Cena testu na ojcostwo – warto uważać

Test DNA na ojcostwo cena to kluczowe kryterium przy wyborze konkretnego badania genetycznego. Analiza na podstawie wymazu kosztuje 600-900 złotych, jednak wiele osób poszukuje promocyjnych cen. Niektóre laboratoria oferują atrakcyjne upusty, jednak na rynku nie brakuje również oszustów, którzy proponują swoje „usługi” w sieci.

Czy cena testu na ojcostwo może być atrakcyjna?
Na co trzeba uważać przy cenie testu na ojcostwo?
Czy można ufać niskiej cenie testu na ojcostwo z allegro?
Czy niska cena testu na ojcostwo może być złudna?

Czy cena testu na ojcostwo może być atrakcyjna?

Cena testu na ojcostwo może być atrakcyjne, szczególnie jeśli dane laboratorium organizuje okresową promocję na badania DNA. Wówczas warto skorzystać z oferty, oczywiście o ile laboratorium cieszy się pozytywnymi opiniami i z jego usług korzystało wiele osób. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego nikogo nie dziwi obniżanie cen – warto jednak śledzić oferty, by w porę „wyłapać” atrakcyjną obniżkę.

Na co trzeba uważać przy cenie testu na ojcostwo?

Największym problemem z testami na ojcostwo są tzw. ukryte koszty. Podawana jest podstawowa cena badania DNA, a następnie do badania należy dopłacić za opracowanie wyniku testu na ojcostwo, otrzymanie go w formie papierowej czy nawet za dostarczenie zestawu pobraniowego. W ten sposób może zgromadzić się spora sumka, a klientowi laboratorium nie zostaje nic innego, jak tylko dopłacić do badania.

Czy można ufać niskiej cenie testu na ojcostwo z Allegro?

Do badań na ojcostwo oferowanych na Allegro należy podchodzić z ostrożnością. Można kupić produkt, który zapewnia dobrze oceniane laboratorium i co ważne, ofertę należy dobrze sprawdzić. W opisie oferty powinny znaleźć się wszelkie niezbędne szczegóły – jeśli brakuje informacji to lepiej nie decydować się na zakup.

Czy niska cena testu na ojcostwo może być złudna?

Często zdarza się, że niskie ceny testów na ojcostwo są złudne. Test na ojcostwo cena może obejmować ukryte koszty, które należy ponieść przy zlecaniu badania. Dodatkowe opłaty mogą spowodować znaczny wzrost ceny badania genetycznego, którego koszty stają się nawet wyższe niż w przypadku wykupienia analizy DNA w „normalnej” cenie. Należy uważać na oferty z bardzo tanimi testami i jeśli cos budzi wątpliwości należy zrezygnować z zakupu.

Data publikacji: , Aktualizacja: