Badania DNA na ojcostwo- czyli jakie?

Wiele osób decyduje się na to, aby wykonywać badania DNA na ojcostwo. Częstym powodem wykonywania takich badań są motywy prywatne, gdy pojawia się niepewność co do biologicznego ojca dziecka. Zdarza się więc, że badania wykonywane są z inicjatywy matki dziecka, która chciałaby odkryć prawdę lub ze strony ojca, który nie jest pewny, czy dziecko jest jego biologicznym potomkiem.

Jakie badania DNA na ojcostwo są rekomendowane?
Czy każdy może zrobić badania DNA na ojcostwo?
Od kiedy najwcześniej można wykonać badania DNA na ojcostwo?
Jak wygląda procedura badania DNA na ojcostwo?

Jakie badania DNA na ojcostwo są rekomendowane?

Warto dowiedzieć się, jakie testy DNA na ojcostwo są podstawą. Już tutaj należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma żadnych specjalnych badań, które wykonuje się tylko w takim przypadku. Po prostu należy zgłosić się na badania DNA i w laboratorium wykonać badania na ojcostwo, które dadzą wyraźny wynik.

Czy każdy może zrobić badania DNA na ojcostwo?

Tak, jak najbardziej, ponieważ istnieje dużo prywatnych laboratoriów, w których takie usługi wykonywane są na zlecenie. Zgłosić się można w każdej chwili i jedyne, co jest potrzebne to niezanieczyszczone próbki, z których pobrać można materiał genetyczny niezbędny do zbadania. Przygotować się trzeba także na konieczność uiszczenia opłaty, która może różnić się lekko od danego laboratorium.

Od kiedy najwcześniej można wykonać badania DNA na ojcostwo?

Klasyczne testy na ojcostwo można wykonać od razu, wtedy gdy na świecie pojawi się dziecko. Aby móc wykonać badanie, wystarczy pobrać materiał genetyczny, czyli na przykład wymaz z policzka, czy włos i oddać go do laboratorium, gdzie zostanie porównany z drugą dostarczona próbką od ojca. Badanie ojcostwa jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne i właśnie dlatego tak łatwo można je wykonać.

Jak wygląda procedura badania DNA na ojcostwo?

Bez problemu na takie badanie można zgłosić się prywatnie i po prostu wykazać chęć przebadania. Do laboratorium należy dostarczyć próbki genetyczne oraz podpisać pewne dokumenty, uiścić opłatę i oczekiwać na wyniki testu na ojcostwo. Zazwyczaj są one jasne w okresie od kilku dni do kilku tygodni. Wszystko zależy między innymi od wybranego laboratorium i ilości pracy.

Data publikacji: , Aktualizacja: