Negatywny wynik testu na ojcostwo – co dalej?

Przed zleceniem testu na ojcostwo wiele osób wyraża obawy w związku z potencjalnym wynikiem badania. Wielu osobom zależy na pozytywnym wyniku badania, ale nie wszystkim! To wszystko zależy od sytuacji Pacjentów, które są bardzo różne. Zależy nam na potwierdzeniu ojcostwa, a otrzymujemy negatywny wynik testu na ojcostwo – co w takiej sytuacji? Jak się zachować? Co dalej?

Tego dowiesz się z artykułu:

Negatywny wynik testu ojcostwa – gdzie zlecić badanie?

Testy na ojcostwo cieszą się coraz większą popularnością. W związku z czym na rynku pojawiają się nowe firmy oferujące badania na ojcostwo. Dostępne są testy już nawet od 500zł! Pytanie tylko, czy takie badanie jest w stanie zapewnić pewny i jednoznaczny wynik? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać, sprawdzając zakres w jakim odbywa się badanie. Chodzi tu o liczbę markerów DNA poddanych analizie 🧬.

Testy DNA na ojcostwo odbywają się na różnej liczbie markerów. Są badania na 16, 18, 21, czy 24 markerach. Im mniej markerów – tym mniej wiarygodne jest badanie. Negatywny wynik testu ojcostwa może być efektem niewystarczającej liczby genów objętej analizą. Dlatego warto zrealizować badanie w placówce oferującej badanie np. na 24 markerach – to pozwoli wykluczyć wszelkie wątpliwości – jeśli w tym przypadku uzyskamy negatywny wynik testu na ojcostwo, wtedy oznacza to wykluczenie ojcostwa.

Negatywny wynik testu na ojcostwo – co dalej?

Wiele osób, którym zależy na potwierdzeniu ojcostwa, obawia się, co w sytuacji gdy jednak uzyskają negatywny wynik testu na ojcostwo? Czy to musi oznaczać diametralne zmiany? Jak wpłynie to na nasze dotychczasowe życie? Negatywny wynik testu na ojcostwo – co dalej?

W tym momencie wszystko zależy od nas samych. Każdy przypadek jest inny, indywidualny. Z doświadczenia naszych Pacjentów możemy jednak stwierdzić, że negatywny wynik testu na ojcostwo nie jest w stanie zniszczyć więzi, jaka wywiązała się między dzieckiem, a ojcem, który był uczestnikiem badania.

Oczywiście są przypadki, w których negatywny wynik testu na ojcostwo jest przyjmowany z ulgą. Dotyczy to sytuacji, gdy np. mężczyźni mają przeczucie, iż płacą alimenty nie na swoje dziecko albo podejrzewają swoje partnerki o niewierność i chcą się rozwieść.

Data publikacji: , Aktualizacja: