależy cena za badanie na ojcostwo. W końcu niektóre testy można kupić na portalach aukcyjnych i zrobić za 500 złotych. Mało kto jednak wie, że w przypadku tak tanich badań laboratorium musi na czymś oszczędzać. Często są to elementy, które gwarantują pewność wyniku: akredytacja PCA, udział w zewnętrznych programach biegłości, wysokiej jakości odczynniki, szkolenia pracowników. A przecież to badanie wykonujesz raz w życiu i chcesz mieć wiarygodny wynik, prawda?

Czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama?

A czy cena za badanie na ojcostwo zawsze jest taka sama? Oprócz wymienionych wyżej czynników na cenę testu na ojcostwo wpływ mają m.in. badana liczba markerów (analiza 24 markerów DNA gwarantuje jednoznaczny wynik nawet przy badaniu bez udziału matki), gwarancja na próbki, brak ukrytych kosztów czy obecność profili genetycznych na wyniku. Ważne również, czy jest to badanie DNA wykonywane jeszcze w ciąży czy po narodzinach dziecka.

Czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty?

To, czy cenę badania na ojcostwo można rozłożyć na raty, zależy od laboratorium. Te wiarygodne mają taką możliwość, dzięki czemu masz nie tylko pewny wynik testu DNA na ojcostwo, ale też nie musisz jednorazowo ponosić większego wydatku, co jest bardzo wygodne.

Gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie sprawdzić cenę za badanie na ojcostwo, zerknij do cennika laboratorium. Możesz skontaktować się z nim również telefonicznie, e-mailowo lub na czacie. Ważne, żeby wybrać taką placówkę, która zapewnia wszystko w cenie – wtedy od początku będziesz miał pewność, ile zapłacisz.

Data publikacji: , Aktualizacja: