Na czym polega test na ojcostwo z krwi matki? 🤰

Test na ojcostwo z krwi matki jest badaniem wykonywanym jeszcze na etapie ciąży. Bardzo szybko – bo już w 8 tygodniu – możliwe jest sprawdzenie, czy dany mężczyzna jest ojcem dziecka. To bardzo wygodne, szybkie i bezpieczne badanie, które da Ci jednoznaczny wynik. Uzyskasz spokój bardzo szybko, zyskasz też szansę na zadbanie o prawną sytuację (np. uznanie dziecka, alimenty).

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega test na ojcostwo z krwi matki?

Test na ojcostwo z krwi matki to badanie, które polega na pobraniu próbki krwi ciężarnej i wymazu z policzka domniemanego ojca. Jak to możliwe, że próbka krwi wystarczy do wydania wyniku?

⭐ Z krwi izolowane jest wolne płodowe DNA, czyli materiał genetyczny, który krąży w krwiobiegu przyszłej mamy od ok. 4 tygodnia ciąży. W 8 tygodniu jest go na tyle dużo, że można na jego podstawie wykonać badanie na ojcostwo.

DNA dziecka jest podzielone i zdefragmentowane, dlatego w tym badaniu ustala się aż do 2304 markerów genetycznych (charakterystycznych miejsc na DNA).

Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Czy test na ojcostwo z krwi matki jest pewny?

Tak – badanie na ojcostwo z krwi matki jest pewne i daje praktycznie taki sam wynik jak badania wykonywanego po narodzinach. Z tego powodu testu nie trzeba już nigdy powtarzać, można cieszyć się pewnością i spokojem przez całe życie.

Jak zrobić test na ojcostwo z krwi matki?

Aby zrobić test na ojcostwo z krwi matki, wystarczy umówić wizytę w jednej z 250 przychodni w Polsce lub umówić wizytę pielęgniarki domowej. W jej czasie wygodnie i bezpiecznie zostanie pobrana próbka krwi.

Od mężczyzny wystarczy natomiast wymaz z policzka, który można pobrać również w przychodni albo w domu (przez pielęgniarkę lub samodzielnie).

Potem próbki wysyłane są do nowoczesnego laboratorium w USA, gdzie wykonywana jest pełna analiza. Wyniki dostępne są online i/lub listownie.


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: