Test na ojcostwo cena i kryteria jej ustalania

Genetyczny test na ojcostwo to popularna metoda badania, która sprawdza, czy badany mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Testy można wykonać w placówkach w laboratoryjnych- prywatnie lub na zlecenie sądu. Jeśli chodzi o test na ojcostwo cena jest stosunkowo niska i różni się w zależności od dodatkowych możliwości, które oferuje laboratorium.

Test na ojcostwo cena – badanie na zlecenie sądu
Test na ojcostwo cena – badanie anonimowe
Test na ojcostwo cena – z mikrośladów
Test na ojcostwo cena – z allegro

Test na ojcostwo cena – badanie na zlecenie sądu

Jeśli chodzi o test na ojcostwo cena może różnić się, biorąc pod uwagę metodę badania. O ostatecznej wartości badania decyduje między innymi jego forma- badanie prywatne czy na wniosek sądu. Badanie dla celów sądowych kosztuje około 1600 złotych.

Test na ojcostwo cena – badanie anonimowe

W przypadku badania, jakim jest test na ojcostwo cena uzależniona jest również od tego, czy próbka została pobrana w laboratorium, czy w domu pacjenta. Druga opcja zapewnia anonimowość, co jest ważne dla wielu badanych. W domu pacjenta materiał może pobrać pielęgniarka, jak i sam pacjent wykorzystując przesłane przez laboratorium narzędzia. Samodzielnie pobrany materiał należy odesłać do laboratorium, gdzie poddawany jest analizie. Opcja anonimowa badania na ojcostwo kosztuje około 1100 złotych.

Test na ojcostwo cena – z mikrośladów

W przypadku badania, którym jest test DNA na ojcostwo cena pobrania anonimowego mikrośladów od potencjalnego ojca biologicznego lub dziecka wynosi około 800 złotych. W przypadku pobrania więcej niż jednej próbki od dziecka, cena adekwatnie wzrasta i wynosi około 900 złotych.  Kwoty pobrania i analizy materiału są podobne, jeśli dotyczą sprawdzenia stopnia pokrewieństwa bez właściwych próbek od potencjalnego ojca.

Test na ojcostwo cena – z allegro

Jeśli chodzi o test genetyczny na ojcostwo cena ma zwykle związek z jakością i wiarygodnością badania DNA. Dostępne są bardzo tanie ich wersje, które można zakupić za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego allegro testy. Oferowane tam testy kosztują około kilkudziesięciu złotych, dlatego wiele osób zachęconych ich niską wartością, decyduje się na zakup.

Data publikacji: , Aktualizacja: