Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo? 🤰

Krótki romans i nieplanowana ciąża? To wcale nie musi być koniec świata. Nawet jeśli nie masz pewności, kto jest ojcem dziecka… Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo? TAK! Pewne badanie ojcostwa zrobisz od 8 tygodnia ciąży. I to na podstawie próbki krwi ciężarnej i wymazu z policzka. Co jeszcze warto wiedzieć?

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Chociaż wciąż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo! Jego wynik jest równie pewny jak badania po narodzinach, dlatego gdy maluszek przyjdzie na świat, nie ma potrzeby powtarzania go.

Test na ojcostwo na etapie ciąży warto zrobić, by:

✅ odzyskać spokój i cieszyć się tym szczególnym czasem w życiu;

✅ zaplanować przyszłość rodziny oraz dziecka, w tym zadbać o sprawy prawne;

✅ zadbać o swój związek.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 8 tygodnia?

Najwcześniej dostępnym badaniem jest test wykonywany od skończonego 8 tygodnia ciąży. Do tego badania wystarczy próbka krwi ciężarnej i wymaz z policzka domniemanego ojca. Badanie polega na izolacji wolnego płodowego DNA, które krąży w krwiobiegu matki.

Próbki można pobrać w przychodni (ponad 250 punktów) lub w czasie wizyty domowej pielęgniarki. Analiza ma miejsce w nowoczesnym laboratorium w Stanach Zjednoczonych.

⏩ Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 15 tygodnia?

Od 15 tygodnia ciąży dostępne jest też badanie na podstawie płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców. Płyn pobierany jest w czasie badań pod kontrolą USG. Próbkę pobiera jeden z 5 najlepszych specjalistów w Polsce.

Oprócz wyników badania ojcostwa możesz otrzymać też wynik badania dziecka pod kątem najczęstszych wad genetycznych, m.in. zespołu Downa.

⏩ Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: