Ile kosztuje badanie na ojcostwo?

Zadajesz sobie pytanie „ile kosztuje badanie na ojcostwo”? W końcu cena testu DNA to jeden z ważniejszych przy wyborze elementów. Czy jednak bardzo tanie badanie na ojcostwo da Ci tak samo pewny wynik jak to droższe? Jakie czynniki wpływają na cenę badania DNA na ojcostwo? Ile kosztują badania ojcostwa w wiarygodnym laboratorium? Przeczytaj!

Tego dowiesz się z artykułu:

Co wpływa na cenę badania DNA na ojcostwo?

To, ile kosztują badania DNA na ojcostwo, jest zależne od różnych czynników. Wybierając badanie, dobrze zatem kierować się kilkoma istotnymi elementami.

> Doświadczenie laboratorium w badaniach DNA

Zainteresowanie badaniami na ojcostwo rośnie z roku na rok. Z tego powodu powstaje coraz więcej firm, które chcą je realizować. Niestety zdarza się, że wykonują je laboratoria analityczne – bez DOŚWIADCZENIA w badaniach DNA. To powoduje, że cena jest niska, jednak nie zawsze idzie w parze z jakością…

Wyniki badań wykonanych w takich laboratoriach i firmach nierzadko budzą po prostu wątpliwości. Zdarza się, że pacjenci zgłaszają się do nas właśnie z rezultatem z innej placówki i chcą go potwierdzić. Pamiętaj! Jeśli wykonasz badanie ojcostwa w laboratorium wiarygodnym – wynik będzie ważny na całe życie, pewny i jednoznaczny.

> Badanie 24 markerów DNA

Tanie badania na ojcostwo często są oparte o analizę 16 markerów DNA – a badanie takiej liczby bardzo często wymaga udziału matki. Warto wiedzieć, że badanie 24 markerów genetycznych umożliwia wydanie jednoznacznego wyniku, gdy bada się tylko ojca i dziecko.

> Certyfikaty i udział w kontrolach

Jeśli laboratorium uzyskało certyfikaty (np. ISFG i Gednap) i bierze udział w różnego rodzaju kontrolach, można mieć pewność, że działa pewnie, wiarygodnie i bezstronnie. To pozwala ponadto wyeliminować błędy i narzuca stosowanie rygorystycznych procedur.

> Dane osobowe na wyniku

Bardzo tanie badania DNA na ojcostwo bardzo często na wyniku nie posiadają danych osobowych. Chociaż są realizowane na podstawie wymazów z policzka. Chociaż na początku może wydawać się, że takie dane nie są potrzebne, mogą okazać się kluczowe!

Jeśli badanie wykluczy ojcostwo, wiele osób chce dalej działać z wynikiem – pokazać matce dziecka, prokuratorowi… Wynik z danymi osobowymi będzie bardziej wiarygodny.

Poczytaj więcej: Dane osobowe na wyniku testu na ojcostwo?

> Pełna dyskrecja na każdym etapie badania

Dyskrecja podczas realizacji badania ojcostwa jest niezwykle istotna. Geneticus daje gwarancję 100% dyskrecji:

  • jedynie kontakt zwrotny na dane, które Pacjent zostawił na formularzu zlecenia badania,
  • możliwość realizacji badania anonimowo,
  • możliwość wyboru przesyłki dyskretnej (bez oznaczeń laboratorium).

> Profile genetyczne na wyniku

Profile genetyczne, nazywane „genetycznymi odciskami palca”, to dowód, że badanie ojcostwa w ogóle miało miejsce. Każdy prócz bliźniąt jednojajowych ma swój unikalny profil, który jest jego wyróżnikiem.

Ile kosztują badania ojcostwa? CENNIK

♦ ZOBACZ NASZ CENNIK ♦

Jak zrobić badania na ojcostwo?

  1. Zamów badanie przez telefon, online lub na czacie.
  2. Pobierz próbki i wypełnij formularz zlecenia badania.
  3. Odeślij próbki do laboratorium bezpłatnym kurierem lub zanieś na pocztę albo do punktu.
  4. Oczekuj na wynik testu ojcostwa, który wyślemy na wskazany adres i/lub on-line.

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Data publikacji: , Aktualizacja: