Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Wiesz, że żona lub partnerka dopuściła się zdrady, a teraz… jest w ciąży! Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sprawdzić, czy to Twoje dziecko? Czy da się uzyskać pewność jeszcze na etapie ciąży? ⏩ Sprawdź, jak jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć swoje ojcostwo. Dzięki temu odzyskasz spokój na zawsze!

Tego dowiesz się z artykułu:

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Podejrzewasz, że żona Cię zdradziła. A może masz pewność, że miała kochanka… Bez względu na to, w jakiej sytuacji jesteś – jeśli teraz spodziewa się dziecka, masz wątpliwości, kto jest jego ojcem. Te wątpliwości nie znikną same. Co zatem zrobić, żeby uwolnić się od dręczących myśli i zyskać spokój? Pomoże Ci w tym badanie DNA na ojcostwo.

To może Cię zainteresować: Jak poznać zdradę?

Czy da się zrobić test na ojcostwo w ciąży?

✅ Jak najbardziej! Dziś testy na ojcostwo dostępne są wykonania już od 8 tygodnia ciąży – już na tak wczesnym etapie możesz więc zyskać jednoznaczną informację, czy jesteś ojcem dziecka. Badanie polega na pobraniu próbki krwi ciężarnej i wyizolowaniu z niej DNA dziecka. Zostaje on porównany z wymazem z policzka domniemanego ojca.

Na etapie ciąży dostępne jest również badanie od 15 tygodnia, do którego wykorzystuje się próbkę płynu owodniowego. Jest ona pobierana przez specjalistę podczas badań prenatalnych pod kontrolą USG. W przypadku wyboru tej formy otrzymasz nie tylko wynik badania ojcostwa, ale także badania dziecka pod kątem najczęstszych wad genetycznych, m.in. zespołu Downa.

Czy lepiej zrobić test na ojcostwo w ciąży czy po narodzinach?

⏩ Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz. Zarówno badanie na etapie ciąży, jak i to po narodzinach pozwoli Ci jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Im szybciej zdecydujesz się na test, tym szybciej odzyskasz więc pewność.

Warto jednak wiedzieć, że przed narodzinami dziecko nie posiada osobowości prawnej, zatem wynik badania ojcostwa w ciąży nie będzie zawierał danych osobowych i może nie być rozpatrzony w sądzie. Badanie DNA wykonywane po narodzinach jest natomiast bardzo często przedstawiane w sądzie jako dowód, np. o zaprzeczeni ojcostwa.

Poczytaj więcej: Badanie ojcostwa w ciąży? To możliwe już od 8 tygodnia! Sprawdź!


Zapytaj nas o badanie ojcostwa

Bezpłatne konsultacje

img

opinieopinie

Co jest dla Ciebie najważniejsze w teście na ojcostwo?

Zobacz wyniki

5/5 - (5 głosów / głosy)
Data publikacji: , Aktualizacja: