Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca

Czasem zdarzają się sytuacje, których ludzie nie są w stanie przewidzieć. Wypadki, śmierć mogą nadejść niespodziewanie. Co w sytuacji gdy chcesz zlecić badanie ojcostwa, a domniemany ojciec nie żyje? Chcesz mieć pewność czy zmarła już osoba faktycznie jest ojcem dziecka. Jak ustalić ojcostwo, gdy ojciec nie żyje? Wydaje Ci się, że w tej sytuacji nic już nie da się zrobić? Badania genetyczne oferują niewiarygodne możliwości – dowiedz się jak ustalić ojcostwo po śmierci ojca!

Tego dowiesz się z artykułu:

Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca – próbki dyskretne

Zazwyczaj test na ojcostwo wykonuje się z dwóch rodzajów próbek – wymazów z policzka oraz próbek dyskretnych. W przypadku, gdy chcemy zbadać ojcostwo osoby zmarłej próbki dyskretne mogą być doskonałym materiałem do analizy – przedmioty takie jak szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy z cebulkami, sztuczna szczęka itp. z pewnością nadadzą się do badań! Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca jest możliwe – doświadczone laboratorium nawet po wielu latach będzie w stanie wyizolować DNA zmarłej osoby z dostarczonej próbki dyskretnej!

Jak ustalić ojcostwo gdy ojciec nie żyje – jak zrobić test na ojcostwo po śmierci ojca?

W sytuacji, gdy chcemy ustalić ojcostwo po śmierci ojca, a nie dysponujemy żadnymi próbkami dyskretnymi pochodzącymi od niego.. z pomocą przychodzą badania pokrewieństwa. Jak ustalić ojcostwo gdy ojciec nie żyje? Istnieją również inne możliwości, takie jak analiza chromosomu Y czy analiza chromosomu X.

Analiza chromosomu Y polega na ustaleniu i porównaniu 23 markerów DNA w chromosomie Y, który występuje tylko u mężczyzn. Chromosom Y jest przekazywany z pokolenia na pokolenie – z ojca na syna dlatego wszyscy członkowie rodziny w linii męskiej np. wnuk-syn-dziadek będą mieli identyczny chromosom Y. To sprawia, iż możliwe jest ustalenie ojcostwa, gdy domniemany ojciec miał bliskiego krewnego płci męskiej – np. ojca, brata lub dziadka.

Innym sposobem na ustalenie ojcostwa po śmierci ojca jest analiza chromosomu X. Tym sposobem można ustalić ojcostwo po śmierci ojca, gdy dziecko jest płci żeńskiej. W takim przypadku analiza chromosomu Y nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jak ustalić ojcostwo gdy ojciec nie żyje? W tej metodzie do badania włączani są inni możliwie najbliżsi członkowie rodziny zmarłego, niezależnie od płci – jego matka, inne dziecko, siostra, babcia itd. Im więcej uczestników badania tym wyższe prawdopodobieństwo jesteśmy w stanie uzyskać.

Jak ustalić ojcostwo po śmierci ojca – czy test na ojcostwo po śmierci ojca jest pewny?

Badania genetyczne są jedynym niepodważalnym sposobem na ustalenie ojcostwa po śmierci ojca, ale i nie tylko! Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca można przeprowadzić na 3 sposoby – za pomocą badania mikrośladów, analizy chromosomu Y, a także analizy chromosomu X. Każdy z tych sposobów jest pewny – wynik badania dostarcza jednoznaczną informację – potwierdzającą lub wykluczającą ojcostwo osoby objętej badaniem.

Na wynik badania czeka się średnio od 10 do 15 dni roboczych. W przypadku analizy dokonanej na podstawie próbki dyskretnej wynik można uzyskać do 10 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium. Ceny badań, dzięki którym możliwe jest ustalenie ojcostwa po śmierci ojca wahają się w przedziale 947zł-2150zł – więcej informacji znajdziesz w cenniku.

Więcej informacji:

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: