Od czego zależy cena badania na ojcostwo?

Badania DNA na ojcostwo to analiza, która może rozwiać wątpliwości odnośnie pokrewieństwa. Jest to jedyna pewna metoda na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa, bez zbędnego stresu. Badania na ojcostwo są dostępne do celów prywatnych, jednak coraz częściej obserwuje się analizy wykonywane na zlecenie sądu. Dotyczy to np. spraw majątkowych czy rozwodowych.

Test na ojcostwo cena – od czego jest uzależniona?
Test na ojcostwo cena – najtańsze badanie będzie wiarygodne?
Test na ojcostwo cena – czy są darmowe badania?
Test na ojcostwo cena – czy płatność można rozłożyć na raty?

Test na ojcostwo cena – od czego jest uzależniona?

Test na ojcostwo cena nie jest taka sama w każdym laboratorium. Cenniki są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju pobieranej próbki, metody wykonywania badania ojcostwa, kosztów opłacenia personelu. Ceny mogą się różnić nawet w zależności od miasta, dlatego należy wybierać oferty, w których cena idzie w parze z jakością.

Test na ojcostwo cena – najtańsze badanie będzie wiarygodne?

Nie zawsze najtańsze badanie genetyczne na ojcostwo  jest opłacalne – często wiąże się jedynie z pozorną oszczędnością. Wiarygodność badania zależy od ilości analizowanych markerów genetycznych, dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy badania analizuje co najmniej 24 markery DNA. Mniejsza ilość markerów zwiększa ryzyko wystąpienia wyniku niejednoznacznego, a wówczas istnieje ryzyko, że badanie będzie trzeba powtórzyć.

Test na ojcostwo cena – czy są darmowe badania?

Nie ma darmowych badań na ojcostwo – tego typu analizy nie są dostępne w ramach NFZ, ponieważ nie służą one w celach diagnostyki. Pacjenci wykonujący badanie DNA muszą zapłacić za analizę z własnej kieszeni. Laboratoria często organizują promocje, dlatego badania genetyczne na ojcostwo można znaleźć w atrakcyjnych cenach, chociaż oczywiście nie są one za darmo.

Test na ojcostwo cena – czy płatność można rozłożyć na raty?

Rozkładanie płatności za test na ojcostwo na raty to częsta procedura, którą stosują laboratoria genetyczne. Konkurencja jest spora, dlatego też laboratoria oferują coraz atrakcyjniejsze oferty w celu zachęcenia klientów, w tym również zapewniają korzystne raty. Dzięki temu badanie może wykonać każdy zainteresowany, ponosząc koszty rozłożone w czasie. Warto zapytać o taką możliwość w wybranym laboratorium

Data publikacji: , Aktualizacja: