Szybkie sprawdzenie ojcostwa

Każde dziecko chce mieć zarówno mamę jak i tatę. Niestety czasami sprawy się komplikują i koniecznie jest wykonanie badania ojcostwa, aby dokładnie wiedzieć kto jest ojcem.

W jaki sposób wykonuje się badania ojcostwa, Jak duże musi być dziecko, żeby zrobić badania ojcostwa, Czy można wykonać dyskretne badania ojcostwa, Ile czasu oczekuje się na wyniki badania ojcostwa

W jaki sposób wykonuje się badania ojcostwa?
Jak duże musi być dziecko, żeby zrobić badania ojcostwa?
Czy można wykonać dyskretne badania ojcostwa?
Ile czasu oczekuje się na wyniki badania ojcostwa?

W jaki sposób wykonuje się badania ojcostwa?

Badanie to jest badaniem genetycznym, które wykonuje się na podstawie 24 markerów genetycznych, aby mieć całkowitą pewność przy ustaleniu ojcostwa. Dodatkowo badanie to jest bardzo proste i całkowicie bezbolesne. Dlatego nie trzeba obawiać się o to, że może to w jakikolwiek sposób odbić się na dziecku.

Jak duże musi być dziecko, żeby zrobić badania ojcostwa?

Test na ojcostwo może być przeprowadzony już u niemowlaka. Wszystko to bowiem za sprawą tego, że do badania wystarczy smoczek, na którym znajduje się jego ślina. Tak więc badania ojcostwa można zrobić w każdym momencie.

Czy można wykonać dyskretne badania ojcostwa?

Jak najbardziej tak. Jedynie bowiem co trzeba mieć to jakąś osobistą rzecz dziecka oraz ojca, na której będzie znajdować się DNA. W przypadku ojca może to być w takim przypadku maszynka do golenia, szczoteczka do zębów. U dziecka natomiast między innymi butelka do picia, słomka oraz gryzak. Poza tym wszystkie formalności związane z badaniem można załatwić przez telefon bądź internet. Wystarczy tylko zamówić próbki, w których umieści się materiał do sprawdzenia ojcostwa, a następnie odeśle się je z powrotem do laboratorium. Wynik badania również może zostać wysłany tam, gdzie tylko osoba, która oczekuje na wynik, sobie tego zażyczy.

Przeczytaj więcej o próbkach: Test na ojcostwo z mikrośladów

Ile czasu oczekuje się na wyniki badania ojcostwa?

Z reguły maksymalny czas oczekiwania na wynik badania ojcostwa wynosi maksymalnie 5 dni roboczych od momentu dostarczenia materiału do laboratorium. W skrajnych przypadkach jeżeli komuś bardzo zależy na czasie to można go przyspieszyć do 2 dni roboczych.

Każdy kto tylko ma jakiekolwiek wątpliwości względem ojcostwa powinien jak najprędzej rozwiać tą niepewność poprzez wykonanie badania ojcostwa. Dzięki temu będzie miał 100 procentową pewność, której pod żadnym pozorem nie da się podważyć.

Data publikacji: , Aktualizacja: