W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo w ciąży to szansa na odzyskanie spokoju, jeszcze zanim maluch pojawi się na świecie. Dla wielu przyszłych rodziców to bezcenna możliwość upewnienia się co do ojcostwa na tak wczesnym etapie. W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo? ✅ To badanie DNA jest dostępne już od 8 tygodnia ciąży! Na czym polegają testy na ojcostwo w ciąży i co jeszcze warto wiedzieć?

Tego dowiesz się z artykułu:

W którym tygodniu ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, test na ojcostwo można zrobić już od 8 tygodnia ciąży! To najwcześniej dostępne badanie ojcostwa w Polsce. W ciąży wykonasz również badanie od 15 tygodnia. Wyniki tego rodzaju badań są równie pewne jak badań po narodzinach.

Robiąc test na ojcostwo jeszcze na etapie ciąży, możesz:

odzyskać spokój i cieszyć się tym szczególnym czasem bez dodatkowych niepotrzebnych nerwów;

zaplanować przyszłość całej rodziny, w tym jej prawne aspekty (np. uznanie ojcostwa);

zadbać o zdrowie dziecka (długotrwały stres może negatywnie odbić się na jego rozwoju);

poprawić relacje w rodzinie, m.in. w związku.

Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Jeśli zdecydujesz się na test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży, możesz wykonać badanie w jednej z ponad 250 przychodni lub w czasie wizyty domowej pielęgniarki. Od przyszłej mamy pobierana jest próbka krwi, a od domniemanego ojca wymaz z policzka.

To nowoczesne badanie wykonywane opatentowaną metodą. Polega na wyizolowaniu z krwi ciężarnej wolnego płodowego DNA i porównaniu go z materiałem genetycznym mężczyzny.

⏩ Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży?

Na czym polega test na ojcostwo od 15 tygodnia ciąży?

Od 15 tygodnia ciąży dostępny jest również drugi rodzaj badania – na podstawie próbki płynu owodniowego i dowolnych próbek rodziców (również takich jak np. niedopałek papierosa, gdy badanie ma być przed mężczyzną wykonane dyskretnie).

Próbka płynu owodniowego pobierana jest przez jednego z 5 najlepszych specjalistów w Polsce pod kontrolą USG. Do wyniku badania możesz bezpłatnie otrzymać dodatkową informację – wynik testu w kierunku najczęściej występujących wad genetycznych, m.in. zespołu Downa.

⏩ Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (7 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: