Badania na ojcostwo – sposób na poznanie prawdy

Badania na ojcostwo to popularne analizy, które z wiarygodnością do 99,9% potwierdzają ojcostwo i z wiarygodnością 100% mogą je wykluczyć. Dzięki temu mężczyzna zyskuje pewność, czy wychowuje własne dziecko. W razie wątpliwości warto wykonać taki test, który daje odpowiedź na nurtujące pytania odnośnie pokrewieństwa już w 10 dni roboczych.

Czy badania na ojcostwo są legalne?
Jak najszybciej zamówić badanie na ojcostwo?
Jak długo oczekuje się na wynik pewnego badania na ojcostwo?
Czy można zmusić do badania na ojcostwo?

Czy badania na ojcostwo są legalne?

Badania DNA na ojcostwo są w pełni legalne i można je wykonać za pośrednictwem wielu laboratoriów genetycznych na terenie całego kraju. Wystarczy wybrać placówkę i zlecić w niej analizę. Należy wybierać laboratoria cieszące się pozytywnymi opiniami i oferujące najwyższą jakość usług. Test na ocjsowto do celów prywatnych można wykonywać w dowolnej chwili, możliwe jest również wykonanie badań na zlecenie sądu.

Jak najszybciej zamówić badanie na ojcostwo?

Najszybszą metodą na zamówienie badania DNA na ojcostwo jest skorzystanie z zamówienia analizy drogą online. Wystarczy znaleźć odpowiednie laboratorium, zamówić i opłacić badanie, odebrać od kuriera zestaw pobraniowy. Po pobraniu próbek odsyła się je do placówki laboratorium, gdzie są poddawane analizie. W ten sposób badanie można wykonać bez wychodzenia z domu.

Jak długo oczekuje się na wynik pewnego badania na ojcostwo?

Badania genetyczne na ojcostwo wymagają zaawansowanej analizy, jednak sam wynik jest dostępny w 5-10 dni roboczych. Niektóre laboratoria za dodatkową opłatą umożliwiają przyśpieszenie wyniku – warto o taką możliwość zapytać bezpośrednio w placówce. Czas niezbędny do wykonania badania liczy się od dnia, w którym próbka trafi do analizy w laboratorium.

Czy można zmusić do badania na ojcostwo?

Nie da się nikogo zmusić do badań genetycznych. Nawet w przypadku badań zlecanych przez sąd nie ma narzędzi do przymuszenia mężczyzny, kobiety czy dziecka do wykonania badania, jest ono dobrowolne. W przypadku postępowania sądowego, jeśli jedna ze stron nie chce zgłosić się na badanie może zostać np. obciążona kosztami postępowania, a wyrok zostanie wydany na niekorzyść takiej osoby.

Data publikacji: , Aktualizacja: