Jakie są ceny testów na ojcostwo?

Testy DNA na ojcostwo są oferowane przez laboratoria w każdym większym mieście. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje test na ojcostwo? Cenniki są zróżnicowane, dlatego najlepiej jest porównać oferty kilku laboratoriów pod względem cen oraz zakresu przeprowadzanych badań.

Ile kosztuje test na ojcostwo z wymazów, Ile kosztuje test na ojcostwo z próbek mikrośladowych, Ile kosztuje test na ojcostwo do sądu, Ile kosztuje test na ojcostwo przy badaniu kilku dzieci

Ile kosztuje test na ojcostwo z wymazów?
Ile kosztuje test na ojcostwo z próbek mikrośladowych?
Ile kosztuje test na ojcostwo do sądu?
Ile kosztuje test na ojcostwo przy badaniu kilku dzieci?

Ile kosztuje test na ojcostwo z wymazów?

Test na ojcostwo z wymazów jest najtańszy, ponieważ wymaz z wewnętrznej części policzka może pobrać każdy w swoim domu. W tym celu wystarczy zamówić specjalny zestaw do pobrań lub odebrać go osobiście w laboratorium. Kolejnym krokiem jest tylko wysłanie próbek kurierem do wybranego laboratorium. Cena testu na ojcostwo zaczyna się już od 600-700 złotych.

Ile kosztuje test na ojcostwo z próbek mikrośladowych?

Mikroślady to materiał genetyczny, który pozostaje na przedmiotach codziennego użytku. Tego typu analizie może zostać poddana maszynka do golenia, szczoteczka do zębów czy zużyta chusteczka do nosa. Badanie jest nieco droższe od standardowego wymazu i należy za nie zapłacić około 800-1200 złotych. Wynika to z większego skomplikowania procesu pozyskania próbki.

Ile kosztuje test na ojcostwo do sądu?

Testy na ojcostwo wykonywane w celach sądowych, muszą zostać zlecone przez sąd. W innym wypadku wynik nie zostanie uznany za wiarygodny, a badanie trzeba będzie powtórzyć. Koszt takiego badania na ojcostwo to około 1500 złotych, przy czym koszty ponosi strona wyznaczona przez sąd. Badania są wykonywane zwykle na podstawie próbek krwi, które pobierane są w laboratorium przez personel medyczny w celu zapobieganiu ewentualnemu oszustwu.

Ile kosztuje test na ojcostwo przy badaniu kilku dzieci?

Testy na ojcostwo wykonywane na podstawie próbek pochodzących od domniemanego ojca i kilku dzieci, zwykle kosztują nieco więcej, niż w przypadku pojedynczego badania. Laboratoria pobierają bowiem opłatę od każdej pary próbek – poszczególne pary są traktowane osobno, a nie jako całość. Warto jednak skontaktować się wcześniej z wybranym laboratorium i zapytać, czy w przypadku wykonania podobnego badania na ojcostwo można liczyć na rabat lub korzystną promocję.

Data publikacji: , Aktualizacja: