Test na ojcostwo – jakie warunki musisz spełnić, aby móc wykonać badanie?

Test na ojcostwo możesz wykonać prywatnie lub na zlecenie sądu. Jeśli chcesz zrobić test na ojcostwo na własną rękę, warto wcześniej poznać kilka istotnych informacji. Jakie warunki musisz spełnić, aby móc wykonać badanie? Jak przygotować się do testu oraz w jaki sposób przesłać próbki potrzebne do wykonania testu? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zrobić test na ojcostwo?
Co należy dostarczyć do testu na ojcostwo?
Czy próbki do testu na ojcostwo można przesłać paczkomatem?
Czy wysyłka próbek do testu na ojcostwo paczkomatem wydłuża czas otrzymania wyniku?

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zrobić test na ojcostwo?

Test DNA na ojcostwo możesz wykonać na każdym etapie swojego życia. Nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków, dzięki czemu test na ojcostwo wykonasz szybko i sprawnie, z każdego miejsca na ziemi. Zestaw, którego będziesz potrzebować do wykonania badania DNA szybko oraz łatwo zamówisz online, z dostawą pod wybrany przez siebie adres.

Co należy dostarczyć do testu na ojcostwo?

Wykonując test genetyczny na ojcostwo musisz dostarczyć do laboratorium kilka niezbędnych formularzy oraz oczywiście próbki materiału genetycznego. Zamawiając zestaw online, wszystkie niezbędne dokumenty dostaniesz wraz z zestawem wymazowym. Próbkami, które należy dostarczyć do analizy nie muszą być oczywiście pałeczki wymazowe – mogą to być np. włos z cebulką, używana maszynka do golenia, szczoteczka do zębów czy też używane sztućce.

Czy próbki do testu na ojcostwo można przesłać paczkomatem?

Zastanawiasz się, w jaki najwygodniejszy dla Ciebie sposób możesz przekazać próbki DNA potrzebne do wykonania badania, jakim jest test DNA na ojcostwo? Chcesz nadać paczkę w paczkomacie, w dowolnie wybranym przez Ciebie momencie, ale nie wiesz czy jest to możliwe? Jeśli tylko odpowiednio zabezpieczysz pałeczki z wymazem lub inne wybrane przez Ciebie przedmioty zawierające DNA zainteresowanych osób, nie ma przeciwwskazań do nadania przesyłki paczkomatem.

Czy wysyłka próbek do testu na ojcostwo paczkomatem wydłuża czas otrzymania wyniku?

Bez względu na to w jaki sposób prześlesz do laboratorium próbki materiału genetycznego, czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo będzie taki sam. Pamiętaj, że czas otrzymania wyniku liczymy od momentu otrzymania próbek przez naszych specjalistów.

Data publikacji: , Aktualizacja: