Mój partner ma dziecko z poprzedniego związku – czy na pewno jest jego?

Rodziny patchworkowe to dziś właściwie codzienność – zamiast tkwić w toksycznym związku, wiele osób decyduje się po prostu rozstać. To powoduje, że coraz więcej par wychowuje dzieci ze swoich poprzednich związków. Bardzo często nowej partnerce ojca udaje się nawiązać przyjacielskie relacje z dzieckiem 🎯 Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy pada podejrzenie, że to wcale nie jest jego dziecko… Co robić w takiej sytuacji?

Tego dowiesz się z artykułu:

Mój partner ma dziecko z poprzedniego związku – co robić?

Jeśli Twój partner ma dziecko z poprzedniego związku, na pewno chcesz zadbać o Wasze relacje. Rozmawiasz z dzieckiem, spędzasz z nim czas, kupujesz drobne upominki… Chcesz, żeby Cię polubiło i by Wasza relacja była jak najlepsza. W końcu to pociecha Twojego ukochanego!

⏩ Co jednak w sytuacji, gdy podejrzewasz, że dziecko wcale nie pochodzi od Twojego partnera? Może nie jest do niego podobne, może matka utrudnia kontakty i czeka tylko na alimenty, a może wiesz, że dziecko pojawiło się w momencie, gdy miała kochanka…

Bez względu na to, jaki jest powód Twoich wątpliwości – warto jak najszybciej je rozwiać. Same nie znikną, a mogą negatywnie odbić się nie tylko na relacji z dzieckiem, ale przede wszystkim partnerem.

Poczytaj też: Jakie są sposoby na wykrycie zdrady?

Jak sprawdzić, czy dziecko partnera jest jego?

Najpewniejszym sposobem jest wykonanie testu na ojcostwoNie musisz jednak wcale wtajemniczać partnera – ani tym bardziej dziecka – w realizację badania. Obecnie badanie ojcostwa można wykonać również w sposób dyskretny.

To pozwoli Ci zlecić badanie i upewnić się, czy Twoje wątpliwości są słuszne, jednak bez wprowadzania atmosfery niepewności do relacji. Jeśli wynik wskaże potwierdzenie ojcostwa – odetchniesz z ulgą i skupisz się na dalszym budowaniu więzi. Jeżeli będzie to natomiast wykluczenie ojcostwa, zyskasz szansę na uchronienie swojej rodziny np. przed niesłusznie płaconymi alimentami.

Jakie próbki nadają się do dyskretnego testu na ojcostwo?

Dyskretny test DNA na ojcostwo zrobisz na podstawie dowolnych próbek. Od dziecka możesz pobrać przykładowo:

  • smoczek, gryzaczek,
  • butelkę/puszkę/szklankę,
  • sztućce, słomkę po napoju,
  • nadmuchany balon,
  • patyczek z loda/lizaka,
  • chusteczkę z katarem,
  • plaster z krwią,
  • dzióbek z musu owocowego/serka w tubce,
  • paznokcie,
  • szczoteczka do zębów.

Od partnera dobrymi próbkami będą też maszynka do golenia czy niedopałek papierosa.

Zbierając próbki, pamiętaj, aby należały do właściwych osób. Najlepiej poczęstować czymś dziecko i partnera i od razu zebrać takie materiały czy np. urządzić zabawę w dmuchanie balonów.

⏩ To może Cię zainteresować: Jaka próbka jest najlepsza do testu na ojcostwo?

Data publikacji: , Aktualizacja: