Test na rodzicielstwo – ile kosztuje i jaka jest wiarygodność badania?
Test na ojcostwo oraz test na macierzyństwo to zaawansowane analizy genetyczne, które pozwalają na potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa/macierzyństwa. Ceny takich badań są stosunkowo niewielkie, a mogą dawać odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Analizy można wykonać w placówkach specjalizujących się w badaniach genetycznych, które są zlokalizowane na terenie całego kraju.
Czy test na rodzicielstwo jest dyskretny?
Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na rodzicielstwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na rodzicielstwo?
Czy test na rodzicielstwo jest dyskretny?
Test na rodzicielstwo jest dyskretny – próbki można pobrać samodzielnie i przesłać je kurierem do laboratorium. Zestaw pobraniowy jest dostarczany przez kuriera w zwykłej paczce, o której zawartości nikt nie będzie wiedział. Również wyniki badania klient laboratorium otrzymuje w formie całkowicie dyskretnej przesyłki – wygląd zewnętrzny nie świadczy o jej zawartości.
Ile kosztuje test na ojcostwo?
Test na ojcostwo kosztuje od 600 złotych – jest to cena standardowego badania ojcostwa wykonywanego na podstawie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Badania mikrośladów wiążą się ze średnią ceną ok. 1500 złotych. Droższe są badania na ojcostwo wykonywane na zlecenie sądu – ich koszt może wynosić 1200-1800 złotych z racji konieczności zachowania odpowiednich procedur. Ojcostwo można wykluczyć lub potwierdzić jeszcze w czasie trwania ciąży – koszt takiego badania wynosi od 2 do 6 tysięcy złotych.
Czy test na rodzicielstwo jest pewny?
Test na rodzicielstwo w przypadku potwierdzenia ojcostwa/macierzyństwa wykazuje wiarygodność wynoszącą 99,9999%. W przypadku zaprzeczenia rodzicielstwa, wiarygodność testu wynosi 100%. Badaniu DNA można zaufać, ponieważ skala błędu jest ekstremalnie niska. Nawet w razie problemów z próbkami uzyska się wynik niejednoznaczny, a nie fałszywy.
Kiedy można zrobić test na rodzicielstwo?
Test na ojcostwo oraz macierzyństwo można wykonać w dowolnej chwili nawet w dniu narodzin dziecka. Badania wykonywane są u małych dzieci, młodzieży czy nawet dorosłych osób, ponieważ materiał genetyczny nie zmienia się przez całe życie. W przypadku testu na ojcostwo wykonywanego w ciąży, można się na niego zgłosić już od 8 tygodnia ciąży.
Data publikacji: , Aktualizacja: