Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Wiele osób zastanawia się, kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo. I czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Badanie DNA na ojcostwo można wykonać bardzo szybko, bo już od 8 tygodnia ciąży ✅ Tak szybkie rozwianie wątpliwości to szansa na unormowanie prawnej sytuacji, poprawę relacji w rodzinie i zaplanowanie dalszego życia.

Tego dowiesz się z artykułu:

Kiedy w ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Badanie ojcostwa w ciąży można zrobić już po skończonym 8 tygodniu. To najwcześniej dostępny test ojcostwa w Polsce, który jednoznacznie potwierdza lub wyklucza biologiczne ojcostwo. Dlaczego warto wykonać badanie DNA już na tym etapie? Dzięki temu:

  • odzyskasz spokój na zawsze – wynik jest pewny jak po narodzinach, a badania nigdy nie trzeba powtarzać
  • unormujesz prawną sytuację – informacja o ojcostwie pozwala podjąć wiele decyzji, m.in. o uznaniu ojcostwa
  • zadbasz o relacje – pewny wynik pozwoli Wam odzyskać zaufanie i naprawić naderwane więzi
  • zadbasz o zdrowie dziecka i o jego przyszłość – w ciąży im mniej stresu, tym lepiej, natomiast po narodzinach pewność co do własnej tożsamości jest istotna dla rozwoju dziecka

⏩ Poczytaj więcej: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! Sprawdź!

Na czym polega badanie ojcostwa od 8 tygodnia ciąży?

Od 8 tygodnia ciąży wykonywane jest badanie na podstawie krwi ciężarnej i wymazu z policzka domniemanego ojca. W tym przypadku wykorzystywane jest wolne płodowe DNA, które krąży w ciąży w krwiobiegu przyszłej mamy.

Próbkę krwi można pobrać w czasie wizyty domowej pielęgniarki lub w jednej z ponad 250 przychodni.

Na czym polega badanie ojcostwa od 15 tygodnia ciąży?

Od 15 tygodnia ciąży do badania pobierana jest próbka płynu owodniowego. Od rodziców przekazać można natomiast dowolne materiały, również dyskretne (np. niedopałek papierosa, chusteczkę z katarem, szczoteczkę do zębów).

Próbka płynu pobierana jest w czasie badań pod kontrolą USG. Dostępnych jest 5 najlepszych specjalistów w Polsce, którzy mają ogromne doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju badań. Oprócz wyniku badania na ojcostwo przyszli rodzice mogą bezpłatnie otrzymać też wynik badania dziecka w kierunku najczęściej występujących wad genetycznych takich jak zespół Downa.

⏩ Dowiedz się więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

Oceń
Data publikacji: , Aktualizacja: