Jaki jest koszt testu na ojcostwo? Sprawdź! ✔

Jaki jest koszt testu na ojcostwo? To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba, która zastanawia się nad tym badaniem. Czy wszystkie testy, bez względu na cenę, są jednak pewne? Jakie badanie najlepiej wybrać? Sprawdź!

Test na ojcostwo koszt – tego dowiesz się z artykułu:

Co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Koszt testu na ojcostwo jest zależny naprawdę od dużej liczby różnych czynników. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, co ma w tej sytuacji znaczenie. Jeśli chce wybrać test, sprawdź te ważne elementy.

♦ Doświadczenie laboratorium w testach na ojcostwo

Obecnie testy na ojcostwo coraz częściej wykonywane są w zwykłych laboratoriach analitycznych. Owszem, badania są wtedy tańsze. Takie laboratorium nie ma jednak doświadczenia w wykonywaniu badań genetycznych – a takie przecież są testy na ojcostwo.

To powoduje, że z coraz większą częstotliwością zgłaszają się Pacjenci, którzy chcą powtórzyć wykonane wcześniej badanie – tym razem w doświadczonym laboratorium. Koszty, stres, czas i nerwy są wtedy podwójne…

♦ Certyfikaty i udział w kontrolach

Jeśli laboratorium uzyskało certyfikaty i poddaje się kontrolom zewnętrznym regularnie, możesz mieć pewność, że jakość badań jest wysoka. Ważne certyfikaty to przede wszystkim GEDNAP i ISFG.

♦ Badanie 24 markerów DNA

Zdarza się, że w tanich testach ojcostwa analizuje się tylko 16 markerów DNA. Takie badanie może nie wystarczyć, jeśli bada się tylko dwie osoby: ojca i dziecko. Aby wydać w tej sytuacji jednoznaczny wynik, badane muszą być co najmniej 24 markery genetyczne.

♦ Pełna dyskrecja na każdym etapie testu

Dyskrecja podczas realizacji testu na ojcostwo jest niezwykle istotna. Nikt w końcu nie chce, aby niepowołana osoba dowiedziała się o badaniu. Geneticus zapewnia całkowitą dyskrecję:

  • kontakt jedynie zwrotny na dane znajdujące się w formularzu zlecenia badania,
  • możliwość wyboru dyskretnej przesyłki (bez oznakowań laboratorium),
  • możliwość wykonania badania anonimowo.

Poczytaj więcej: Dyskretny test ojcostwa – gwarancja 100% dyskrecji

♦ Profile DNA na wyniku

Profile genetyczne, nazywane potocznie „genetycznymi odciskami palca”, są dowodem ze zrealizowanego badania. Jeśli nie ma ich na wyniku, nie masz pewności, że test w ogóle miał miejsce!

♦ Dane osobowe na wyniku

Wiele tanich badań na ojcostwo nie posiada na wyniku danych osobowych uczestników. Możesz myśleć, że to wcale nie ma znaczenia.

Wyobraź sobie, że badanie wskazuje na wykluczenie ojcostwa. Co w takiej sytuacji? Pewnie chciałbyś pokazać wynik matce dziecka bądź się z nim do sądu. Jeżeli dane osobowe będą na wyniku, będzie on bardziej wiarygodny.

Pamiętaj! W Geneticus podpis matki nie jest potrzebny. Aby wykonanie badania było możliwe, wystarczy podpis tylko jednego opiekuna prawnego.

Dowiedz się więcej na temat tego, dlaczego dane osób badanych na wynikach testów na ojcostwo są tak bardzo ważne >>

Jaki jest koszt testów na ojcostwo? CENNIK

Koszt testu na ojcostwo w Polsce waha się od około 600 zł to nawet 6 000 zł. W Geneticus można zrobić pewny test na ojcostwo z danymi osobowymi już za najniższą cenę na rynku – jeśli weźmiesz pod uwagę wysoką jakość i doświadczenie laboratorium w badaniach DNA!

>> ZOBACZ NASZ CENNIK <<

Jak wykonać test na ojcostwo?

  1. Zamów test na ojcostwo telefonicznie, online lub na czacie.
  2. Pobierz próbki i wypełnij formularz zlecenia badania.
  3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem lub zanieś na pocztę albo do punktu.
  4. Czekaj na wynik testu na ojcostwo – online lub pocztą.

koszt testu na ojcostwo, koszty testu na ojcostwo, testy na ojcostwo koszt, test na ojcostwo koszt
koszt testu na ojcostwo, koszty testu na ojcostwo, testy na ojcostwo koszt, test na ojcostwo koszt

 

Więcej informacji:


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img
Data publikacji: , Aktualizacja: