Badania na ojcostwo – jak otrzymać pewne wyniki?

Czy badanie na ojcostwo można wykonać u osoby martwej, Ile markerów trzeba zbadać, żeby wynik badania na ojcostwo był pewny, Gdzie szukać pewnego badania na ojcostwo, Czy w badaniu na ojcostwo musi brać udział matka?

Badanie na ojcostwo może być szansą na sprawdzenie, czy wychowywane dziecko jest biologicznym potomstwem. Wyniki mogą mieć kluczowe znaczenie również przy ustalaniu alimentów czy w sprawach spadkowych. Badanie DNA na ojcostwo jest stosunkowo tanie, można je wykonać szybko i z zachowaniem dyskrecji. Z tego powodu analiza cieszy się rosnącą popularnością.

Czy badanie na ojcostwo można wykonać u osoby martwej?
Ile markerów trzeba zbadać, żeby wynik badania na ojcostwo był pewny?
Gdzie szukać pewnego badania na ojcostwo?
Czy w badaniu na ojcostwo musi brać udział matka?

Czy badanie na ojcostwo można wykonać u osoby martwej?

Nowoczesne techniki badań DNA na ojcostwo pozwalają wykonać badanie nawet w przypadku, gdy materiał genetyczny ma pochodzić od osoby zmarłej. W tym celu należy wykorzystać mikroślady, czyli materiał DNA znajdujący się na przedmiotach codziennego użytku. Może to być szczoteczka do zębów czy maszynka do golenia osoby zmarłej. Jednocześnie do laboratorium dostarcza się próbkę pochodzącą od dziecka.

Ile markerów trzeba zbadać, żeby wynik badania na ojcostwo był pewny?

Laboratoria genetyczne rekomendują wykonywanie badań ojcostwa, które obejmują analizę 24 markerów genetycznych. Dzięki temu badania zyskują najwyższą wiarygodność sięgającą 99,9% w przypadku potwierdzania ojcostwa i 100% dla wykluczenia ojcostwa. Powinno się unikać badań obejmujących analizę zalewie 16 markerów, ponieważ mogą one dawać wynik niejednoznaczny.

Gdzie szukać pewnego badania na ojcostwo?

Oferty laboratoriów wykonujących testy na ojcostwo można znaleźć w sieci. Warto poszukiwać placówek posiadających pozytywne opinie klientów. Liczy się również nowoczesne wyposażenie laboratoriów i wykorzystywanie analizy 24 markerów genetycznych. Oferty o wyjątkowo niskich cenach powinny wzbudzać czujność – mogą zawierać ukryte koszty.

Czy w badaniu na ojcostwo musi brać udział matka?

Matka nie musi być obecna podczas badania genetycznego na ojcostwo, chyba że bierze w nim udział i próbka ma być pobrana w placówce laboratorium. Teoretycznie matka powinna wydać zgodę na badanie niepełnoletniego dziecka, jednak w praktyce laboratoria nie wymagają przedstawienia takiej zgody przez ojca czy dziadków, którzy dostarczają próbki do analizy.

Data publikacji: , Aktualizacja: