Czy można zrobić test na ojcostwo online?

Chcesz mieć pewność co do ojcostwa, jednak nie masz ochoty przychodzić do przychodni, tracić czasu na dojazd i wolałbyś zrobić wszystko bez wychodzenia z domu, przez internet i w bardziej nowoczesny sposób? To możliwe! Testu na ojcostwo wcale nie musisz robić w placówce. Analiza w laboratorium jest co prawda konieczna, jednak wszystko możesz wykonać w dogodnym dla siebie miejscu. Czy można zrobić test na ojcostwo online i jak się do tego zabrać?

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy można zrobić test na ojcostwo online?

Aby zrobić badanie na ojcostwo, wcale nie trzeba stawiać się osobiście w przychodni. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek na dowolny adres (kurierem lub do paczkomatu). Z powodzeniem można zrobić to właśnie online – poprzez stronę lub na internetowym czacie z konsultantem.

W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, m.in. wymazówki do pobrania próbek, szczegółowa instrukcja i formularz zlecenia badania DNA do wypełnienia. Kuriera po pobrane próbki również można zamówić online przez stronę internetową.

A co więcej – także wyniki można otrzymać online. Każdy Pacjent, który poda na formularzu numer telefonu oraz adres e-mail, otrzymuje dostęp do indywidualnego panelu. To tam pojawią się wynik badania DNA na ojcostwo.

Poczytaj: Czy można zrobić test DNA z włosa? ➡ Sprawdź!

Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo online?

To bardzo proste, a dodatkowo w zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja. Wymazy pobiera się na patyczki zakończone bawełnianą główką, a następnie chowa do opakowania, w którym były wcześniej.

Do badania genetycznego można przesłać też dowolne inne próbki zawierające DNA, np. smoczek, maszynkę do golenia, włosy z cebulkami (min. 5 sztuk), niedopałek papierosa. Tego typu próbki należy zapakować każdą osobno do papierowej koperty.

Czy test na ojcostwo online jest pewny?

Jeśli wybierzesz wiarygodne, doświadczone i certyfikowane laboratorium – tak, jest pewny. Musisz jednak pamiętać również o tym, że wynik jest wydawany na podstawie dostarczonych próbek, zatem muszą one należeć do właściwych osób.

Test na ojcostwo online to świetna alternatywa dla Pacjentów, którzy cenią sobie komfort i wygodę również w takich sprawach, jak badania genetyczne.

To może Cię zainteresować: Czy da się sfałszować test na ojcostwo?

Data publikacji: , Aktualizacja: